Rebelská kolekcia Vivenne Westwood, precízny J.W. Anderson či kontrastný Richard Quinn. Aj toto priniesol Londýnsky Fashion Week.

 

lfw4

 

 

Vivienne Westwood

Ikonická dizajnérka Vivienne mala vždy svoj vlastný pohľad na veci, nielen na módu. Prostredníctvom svojich kolekcií rada upozorňuje na problémy, či už sociálne, politické či enviromentálne. Urobila tak aj v tejto kolekcii, v ktorej samozrejme nechýbala ani jej typická, rebelská estetika.

 

 

Simone Rocha

Simone je obrovským fanúšikom francúzskej umelkyne Louise Bourgeois. Pri tvorbe svojej kolekcie sa práve preto opäť inšpirovala jej tvorbou a osobným štýlom. Kolekcia bola preto založená na vrstvení rôznorodých materiálov, štruktúr a detailov, ktoré do posledného dychu priznávali svoj umelecký podtón.

 

 

J.W. Anderson

Najnovšia kolekcia J.W. Andersona bola o siluete prepracovanej do dokonalosti. Jednoduché strihy, ktoré vytvárali nevšedné modely mali silný remeselný odkaz a pritom pôsobili maximálne moderne. Materiály boli tradičné- vlna, tvíd, hodváb, čo ešte väčšmi podčiarkovalo nadčasovosť jednotlivých kúskov.

 

 

Richard Quinn

Dizajnér prepojil svet fantázie s históriou. Klasické, elegantné a navyše noblesné siluety doplnil maximálne kontrastným materiálom- latexom, ktorý zdobil končatiny modeliek. Niektoré modely priniesol do roviny avantgardy tým, že šatkami prekryl celé tváre. Luxusný brokát a bohaté výšivky zase pripomínali opulenciu.

 

 

Christopher Kane

Netradičnú inšpiráciu našiel Christopher Kane, boli ňou rôzne fetishe. Na margo svojej kolekcie povedal: „Niektorí ľudia nepovažujú ľudí za sexuálne stvorenia, ale považujú objekty za sexuálne.“ Týmto sa riadil pri tvorbe svojej kolekcie. Snažil sa pretaviť na prvý pohľad nezmyselné detaily či kombinácie do oku-lahodiacich kúskov, čo mu aj vyšlo.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaFashion Week | 27.jan 2020

Najlepšie kolekcie z Haute Couture Week-...

Rôznorodé motívy, ktoré sa na prehliadkových mólach počas Haute Couture Week-u objavili, priniesli množstvo unikátne perspektívy na odevný dizajn. Pozrite...


Celebrity | 27.jan 2020

Grammy Awards: Červený koberec

26.január patril hudobným cenám Grammy, ktoré sa odovzdávali v kalifornskom Los Angeles. Hudobníci svetového kalibru sa tak zišli na červenom...


FASHION DAY: Zuzana Zmateková

Tridsaťročná textilná dizajnérka vníma módny textil ako silné komunikačné médium. Prostredníctvom svojej tvorby sa Zuzana snaží, aby dizajn nebol len...


Fashion Week | 26.jan 2020

Najlepšie kolekcie z Haute Couture Week-...

Vysoká móda posúva hranice vnímania módneho dizajnu ďalej. Je odvážna, progresívna a odráža tie najodvážnejšie estetické sny. Ako si svoje kolekcie...

 

predplatne

 

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Nábytkové trendy na rok 2020

Pokiaľ sa nevyhnete rekonštrukcii či zariaďovaniu v tomto roku, poradíme vám, ktoré trendy by s...

Pravidlá nosenia SPF počas celého roka

Veríme, že ste si už postupne zvykli na fakt, že SPF nie je len dovolenkovou záležitosťou a opa...

Rolák v hlavnej úlohe

Roláky sú vďačným kúskom každého zimného šatníka. Buďte však s nimi kreatívni a vytvorte zaujím...