Rebelská kolekcia Vivenne Westwood, precízny J.W. Anderson či kontrastný Richard Quinn. Aj toto priniesol Londýnsky Fashion Week.

 

lfw4

 

 

Vivienne Westwood

Ikonická dizajnérka Vivienne mala vždy svoj vlastný pohľad na veci, nielen na módu. Prostredníctvom svojich kolekcií rada upozorňuje na problémy, či už sociálne, politické či enviromentálne. Urobila tak aj v tejto kolekcii, v ktorej samozrejme nechýbala ani jej typická, rebelská estetika.

 

 

Simone Rocha

Simone je obrovským fanúšikom francúzskej umelkyne Louise Bourgeois. Pri tvorbe svojej kolekcie sa práve preto opäť inšpirovala jej tvorbou a osobným štýlom. Kolekcia bola preto založená na vrstvení rôznorodých materiálov, štruktúr a detailov, ktoré do posledného dychu priznávali svoj umelecký podtón.

 

 

J.W. Anderson

Najnovšia kolekcia J.W. Andersona bola o siluete prepracovanej do dokonalosti. Jednoduché strihy, ktoré vytvárali nevšedné modely mali silný remeselný odkaz a pritom pôsobili maximálne moderne. Materiály boli tradičné- vlna, tvíd, hodváb, čo ešte väčšmi podčiarkovalo nadčasovosť jednotlivých kúskov.

 

 

Richard Quinn

Dizajnér prepojil svet fantázie s históriou. Klasické, elegantné a navyše noblesné siluety doplnil maximálne kontrastným materiálom- latexom, ktorý zdobil končatiny modeliek. Niektoré modely priniesol do roviny avantgardy tým, že šatkami prekryl celé tváre. Luxusný brokát a bohaté výšivky zase pripomínali opulenciu.

 

 

Christopher Kane

Netradičnú inšpiráciu našiel Christopher Kane, boli ňou rôzne fetishe. Na margo svojej kolekcie povedal: „Niektorí ľudia nepovažujú ľudí za sexuálne stvorenia, ale považujú objekty za sexuálne.“ Týmto sa riadil pri tvorbe svojej kolekcie. Snažil sa pretaviť na prvý pohľad nezmyselné detaily či kombinácie do oku-lahodiacich kúskov, čo mu aj vyšlo.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaZuzana Stráská a jej svadba snov

Možno si poviete, že je to klišé, ale „svadba snov“ v prípade našej kolegyne Zuzky platí do bodky. Vizuálne aj atmosférou. Česká...


Trendy móda | 20.aug 2019

Ako sa fast fashion značky snažia byť ud...

O udržateľnosti a ekológii v súvislosti s módou sa dnes hovorí veľa. Tomuto trend preto museli skôr či neskôr podľahnúť aj fast fashion značky...


Trendy móda | 20.aug 2019

Power Couple: Oranžová & ružová

Oranžová zažila toto leto obrovský boom a ružová je stálicou v letnom šatníku. Avšak až teraz, na sklonku jesene, sa tieto dve...


Trendy móda | 20.aug 2019

Najpopulárnejšie značky sezóny

Ako dokáže niekto s istotou zhodnotiť, ktoré značky sú medzi zákazníkmi najobľúbenejšie? Sú za tým dáta. Nákupná platforma Lyst v...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Európske destinácie pre milovníkov vodný...

Ak opaľovanie nie je vaša predstava letnej dovolenky, ale skôr túžite po športovom vyžití, poradíme ...

Najlepšie plážové kluby na svete

Dobrodružná alebo pohodová dovolenka? Nech už je vaša preferencia akákoľvek, stavíme sa, že z č...

Cestovateľské aplikácie pre každý typ ce...

Každú sféru nášho života zasahujú technológie. Výnimkou nie je ani cestovanie, čo určite poznáme vše...