Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 28. september 2011

Prague Fashion Weekend

Prague Fashion Weekend ponúkol prehliadky renomovaných návrhárov i mladých talentov v súťaži New Fresh Style. Prague Fashion Weekend 2011 predstavil tie najlepšie kolekcie z dielní českých i zahraničných návrhárov a butikov.

Prague Fashion Weekend

28.9.2011

Prague Fashion Weekend ponúkol prehliadky renomovaných návrhárov i mladých talentov v súťaži New Fresh Style.

Image00001-_velkaPrague Fashion Weekend 2011 predstavil tie najlepšie kolekcie z dielní českých i zahraničných návrhárov a butikov. Sobotňajšia hviezdna Gala Fashion Show bola vyhradená francúzskej značke NINA RICCI PARIS by Obsession. Svoj priestor v unikátnej módnej aréne dostali, samozrejme, i mladí talentovaní dizajnéri, ktorým bol určený druhý ročník prestížnej súťaže New Fresh Style. 

Tento rok sa o účasť vo finále uchádzalo viac ako tridsať návrhárov z Českej republiky i zo Slovenska. Víťaz súťaže, ktorým sa stala návrhárka Viktoria Vittori, získala 100 tisíc Kč od Mastercard Elite Program na realizáciu novej kolekcie, s ktorou by mala obhájiť svoje víťazstvo na budúcom ročníku. S prvým miestom v súťaži New Fresh Style bol spojený i prenájom auta Lancia Ypsilon na tri mesiace. O víťazoch rozhodla odborná porota zložená zo skúsených módnych tvorcov Pavla Ivačica (predseda poroty) a Liběny Rochovej, šéfredaktorky Marie Claire Lenky Fabiánovej, majiteľa CZ models Václava Dejčmara, fotografa Roberta Vana a scénografky a výtvarníčky Lucie Loosovej. Spolu so stotisícovou prémiou od Mastercard Elite Program získala víťazka aj pozoruhodnú knihu Najvplyvnejší svetoví módni návrhári, venovanú vydavateľstvom Mladá fronta, mediálnym partnerom Prague Fashion Weekendu. Túto novinku na českom knižnom trhu symbolicky pokrastili priamo na móle.
Image00002-_velka
S Prague Fashion Weekendom 2011 sa do centra Prahy, na exkluzívnu Parížsku ulicu, po roku vrátila špičková inšpiratívna móda. Koncept Prague Fashion Weekendu 2011 „Fashion has a future," bol dielom Jana Kňourka. Originálnou invenciou známy fashion choreograf a režisér, v spolupráci s dizajnérom Oscarom Charpentierom, pripravili aj modely pre veľkolepú opening show. 

    3810

    Súvisiace články