Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 22. jún 2012

Designblok štartuje prvého októbra

. ročník Designbloku štartuje s novým podtitulom Prague Design and Fashion Week.

Designblok štartuje prvého októbra

22.6.2012

14. ročník Designbloku štartuje s novým podtitulom Prague Design and Fashion Week. Od 1. do 7. októbra 2012 budú mať diváci v Prahe možnosť pozrieť si prezentácie popredných českých a zahraničných výrobcov dizajnu, výstavy významných českých a zahraničných dizajnérov, expozície módy a v neposlednom rade prehliadky českých a zahraničných módnych tvorcov.

 

Designblok_do_clanku

Dejiskom samotného Designblok Fashion Week budú priestory v centre Prahy, predovšetkým však Kostol Svätého Šimona a Judy (Dušní ulice). Kokteily, prezentácie a prednášky budú prebiehať po celom meste, ale najmä v tradičných zónach Designbloku v Starom a Novom Meste, Holešoviciach a Karlíne, kde je najviac showroomov, galérií a štúdií, zúčastnených na Designbloku.

Vybraní mladí študenti a čerství absolventi sa mohli uchádzať o udelenie Designblok Talent Cards, ktorá im umožnila usporiadať módnu prehliadku zdarma. So svojou bakalárskou prácou na Vysokej škole umelecko-priemyselnej (VŠUP) u Liběny Rochovej ju získala Karolína Juříková. Diplomovú prácu u profesora Ťapťucha na VŠUP predstaví Tereza Ujevičová, ako aj ďalšia absolventka VŠUP, Monika Krobová. Mimoriadnu šancu ako nositeľ ELLE Talent Card dostal aj mladý slovenský módny návrhár Miroslav Sabo. Do odbornej poroty zasadli Liběna Rochová, Klára Nademlýnská, Aňa Geislerová, Daniela Peštová, Lenka Vejválková, Andrea Běhounková, Jan Králíček, Saša Jány a Jana Zielinski. Všetci módni návrhári budú mať zastúpenie aj na výstave Designblok Talent Cards v Šporkovskom paláci.

Významnou súčasťou tohoročného Designbloku bude Italian Design Week, ktorý sa ako samostatné podujatie konal už minulý rok. Organizuje ho Česko-talianska obchodná komora a zastrešuje veľvyslanec Talianska, Pasquale d´Avino. Designblok obsadí predovšetkým staré paláce v centre Prahy. Výrobcovia a obchody s interiérovým dizajnom budú sústredené prevažne v superstudiu Kafkov dom na Kafkovom námestí v Starom Meste. Na Husovej ulici otvorí ďalšie superstudio Clam-Gallasov palác, zamerané na tému luxus, ktorú sa kurátori Designbloku Jana Zielinski a Jiří Macek rozhodli preskúmať aj v rámci hlavnej výstavy s názvom Klenotnice. Kokteily, prezentácie a prednášky budú prebiehať po celom meste, predovšetkým však v tradičných zónach Designbloku v Starom a Novom Meste, Holešoviciach a Karlíne, kde je najviac showroomov, galérií a štúdií, zúčastnených na Designbloku. Sumár informácií prinesie už po ôsmykrát sprievodca dizajnom a štýlom v Prahe Design Guide 2012/2013.

Foto: Designblok

Zdroj: Profil Media

    4293

    Súvisiace články