Podvečer 30.apríla odštartovala najväčšia módna udalosť v našich končinách - Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Po dlhšom čakaní sme sa dočkali a teraz si môžeme vychutnávať to najlepšie z česko-slovenskej módnej scény.

 

 mbpfw jakub polanka týždeň módy praha módna prehliadka

 

Hlavný program MBPFW síce začína od 1.mája, avšak piatkový večer nám ponúkol aspoň malú ochutnávku v podobe prehliadky Jakuba Polanku. Tento rok však aj týždeň módy prebieha za netypických podmienok, ktorým sa museli organizátori aj dizajnéri prispôsobiť a tak predstavili zaujímavý spôsob prezentácie kolekcií. Pozvaní hostia tak môžu sledovať módne prehliadky v rámci konceptu Drive-In Cinema, ktorá sa nachádza na parkovisku a prehliadky sú premietané na kinoplátne. Široká verejnosť môže prehliadky sledovať z pohodlia domova na Youtube alebo na Facebooku MBPFW. Poďme sa teda pozrieť na prvú prehliadku tejto edície.

 

Jakub Polanka

Prehliadka dizajnéra Jakuba Polanku sa konala v pražskom lesoparku Stromovka, ktorá zároveň poslúžila ako opening element celého pražského týždňa módy. Kolekcia s názvom Before Sunrise, ktorá bola exluzívne predstavená digitálnou formou v premiére na Youtube sa zaoberá prechodom z temnoty do svetla, čo si vyžaduje odvahu a silu. Túto myšlienku vyobrazuje pútavý výber farieb, variabilita strihov a prepojenie funkčnosti jednotlivých modelov s umeleckým charakterom.

 

JakubPolankaOPENINGLIVESTREAM TomášFiala 57

 

Kolekcia opisuje aktuálnu dobu a situáciu, v ktorej žijeme, no zároveň predstavuje nádej na lepšiu budúcnosť, keď vykročíme z tmy. Outfity v sebe kombinovali neutrálne tóny bielej či čiernej a výrazne odtiene červenej, modrej či zelenej. Klasické siluety oplývajúce eleganciou a sofistikovanosťou však boli doplnené zaujímavými, častokrát abstraktnými detailmi, vďaka ktorým nadobúdali úplne nový dojem.

 

 

Prehliadková časť MBPFW bude prebiehať od 1. do 3.mája a TOP FASHION pri tom samozrejme nebude chýbať. Prinesieme vám pravidelné reporty priamo z prehliadok, ale aj pohľad do backstage prostredníctvom nášho Instagramu.

 

Foto: © 2021 Mercedes-Benz Prague Fashion Week 

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.máj 2021

Jarné must-have šaty

Pokiaľ ste si zamilovali komfortnú módu, na ktorú sme sa spoliehali takmer celú pandémiu, bude sa vám páčiť trend, ktorý...


FASHION DAY: Jan Černý

"Stejně jako jsme už zjistili, že chceme jíst kvalitní jídlo, a připlatíme si za něj, musíme se naučit připlatit si...


Trendy móda | 17.máj 2021

Šperkové trendy na jar

Aj ten najobyčajnejší outfit dostane úplne iný vzhľad vďaka správne zvoleným doplnkom. Pri šperkoch to platí dvojnásobne. Pridajú každému looku...


Trendy móda | 17.máj 2021

Must-have sukne na túto sezónu

Ak ste “sukňovým” typom a nohavice si na sebe neviete už ani predstaviť, určite nezmeškajte týchto 5 trendov, ktoré prinesú...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...