Už 4.septembra štartuje prehliadková časť Mercedes-Benz Prague Fashion Week, kedy nám svoje najnovšie kolekcie predstavia renomovaní návrhári česko-slovenskej módnej scény. Chýbať nemôže ani Michael Kováčik, ktorí patrí ku stáliciam tohto fashion weeku. Ešte pred oficiálnym predstavením kolekcie však môžete s nami nahliadnuť do jej filozofie.

 

michael kováčik módna prehliadka mbpfw fashion week praha módna prehliadka nová kolekcia

 

Kolekcia na sezónu SS22 dostala názov Back to Basics, čo nám naznačuje, akým smerom sa dizajnér tentokrát vybral. Nadväzuje na predchádzajúcu kolekciu Party is not Over, ktorou oslávil návrat do spoločnosti, a Back to Basics už zase hovorí príbeh toho, ako sa pomaličky dostávame do zabehnutých koľají.

Táto kolekcia obsahuje 20 siluet, ktoré budú oficiálne predstavené 4.septembra v rámci prehliadky na Mercedes-Benz Prague Fashion Week už o 16.00. V tejto kolekcii budeme môcť objaviť kúsky, ktoré dokáže moderná naplno využiť v rámci svojho dynamického života v práci aj súkromí. Sú to modely, v ktorých sa ženy cítia sebavedomo, ale aj komfortne. Tomu dizajnér prispôsobil aj výber materiálov, pričom niektoré sme ešte v jeho tvorbe nevideli. Materiály ako hodváb v kombinácii s vlnou sú zakomponované v jednotlivých modeloch tak, aby sa dali nosiť počas celého dňa. Nesú však v sebe typický rukopis Michaela Kováčika, ktorý je známy svojou eleganciou a nadčasovým duchom.

V tejto kolekcii sa však môžeme tešiť aj na doplnky z novej kolaborácie s Che Hub Collective. Po úspechu pilotnej spolupráce teraz prichádza ďalšia, ktorá skvelo podčiarkuje filozofiu aktuálnej kolekcie.

Prehliadka Michaela Kováčika sa uskutoční v skorších hodinách, ako sme zvyknutí, avšak má to skvelý dôvod. Dizajnér si pre svojich hostí pripravil afterparty - cocktail Michael Kováčik Limited. Pozvaní hostia si tak po prehliadke budú môcť vychutnať atmosféru terasy hotela Four Seasons v Prahe pri západe slnka!

Kolekciu Back to Basics vám po prehliadke priblížime aj my, nezabudnite sledovať náš Instagram aj web, aby vám nič z aktuálneho MBPFW neušlo!

 

Foto: Michael Kováčik

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 17.sep 2021

Objavte jesennú obuv na každú príležitos...

Móda dnes už pomaly ani nepozná pravidlá, hranice formálneho a neformálneho, elegantného a ležerného sa stierajú, čím pokrývajú nové, univerzálne...


Trendy móda | 15.sep 2021

5 jesenných outfitov podľa Newyorčaniek

Aktuálne prebiehajúci týždeň módy v New Yorku je perfektnou outfitovou inšpiráciou na jeseň. Štýlové dámy nám ukazujú, ktoré kúsky sú...


Trendy móda | 14.sep 2021

Ako kombinovať ružovú farbu?

Sympatická Nemka Leonie Hanne je ako real-life Barbie. Blond vlasy, skvelá figúra a dokonalý šatník. S módnou to jednoducho vie...


Trendy móda | 14.sep 2021

Elegantné jesenné vrstvenie

Jednou z výhod jesene je to, že nám umožňuje experimentovať s módou. Kombinovať môžeme najrôznejšie kúsky, pričom viaceré vrstvyvôbec nie...

YR2109 AK 31 SK trees banners 300x300 

300x600 GOLD SK

 

Naše tipy

Štýlové módne ikony z Copenhagen Fashion...

Na týždňoch módy je skvelé to, že módnu inšpiráciu načerpáte aj mimo prehliadkových mól. V uliciach ...

Interiérové doplnky do štýlových domácno...

Ak rozmýšľate nad malým refreshom svojho bývania, nemusíte hneď uvažovať nad rekonštrukciou. Aj malm...

Ako nosiť maxi sukne?

Maxi sukňa je skvelý kúsok, ktorý sa dokáže prispôsobiť rôznym udalostiam. V stylingu vám poskytuje ...