Rebelská kolekcia Vivenne Westwood, precízny J.W. Anderson či kontrastný Richard Quinn. Aj toto priniesol Londýnsky Fashion Week.

 

lfw4

 

 

Vivienne Westwood

Ikonická dizajnérka Vivienne mala vždy svoj vlastný pohľad na veci, nielen na módu. Prostredníctvom svojich kolekcií rada upozorňuje na problémy, či už sociálne, politické či enviromentálne. Urobila tak aj v tejto kolekcii, v ktorej samozrejme nechýbala ani jej typická, rebelská estetika.

 

 

Simone Rocha

Simone je obrovským fanúšikom francúzskej umelkyne Louise Bourgeois. Pri tvorbe svojej kolekcie sa práve preto opäť inšpirovala jej tvorbou a osobným štýlom. Kolekcia bola preto založená na vrstvení rôznorodých materiálov, štruktúr a detailov, ktoré do posledného dychu priznávali svoj umelecký podtón.

 

 

J.W. Anderson

Najnovšia kolekcia J.W. Andersona bola o siluete prepracovanej do dokonalosti. Jednoduché strihy, ktoré vytvárali nevšedné modely mali silný remeselný odkaz a pritom pôsobili maximálne moderne. Materiály boli tradičné- vlna, tvíd, hodváb, čo ešte väčšmi podčiarkovalo nadčasovosť jednotlivých kúskov.

 

 

Richard Quinn

Dizajnér prepojil svet fantázie s históriou. Klasické, elegantné a navyše noblesné siluety doplnil maximálne kontrastným materiálom- latexom, ktorý zdobil končatiny modeliek. Niektoré modely priniesol do roviny avantgardy tým, že šatkami prekryl celé tváre. Luxusný brokát a bohaté výšivky zase pripomínali opulenciu.

 

 

Christopher Kane

Netradičnú inšpiráciu našiel Christopher Kane, boli ňou rôzne fetishe. Na margo svojej kolekcie povedal: „Niektorí ľudia nepovažujú ľudí za sexuálne stvorenia, ale považujú objekty za sexuálne.“ Týmto sa riadil pri tvorbe svojej kolekcie. Snažil sa pretaviť na prvý pohľad nezmyselné detaily či kombinácie do oku-lahodiacich kúskov, čo mu aj vyšlo.

Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 25.sep 2020

Kolaborácia Ralph & Russo x Audemars Pig...

Presah módy do iných odvetví je vždy zaujímavým krokom, o čom svedčí aj množstvo kolaborácií, ktoré v dnešnom svete vzniká. Jednou z tých...


Módne ikony | 25.sep 2020

Dorota Kullová: Mať úctu k sebe samej je...

V roku 2013 sa zúčastnila na Schwarzkopf Elite Model Look, kde sa prebojovala do československého finále. Napriek tomu, že nezvíťazila...


Fashion Week | 24.sep 2020

Sledujte prvú prehliadku Rafa Simonsa pr...

Milánsky týždeň módy je už v plnom prúde. 24.septembra o 14:00 sa navyše uskutoční prehliadka úplne prvej kolekcie značky Prada...


Trendy móda | 23.sep 2020

Jesenný must-have: Mokasíny

Už ste odložili posledný model letných sandálov na zimný spánok? Alebo ešte dúfate, že nás prekvapí pár horúcich dní? Za...

 
 predplatné new

 
 predplatné new

 

Naše tipy

Z leta na jeseň: Ako prispôsobiť starost...

To, že pomaly oficiálne končí leto neznamená, že si ešte v nasledujúcich mesiacoch nebudeme môc...

Skin Restart po lete

Po lete sme všetci nabití pozitívnou energiou, no naša pleť má iný názor. Je unavená. Doprajte jej p...

Street stylová inšpirácia z MBPFW: Deň 3

Aj napriek tomu, že módny svet aktuálne miluje neutrálne odtiene hnedej, krémovej a sivej, v&nb...