Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 26. marec 2012

Sprievodca blogermi: Patrik Igaz

Po blogerkách prichádza na rad aj muž. Patrik Igaz má blog s názvom "Made by BOY" a prečítať si ho môžete TU. My sme mu položili pár otázok, aby ste sa dozvedeli aj trochu viac, ako sa dočítate na blogu.Kto je Patrik Igaz?Patrik Igaz je mladý chlapec, študent, bloger, milovník kníh, dobrej hudby a výnimočných chvíľ.Odkedy bloguješ, ako si sa k tomu dostal, kto ťa inšpiroval ?Blogovať som začal pred necelými dvoma rokmi, v lete 2010.

Sprievodca blogermi: Patrik Igaz

26. 3. 2012

1Po blogerkách prichádza na rad aj muž. Patrik Igaz má blog s názvom "Made by BOY" a prečítať si ho môžete TU. My sme mu položili pár otázok, aby ste sa dozvedeli aj trochu viac, ako sa dočítate na blogu.

Kto je Patrik Igaz?

Patrik Igaz je mladý chlapec, študent, bloger, milovník kníh, dobrej hudby a výnimočných chvíľ.

Odkedy bloguješ, ako si sa k tomu dostal, kto ťa inšpiroval ?

Blogovať som začal pred necelými dvoma rokmi, v lete 2010. Bola to doba, keď sa pojem "módny blog" začal intenzívnejšie skloňovať aj u nás a mojou reakciou na tento fakt bolo založenie vlastného blogu, ktorý síce nie je výlučne módnym blogom, pretože na ňom uverejňujem aj iné, príbuzné témy. Z počiatku som sledoval najmä české blogy, cez ktoré som sa postupne "preklikal" na slovenské a ďalšie zahraničné. Niektoré z nich sledujem do dnešného dňa.

O čom bol tvoj prvý post na blogu?

V úplne prvom poste som sa nesmelo prihovoril budúcim čitateľom (o ktorých som v tej dobe len dúfal), privítal ich a čo-to som o sebe povedal. V tej dobe, keď som ho písal, som si nebol úplne istý či spĺňam "podmienky správneho blogera," no vedel som, že chcem a že mám čo povedať ostatným, tak som to skúsil. A postupom času som prišiel na to, že žiadne podmienky vlastne neexistujú. Existuje len vytrvalosť a snaha, ktoré váš blog posunú do popredia, alebo stiahnu do zabudnutia.

Neuniklo mi, že všetci blogeri reagovali na poslednú kolaboráciu H&M s Marni. Nepripadá ti to ako uniformita a neoriginalita, keď o tom píše naozaj každý? Čo si ta myslíš o týchto spojeniach?

Na túto tému sa mi ťažko vyjadruje... Sám som napísal príspevok, ktorý bol aj o tejto kolaborácii, ale z iného, špecifickejšieho hľadiska, z akého ju myslím nikto neopísal (viac na blogu :)) Nevadí mi, ak napríklad aj o takejto spolupráci vznikne mnoho blogerských postov. Sám si vyberám, čo si pozriem a čo si prečítam a preto si slobodne vyberám a volím len tie príspevky, ktoré majú aj osobnejší charakter a vyjadrujú názor blogera, hoci aj na spomínanú kolaboráciu. Priznávam však, že príspevky, ktoré prinášajú len fotografie z lookbooku a nenesú žiadne prvky, čím by post odlíšili od stoviek ďalších, ani neotváram.
Spoluprácu známeho módneho domu s dostupnejším reťazcom oblečenia považujem za veľmi dobrý spôsob ako svojim zákazníkom ponúknuť niečo viac, určitú pridanú hodnotu a priniesť na trh niečo nové.

New York, Londýn , Miláno, alebo Paríž?                                                                                                                                                  2

Londýn a Paríž mám už za sebou (verím však, že ešte aj pred sebou, minimálne x-krát sa tam ešte chcem vrátiť!). A ak by som si mal vybrať z New Yorku či Milána, volím jednoznačne NY. Z toho, ako na mňa pôsobí z médií či kníh ho vnímam ako "niečo z iného sveta."
Ak by som sa však dostal možnosť výberu, zrejme by som si momentálne vybral Stockholm. Krajiny a mestá severnej Európy ma vo všeobecnosti veľmi lákajú a preto by výber padol práve na spomínaný Stockholm.

Aký je tvoj obľúbený návrhár a kolekcia?

Veľmi ťažká a záludná otázka. Prednedávnom som sa vyjadril, že obľubujem tvorbu Alexandra McQueena, čo je pravda. Bavia ma však aj iní návrhári a iné značky, napr. Burberry či Tom Ford. A mnoho ďalších.

Si fashion victim? Potrpíš si na nové trendy či značkové oblečenie?

Nie som si istý, či je takéto označenie reálne aj v pánskej móde :) Predsa len, tá sa nemení až tak výrazne ako dámske trendy. Ale ak je tento pojem reálny aj pre pánov, tak mňa sa zrejme netýka. Je pravda, že pokukujem po nových trendoch, no netrpím potrebou mať každý jeden z nich vo svojom šatníku. Novinky sa snažím aplikovať v minimálnej miere, formou doplnkov či aktuálnych farieb. Čo sa týka oblečenia, nosím skôr "basic" kúsky, ktoré sa ľahko kombinujú a viem ich doladiť práve spomínanými doplnkami.

S kým všetkým si sa zo sveta módy stretol, pri akej príležitosti a s kým by si sa chcel?

Keďže sa zdržiavam najmä v Bratislave, stretávam najmä domácich návrhárov a dizajnérov. Osobne sa poznám s pánom Mikloškom, ktorého som spoznal po prvom ročníku Bratislava Fashion Weekendu, alebo si Miškou Bednárovou, ktorá tvorí pod značkou Puojd veľmi pekné a veselé dizajnérske oblečenie. A ak by som raz mal možnosť, určite by som rád stretol stylistku a návrhárku Rachel Zoe, ktorej životný štýl a svojský humor veľmi obľubujem. Rovnako by ma potešilo stretnutie s redaktorom módy z hociktorého svetoznámeho módneho časopisu. Práve fashion magazíny sú oblasť, ktorá ma veľmi láka.

Kto je pre teba najviac inšpiratívny?

Otázku by som asi preformuloval na "čo" :) Najviac ma inšpirujú posedenia na terasách kaviarní, keď môžem sledovať okoloidúcich ľudí. Veľa inšpirácie nachádzam v hudobnom priemysle, páči sa mi štýl inšpirovaný britským popom, pôsobí nenútene a zaujímavo.

3Máš obľúbených blogerov?

Je ich množstvo, naozaj. Obľubujem najmä tých, ktorí prinášajú na blogu aj zaujímavý text. Zo slovenských môžem vyzdvihnúť blogy: le simple, Timea-Timbo, Eva Schon, Fashion is my Passion, Biely páv a množstvo ďalších. Zo zahraničných ma baví Carla´s closet či I am Galla.

Čomu sa reálne venuješ? Aké je tvoje zamestnanie/škola?

Svoj život delím medzi školu, prácu, blog a samozrejme súkromie. Momentálne končím prvý stupeň vysokoškolského štúdia v odbore Knižničná a informačná veda na Univerzite Komenského v Bratislave. Popritom pracujem v jednom veľmi známom obchodnom reťazci s oblečením, v centre nášho hlavného mesta. Čomu sa budem venovať po škole, to ešte presne neviem, aj keď smer, ktorým by som sa chcel uberať mi je jasný.

Aké blogy ti u nás chýbajú?

Som rád, keď viem, čo sa kde deje. Preto by som privítal blog, ktorého náplňou by bolo mapovať dianie v meste.

Aký je tvoj obľúbený kúsok oblečenia momentálne?

Aktuálne ma baví všetko, čo je jarné, ľahké a dá sa v tom po dlhej zime príjemne hýbať. Znova som vytiahol trenchcoat, z ktorého sa veľmi teším a v kombinácii s oxfordkami (áno, asi oni sú najobľúbenejšie!) ho nosím naozaj často a rád.

V ktorom obchode nakupuješ najradšej?

Myslím, že obľúbený obchod ani nemám. Nakupujem vo všetkých bežne dostupných obchodoch, ktoré u nás na Slovensku máme. Najčastejšie je to teda H&M, F&F, Zara, rôzne secondhandy... Ak sa dostanem do zahraničia a mám možnosť, vždy zájdem do Topshopu alebo Jeans Clubu, kde majú naozaj výborné ceny a nositeľné kúsky. 

pripravila: Dominika Svetikova

 

    8741

    Súvisiace články