Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 16. jún 2012

Trendy pánskej módy z Londýna

 Londýnske módne dni v piatok predstavili prvú sériu prehliadok a podujatí London Collections Men, ktoré pootvorili dvere k trendom pánskej módy, očakávaných v sezóne jar/leto 2013.Od piatku 15. júna až do nedele 17.

Trendy pánskej módy z Londýna

 

16.6.2012

Londýnske módne dni v piatok predstavili prvú sériu prehliadok a podujatí London Collections Men, ktoré pootvorili dvere k trendom pánskej módy, očakávaných v sezóne jar/leto 2013.

Od piatku 15. júna až do nedele 17. júna čakajú módnych nadšencov prehliadky 48 dizajnérov. Slávnostné otvorenie sa však konalo už vo štvrtok večer na recepcii britského princa Charlesa v priestoroch St. James´s Palace. Počas prvého dňa zaplnili prehliadkové móla novinky domov Lou Dalton, Hackett London, Topman Design, Joseph Abboud, Martine Rose, Oliver Spencer a YMC.

 

Kolekcia luxusného britského módneho domu Hackett London zaujala modelmi v duchu Veľkého Gatsbyho, v rámci ktorých rozohrala kombinácie hnedých, okrových a červených odtieňov.

 

Lou Dalton pre zmenu spojila džentlmenskú módu so športovými teniskami, nohavicami tesne pod kolená a tričkami v retro strihu. Obľúbený colour-blocking, ktorý sa objavuje v šatníkoch už toto leto, doplnila aj o kontrastné kombinácie materiálov.

 

Spájanie farieb v štýle Mondrianových malieb predviedol Oliver Spencer. V jeho kolekcii pre budúcu jarnú a letnú sezónu sa v podobe „blokov" objavuje krvavo červená s výraznou modrou, ale aj vojenská zelená, čierna a sivá.

 

Eklektické potlače, vzory a uvoľnenosť v podobe vyhrnutých nohavíc či svetrov voľne prehodených cez plece boli hlavnou témou kolekcie módneho domu YMC. Dizajnér Fraser Moss v nej vo veľkej miere využil krémovožltú, ale prekvapil aj oživením v podobe leopardích vzorov.

 

Kvety a neóny budú v lete 2013 žiariť v kolekcii značky Topman Design. Spojenie londýnskeho East Endu a americkej kultúry graffiti sa okrem iného prejavilo vo výrazných farbách ako neónovo žltá, zelená, modrá či cyklámenová, ktoré zjemňujú neutrálne tóny sivej. Ležérnemu štýlu dodali ešte športovejšieho ducha neoprénové šortky vykúkajúce spod kvetovaných nohavíc.

 

Dizajnérka Martine Rose vo svojej kolekcii, inšpiráciou ktorej sa stali Berniniho skulptúry, využila materiály tak, aby jednotlivé modely neevokovali oblečenie, ale pôsobili skôr ako sochy. Voľné svetlé džínsy alebo kožené nohavice stiahnuté v páse tlmočili posolstvo autorky na modeloch so zahalenými tvárami.

 

Rodený Madridčan Bernardo Rojo v kolekcii módneho domu Jospeh Abboud predstavil svoju módnu interpretáciu filmu Drive, spájajúc štýl Jamesa Deana s nádychom 80. rokov.

 

Foto: British Fashion Council

 

pripravila: Anna Salvová

    5885

    Súvisiace články