Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 23. február 2012

Ema Klein

Milé čitateľky, máme pre vás milé prekvapenie. V najbližších dňoch vám prinesieme rozhovory so šiestimi talentovanými slovenskými módnymi návrhármi.

Ema Klein

23. 2. 2012

Milé čitateľky, máme pre vás milé prekvapenie. V najbližších dňoch vám prinesieme rozhovory so šiestimi talentovanými slovenskými módnymi návrhármi. Začíname dámou – Emou Klein.

Ema Klein. Mladá a talentovaná slovenská návrhárka, ktorá umelecké cítenie zdedila po rodičoch. Detstvo strávené v ateliéroch sa hlboko vrylo do jej srdca a práve vďaka nemu sa rozhodla Ema svoj talent rozvinúť naplno. Úspešne zvládnuté talentové skúšky na vysokú školu boli prvým krokom do úžasného sveta módy. Do sveta, v ktorom sa už niekoľko rokov pohybuje.

Ako ste sa dostali k módnemu návrhárstvu?

S módnym návrhárstvom som sa zoznámila už v rannom detstve. Nemôžem to priamo nazvať činnosťou spojenou s módou, ale považujem to za svoje začiatky. Prvé ozajstné začiatky siahajú do ateliérov mojich rodičov, ktorých som od malička sledovala so zatajeným dychom. Tento svet mi postupne odhaľoval cestu do budúcnosti, sem-tam kľukatú a nie istú, ale jej smer sa mi natoľko zapáčil, že nemienim odbočiť z jej trajektórie. Po úspešných talentových skúškach na Vysokej škole výtvarných umení sa konečne dostávam k termínu módne návrhárstvo, ktoré študujem už tretí rok.

Bol módny dizajn niečo, čomu ste sa chceli venovať odmalička, alebo vás lákalo aj čosi iné?

Myslím, že každý si prešiel tou hravou detskou fázou nevyčerpatľných možností profesie. Od kozmonautov, lekárov, učiteliek až po rozprávkove bytosti. Avšak od istého veku som nadobudla pocit absolútneho presvedčenia. Možnosť akú mi poskytol textil svojou nekonečnou rozmanitosťou využitia ma natoľko uchvátil, že vernosť sa stala mojou prísahou:)

Kto je vašim vzorom v módnom priemysle?

Každý rok ma zaujme vždy niečo nové a iné. Ak si mám vybrať módneho génia nášho storočia, bez váhania píšem na papier meno Alexandra McQueena. Obdivujem štýl jeho tvorby, prácu s počiatočnou myšlienkou a jej dokonalou interpretáciou. Boli to hotové performance s vlastnou dušou, niečo veľmi hodnotné a ojedinelé. Tie šaty mali v sebe mnoho napätia a tajuplného príbehu majstrovsky prepísaného do kúskov textilu.

Aká je podľa vás úroveň slovenského módneho dizajnu?

Ak sa dostávam k reálnej podstate slova slovenský módny dizajn a konfrontujem ho so zahraničím, môžem zkonštatovať, že práce mnohých mladých dizajnérov si držia svoju kvalitu a jedinečnosť osobnej črty. Treba sa vždy zamysliť nad podstatou a venovať väčšiu pozornosť kvalite, ktorá nám často uniká. Budem veľmi rada ak sa na Slovensku zúčastním naozajstného fashion weeku nabitého vkusom a umením.

Čo považujete za svoj najväčší doterajší úspech?

Odpoveď bude veľmi výstižná. Na tento moment ešte čakám:) Som veľmi vďačná možnosti zúčastnenia na súťaži módneho tvorcu Brillance fashion talent, ktorá obohatila moje znalosti o nezaplatiteľné skúsenosti posúvajúce človeka smerom dopredu.

Čo je vašou métou v oblasti módneho návrhárstva, čo by ste chceli dosiahnuť?

Mám veľa vysnívaných štartov a cieľov . Životnou métou je byť členom vlastnej rodiny, ktorej podstata je v mojom živote veľmi dôležitá a predčí všetko ostatné. Taktiež život by som chcela zasvätiť práci a budovaniu vlastnej značky odzrkadľujúcej črty mojej osobnosti. Zrealizovať si vlastné kráľovstvo zaoberajúcu sa ženskou krásou a prácou s jej dokonalou zmyselnosťou. Poskytovať dizajnérske služby zákazníčkam a ženám milujúcich módu. Vytvárať kolekcie pre mladých ľudí s dostupnou cenou. Obklopovať sa ľuďmi bohatými na vízie a nápady. Ak sa mi podarí aspoň malá časť z môjho sna budem raz šťastným človekom, ale stále nespokojným , bežiacim do absolutného cieľa.

Ukážky z tvorby:1
kolekcia:
Grande finale 2009
foto:
Milan Krupčík
modelka:
Aneta Valentová


3
kolekcia: LOGOTYP
autorská potláč 


4

6
kolkcia: Gothit 2010
foto: Branislav Šimončík
styling: Lukáš Kimlička 
7

8

kolekcia: Gothit 2010
foto: Rastislav Brezovský
make up: Denisa Mlyneková
vlasy: Dominik Mikulčák 


10
kolekcia: BONESPLAY (kimono)
foto: Lukáš Kimlička
make up: Lukáš Kimlička
modelka: Laura Kraus 


11
kolekcia: Gothit 2010
modelka: Denisa Mlyneková
backstage foto 


12
kolekcia: Grande finale 2009 

pripravila: Katarína Segešová 

    23354

    Súvisiace články