Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 21. január 2013

Ľubica Poncik - inšpirovaná ľudovou kultúrou

Šaty a šperky z dielne módnej návrhárky Ľubice Poncik mali úspech. Takto môžeme zhodnotiť prehliadku, ktorá sa konala vo štvrtok večer v Dvorane Ministerstva kultúry SR ako súčasť podujatia Kruhy na vode.

Ľubica Poncik - inšpirovaná ľudovou kultúrou

21.1.2013

Šaty a šperky z dielne módnej návrhárky Ľubice Poncik mali úspech. Takto môžeme zhodnotiť prehliadku, ktorá sa konala vo štvrtok večer v Dvorane Ministerstva kultúry SR ako súčasť podujatia Kruhy na vode. Tvorbu dizajnérky predstavili v topánkach CCC modelky, medzi ktorými bola aj Miss Slovensko z roku 2005, Ivica Sláviková.

Ľubica Poncik vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, odbor úžitkové umenie, špecializáciu textil. Práce prezentovala na predajných výstavách a prehliadkach v Čechách, Francúzsku, Belgicku, Nemecku, Rakúsku i Taliansku. Niekoľkokrát bola jej tvorba ocenená na súťaži Kruhy na vode organizovanej ÚĽUVom.

Svojou tvorbou sa hlási k tradíciám a slovenskej ľudovej výšivke. Využíva moderné technológie, čím jej modely získavajú súčasný až nadčasový výraz. Na odevy aktuálnych strihov aplikuje formou sublimačnej potlače tradičné ľudové motívy, najmä určité typy plnej a plastickej výšivky. Využíva tiež tradičné techniky výroby textilu a odevov: háčkovanie, paličkovanie a pletenie.


Niekoľko rokov aktívne spolupracuje so šperkárkou Hany Horbanovou Kašičkovou, s ktorou tvorí pod spoločnou značkou lubi_hany. Výsledkom ich spoločnej tvorby je rad nositeľných šperkov pod názvom "LOOP" komponovaných z tvarovo jednoduchých háčkovaných a kovových prvkov. Celá tvorba je inšpirovaná tradičnou textilnou technikou - írskou čipkou.

Ľubica Poncik prináša svojimi aktuálnymi kolekciami vždy nové nápady a inšpirácie. Vďaka tomu sa jej odevy a šperky dostali aj do ďalekých krajín a miest akými sú napríklad Dubaj, Južná Amerika a Austrália.

zdroj: MediaDom

foto: V. Šimiček, MediaDom

 

    6622

    Súvisiace články