Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 30. január 2012

Paríž Haute Couture show

mien, 19 kolekcií. To bola tohtoročná Haute Couture show, ktorá sa uskutočnila, kde inde ako v Paríži.

Paríž Haute Couture show

30. 1. 2012

19 mien, 19 kolekcií. To bola tohtoročná Haute Couture show, ktorá sa uskutočnila, kde inde ako v Paríži. Kolekcie na sezónu jar/leto 2012 tu odprezentovali iba tí najlepší z najlepších, ktorí majú tú česť a patria do klubu Haute Couture. Pozrite sa na tie najlepšie kúsky, ktoré sme tam mohli tento rok vidieť.

Alexandre Vauthier

Alexander, ktorý začínal u Thierryho Muglera, neskôr dlhých osem rokov stál na čele módneho domu Jean Paul Gaultier. V roku 2009 prišiel jeho čas a predstavil prvú kolekciu pod svojim menom a značkou. Aj tento rok predviedol svoje modely na tejto prestížnej akcii ako hosťujúci člen. 

 

Alexis Mabille

Ungaro a Nina Ricci boli prvé značky od ktorých sa po ukončení školy učil. Nakoniec ukotvil u Christian Dior na dlhých 8 rokov. Značka Alexis Mabille vznikla v roku 2005. Tento rok, takisto ako Alexandre Vauthier, prezentoval svoju Haute Couture kolekciu ako hosťujúci člen. 

 

Armani Privé

Túto značku predstavovať nemusíme. Kolekciu, ktorú predviedli na tohtoročnom Haute Couture fashion weeku, nazvali "metamorphosis." Takže premena. V kolekcii prevažovala zelená vo všetkých odtieňoch a metalické odlesky. Zvieracie motívy boli neprehliadnuteľné. Medzi modelkami, môžeme vidieť aj dve Slovenky- Kingu Rajzak a Mišu Kocianovú. Armani tu zastupuje zahraničných návrhárov, pretože nie sú z Francúzska. 

 

Atelier Versace

Donatella tento rok zažila menší Haute Couture debut. Minulý rok totiž nespĺňali podmienky a Atelier Versace sa na tomto fashion weeku nezúčastnil. Tento rok sme však mohli vidieť návrhy, kde nechýbali znaky Versace, no celková kolekcia mi pripomínala kolekciu od Armani Privé. Veď posúďte sami. Chanel

Chanel, značka ktorá patrila k oficiálnym členom Haute Couture a je stálicou týchto prehliadok, tento rok pohorela. Kolekcia nebola príliš oslavovaná a módnych nadšencov sklamala. Karl síce zachoval znaky tejto značky, podľa ktorej ju môžeme spoznať, ale doplnil tam aj mnoho iných. Či už zvláštne materiály, riflovinu, alebo gýčové aplikácie, ktoré nekorešpondujú s klasikou, akou Chanelbezpochybne je. 

 

pripravila: Dominika Svetikova 

    4127

    Súvisiace články