Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 24. október 2013

Fashion LIVE! Slovak Fashion Week Initiative

Novovzniknuté združenie Fashion LIVE! je spojením slovenských módnych dizajnérov a značiek, ktoré nedávno zrušený Bratislava Fashion Weekend neodradil od práce.

Fashion LIVE! Slovak Fashion Week Initiative

23.10.2013

Novovzniknuté združenie Fashion LIVE! je spojením slovenských módnych dizajnérov a značiek, ktoré nedávno zrušený Bratislava Fashion Weekend neodradil od práce. Rozhodli sa spoločne s podporou OLO-dressing a Slovak Fashion Council zorganizovať podujatie Fashion LIVE! Slovak Fashion Week Initiative. To umožní dizajnérom odprezentovať svoje dlho pripravované kolekcie a ukázať nadšenie pre svoju prácu aj napriek problémom s externými produkčnými agentúrami.

Olo Křížová, ktorá so slovenskými dizajnérmi úzko spolupracuje a podieľala sa na prípravách posledných dvoch ročníkov Bratislava Fashion Weekend sa rozhodla dizajnérov podporiť v ich rozhodnutí. "Vzhľadom na moju dlhoročnú spoluprácu so slovenskými dizajnérmi som sa spoločne s nimi a s SFC rozhodla pokračovať v budovaní povedomia módnej scény na Slovensku. Dvojročná intenzívna práca na projekte Bratislava Fashion Weekend ešte viac prehĺbila naše pracovné vzťahy a predovšetkým ma utvrdila v tom, že je tu kvalitný módny dizajn s osobitým neopakovateľným výrazom. Zrušenie významnej profesionálnej akcie bez iného riešenia by v tento moment malo veľmi zlý dopad na všeobecné vnímanie lokálnej tvorby ako doma, tak aj v zahraničí.
V móde sa zrkadlí obraz doby a spoločnosti. Tep života je nezadržateľný, móda sa prezentuje v pravidelných sezónnych intervaloch, ktoré sa nedajú zastaviť. V dobe keď majú dizajnéri hotové svoje kolekcie by bolo skutočne smutné, aby nedokončili celý proces a neodprezentovali nové kolekcie na autorských prehliadkach.
Obdivujem ich odhodlanie a súdržnosť, to, že sa postavili za svoju prácu. Spojením všetkých síl sa celý proces nového eventu dal do pohybu."

Slovak Fashion Council dva roky systematicky pracuje a vysoko profesionálne pristupuje k podpore slovenského odevného priemyslu, a teda rozhodnutie podporiť slovenských dizajnérov na domácej pôde považujeme za samozrejmé", hovorí Dana Kleinert a dodáva: "Počas svojho fungovania SFC vytvorilo príležitosti pre viac ako 17 dizajnérov a módnych značiek prezentovať sa na London Fashion Week a Vienna Fashion Week, či iných podujatiach. Získavajú tak pracovné skúsenosti a príležitosti v profesionálnom prostredí. Bratislava nesmie o takúto šancu prísť."

Fashion_Live_poster
Slovenskí odevní dizajnéri majú kolekcie pripravené. Fashion LIVE! je príležitosť, aby ich mohli ukázať verejnosti. Za dizajnérov hovorí Marcel Holubec W: „Fashion Live! je platforma, ktorá vznikla na základe zrušenia Bratislava Fashion Weekendu 2013 a z podnetu a iniciatívy nás dizajnérov: Borisa Hanečku, Marcela Holubca W, Lukáša Kimličku, Petry Poórovej, Ľubici Poncik, Lenky Sršňovej, Jany Kuzmovej a značiek Inpéria, La Femme, ktorí sme neváhali túto vzniknutú situáciu riešiť. Je veľmi dôležité, že sme zaujali spoločné stanovisko s Olo Křížovou, ktorá je artdirectorkou a koordinátorkou projektu. Veríme, že v našej malej krajine konečne vzniká niečo, za čo sa môžeme hrdo postaviť a hlavne odprezentovať svoju prácu nielen úzkemu vybranému kruhu, ale aj širokej laickej verejnosti. Veríme, že práve teraz vytvárame pevný základ, ktorý nám dá jasnú líniu do budúcnosti – prezentovať kolekcie raz do roka."

Podujatie Fashion LIVE! je nultým ročníkom Slovak Fashion Week. Nultým preto, lebo v tak krátkom čase nie je možné zorganizovať akciu podobnú európskym podujatiam. Napriek tomu je dôležité vyslať jasný signál, že slovenská móda žije a dizajnéri tvoria kolekcie pre reálnych ľudí. Rovnako dôležité je aj posolstvo pre odbornú verejnosť - potenciálnych partnerov a predajcov. Bez nich módna scéna nebude napredovať.
Záštitu nad podujatím zobralo mesto Bratislava a Staré mesto.

Fashion LIVE! prinesie:
26.10.2013 o 10.30 hod: Fashon LIVE! Talk, Café Berlinka (SNG)

BLACK STAGE - módne prehliadky v Starej Tržnici:
26.10.2013
16.00 hod. Ľubica Poncik
17.00 hod. Petra Poórová
18.00 hod. Boris Hanečka
19.00 hod. Lukáš Kimlička
20.00 hod. Marcel Holubec W.

27.10.2013
15.00 hod. INPERIA
16.00 hod. VŠUV Ateliér 343
17.00 hod. Jana Kuzmová
18.00 hod. LA FEMME
19.00 hod. Jakub Polanka
20.00 hod. Lenka Sršňová

WHITE SHOWROOMS – dizajnérske showroomy:
26. – 27. 10. 2013 od 12:00 do 21:00 v centre KONTAKT na Ventúrskej ulici 12
26.10. 2013 od 19:00 – 24:00 Late Night Shopping

www.fashionlive.sk

zdroj: SFC 

 

    3945

    Súvisiace články