Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 1. marec 2012

Slovak Fashion Night

Veľkú módnu prehliadku mladých slovenských tvorcov pod názvom Slovak Fashion Night in New York 2012 zažije New York už po siedmykrát. Prezentačný večer slovenskej kultúry a umenia, ktorý je najväčším podujatím svojho druhu na americkom kontinente sa uskutoční 11.

Slovak Fashion Night

1. 3. 2012

kkVeľkú módnu prehliadku mladých slovenských tvorcov pod názvom Slovak Fashion Night in New York 2012 zažije New York už po siedmykrát. Prezentačný večer slovenskej kultúry a umenia, ktorý je najväčším podujatím svojho druhu na americkom kontinente sa uskutoční 11. mája 2012 v slávnom newyorskom klube Capitale na Manhattane. Veľkú módnu prehliadku organizuje americko-slovenská Nadácia +421 Foundation (www.plus421.org) v spolupráci s Generálnym konzulátom Slovenskej republiky v New Yorku.

V tomto roku sa Newyorčanom predstaví exkluzívnou tvorbou niekoľko mladých talentovaných umelcov: víťazka Bratislavských módnych dní - Annamaria Kiss Kosas tematicky ladenou kolekciou „Vôňa kávy" a módni návrhári z Ateliéru odevného dizajnu Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave Libor Komosný a Ema Klein. Svoje modely s názvom „Clinical" a „Skeleton" vytvorili pod vedením skúsenej pedagogičky Júlie Sabovej.

Už po druhýkrát bude mať prezentačný večer stredoeurópsky rozmer vďaka spoluorganizátorovi Rakúskemu generálnemu konzulátu v New Yorku. Módu našich južných susedov bude zastupovať úspešná dizajnérka Eva Poleschinski. Na móle odprezentuje svoju extravagantnú tvorbu aj americká dizajnérka slovenského pôvodu Lucia Racek Hulsizer. V rámci programu vystúpi s atraktívnymi tanečnými kreáciami mladá slovenská talentovaná umelkyňa Lucia Khulová. Moderátorkou večera bude nádejná americko-slovenská herečka Katarína Morháčová. Choreografiu Slovak Fashion Night 2012 vyčaruje Newyorčanka Sandra Sabbahi so svojim tímom a stylistkami prehliadky Lenkou Chmelovou a Ivanou Marmare.

Súčasťou módnej prehliadky bude aj výstava etnickej tvorby „Čičmany" od výtvarníka Erika Bindera a prezentácia mladej fotografky Natálie Sklenaříkovej, ktorá pôsobí v súčasnosti v Paríži.

Originálne prehliadky slovenskej módy a dizajnu v konkurenčnom newyorskom prostredí pred náročným publikom vzbudili obrovskú pozornosť a záujem už od prvých ročníkov. Každoročnými hosťami prestížneho podujatia sú americkí predstavitelia kultúrneho a spoločenského života, diplomati, finančníci, biznismeni, investori, zástupcovia showbiznisu, ale aj stovky priateľov a sympatizantov Slovenska. Podujatie má aj tento rok charitatívne poslanie. Výťažok z prehliadky bude venovaný medzinárodnej organizácii Wunderfund, ktorej poslaním je liečba a zachraňovanie životov detí v núdzi ako aj slovenskému centru Nezábudka pre zdravotne postihnuté deti. Cieľom tradičného podujatia je prezentovať a podporovať slovenské talenty, umenie a kultúru v USA , umožniť slovenským tvorcom predstaviť sa v New Yorku v centre svetového obchodu a módy, ako aj nadväzovať a kultivovať kontakty v ekonomickej sfére. 

Viac informácií nájdete na stránke www.slovakfashionnight.com 

 

    6895

    Súvisiace články