Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 17. jún 2012

Londýnsky víkend módy podľa farieb

Hity budúcej jarnej a letnej sezóny navodili počas londýnskeho víkendu pánskej módy cestovateľskú atmosféru, ale priniesli aj čerstvý závan ulice. A to nielen na prehliadkových mólach, ale aj na workshopoch, statických prehliadkach či v showroomoch módnych domov.Farba a leskClive Darby nás prostredníctvom kolekcie RAKE zaviedol na bazár do Marakešu a do parížských nočných klubov, Patrick Grant zalovil pre E.

Londýnsky víkend módy podľa farieb

18.6.2012

Hity budúcej jarnej a letnej sezóny navodili počas londýnskeho víkendu pánskej módy cestovateľskú atmosféru, ale priniesli aj čerstvý závan ulice. A to nielen na prehliadkových mólach, ale aj na workshopoch, statických prehliadkach či v showroomoch módnych domov.

Farba a lesk
Clive Darby nás prostredníctvom kolekcie RAKE zaviedol na bazár do Marakešu a do parížských nočných klubov, Patrick Grant zalovil pre E. Tautz vo farbách divokej Etiópie a oživil voľne splývajúci kaftan. Kate Eary oslovila svojou odvážnou kolekciou v atmosfére „California Skate", v ktorej dominovali zlaté odlesky, barokové vzorky alebo potlače imitujúce morské hlbiny. Jonathanovi Saundersovi, ktorý praxoval u Alexandra McQueena, Christiana Lacroixa či Chloe, zasa učarovali geometrické vzory meniace sa v bohatých spektrách farieb. Prvky anglického folklóru do pohodlnej letnej chlapčenskej garderóby vniesol pre zmenu Christopher Shannon, zatiaľ čo značka MAN predviedla pánske športové kúsky zdobené čipkou a veselé kvetinové potlače. Módne trio Joe Bates, Sid Bryan a Cozette McCreery pod hlavičkou značky Sibling vyslalo na mólo pochodujúce hlavy odeté do športových súprav v nežnej ružovej a bielej skombinovanej s lurexovou zlatou.

Zľava doprava zhora nadol: 1. MAN, 2. Sibling, 3. Jonathan Saunders, 4. Katie Eary, 5. RAKE, 6. Sibling, 7. E. Tautz, 8. Christopher Shannon, 9. Christopher Shannon

 

Grayscale
Dizajnéri londýnskej módnej šou ukázali, že leto nemusí vyslovene hýriť. Farebnú striedmosť, ale zároveň zaujímavé akcenty strihov a použitých materiálov predviedli napríklad Matthew Miller, Spencer Hart, Xander Zhou, James Long, Lee Roach či Mr. Start.


Zľava doprava zhora nadol: 1. James Long, 1. Lee Roach, 3. Matthew Miller, 4. Mr Start, 5. Lee Roach, 6. Matthiew Miller, 7. Spencer Hart, 8. Xander Zhou, 9. James Long

Foto: British Fashion Council

pripravila: Anna Salvová    4048

    Súvisiace články