Pánska kolekcia Louis Vuitton pre sezónu jar/ leto 2021 s názvom „Správa vo fľaši " bude predstavovaná postupne z Paríža, cez Šanghaj, až po Tokio. Kreatívny riaditeľ spoločnosti sa ju rozhodol odštartovať krátkym filmom s animovanými postavičkami a priniesol na módnu scénu opäť niečo nové a nečakané.

 

virgil abloh louis vuitton film

 

 

Tento netradičný formát je dôkazom toho, že Virgil kladie dôraz na diverzitu, inkluzivitu a jednotu.

 

Krátky film

Film sa odohráva v parížskom dome zakladateľa značky a sleduje pracovníkov, ktorí nakladajú novú kolekciu Louis Vuitton do kamiónov určených na prepravu do riečnych člnov po parížskej Seine. Vidíme, ako člny pomaly opúšťajú Paríž, na nich sa však nachádza partia čiernych pasažierov- animovaných postavičiek.

 

WWD LV SS21 ArticlePhoto 1

WWD LV SS21 ArticlePhoto 2

 

Módna prehliadka

6. augusta 2020 po dlhej plavbe zásielka doráža do Šanghaja a módna prehliadka pánskej kolekcie Louis Vuitton pre sezónu jar/ leto 2021 môže konečne začať. Zoooom a jeho kamaráti, ktorí už nie sú len nakreslení, ožívajú spolu s kolekciou, ktorá skúma obľúbené témy Virgila Abloha, akými sú Chlapčenstvo a pohľad dieťaťa na svet.

Každá postavička je iná a spolu dohromady predstavujú hlbokú vieru v inkluzivitu, ktorá je prítomná vo všetkých pánskych kolekciách Louis Vuitton. Kolekcia sa následne vydá na ďalšiu cestu - do Tokia, kde prebehne tretia módna prehliadka.

 

Filozofia upcyklovaných kúskov

Súčasťou kolekcie je aj iniciatíva upcyklovaného oblečenia naprieč kreatívnymi platformami. Pánska kolekcia jar/ leto 2021 sa teda riadi filozofiou upcyklingu, čo v preklade znamená nové oblečenie a doplnky kreatívne prepracované zo starého materiálu.

 

louis vuitton 1365600326 sm

 

Koncept, ktorý mení módu a sezónnosť

Tým, že Virgil Abloh vysiela svoju novú kolekciu na cesty, hlási sa ku globálnej komunite Louis Vuitton a stretne sa tak s klientmi v ich vlastnom prostredí. Na tejto ceste, ktorá sa prípadne rozšíri o ďalšie destinácie, sa kolekcia bude transformovať v organickom dialógu s rôznymi kultúrami a národmi sveta. Bude to slobodný rozhovor medzi značkou, jej klientelou a priaznivcami. Tento koncept posúva hranice tradičných konvencií módy a sezónnosti.

 

 

Zdroj foto: Louis Vuitton 

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 13.aug 2020

Leto v neviditeľnom dotyku

Intimissimi pre svojich zákazníkov chystá úžasné novinky - predstavuje totiž nové štýly a látky, ktoré boli vytvorené špeciálne pre ne...


Trendy móda | 11.aug 2020

Ganni a Levi’s pripravili kolaboráciu. D...

Zatiaľ čo značka Ganni je dokonalým príkladom modernej módy, Levi’s v sebe nesie poriadnu dávku tradície spojenej s inováciou a nadčasovosťou. Vo svojej...


Trendy móda | 11.aug 2020

Plavkové trendy z Francúzskej riviéry

Keď sa povie Francúzska riviéra, mnohí z nás si predstavia charakteristické, dramatické útesy, hlbokú modrú farbu mora a samozrejme aj luxusné jachty...


Trendy móda | 08.aug 2020

Najodvážnejší trend leta

Zozadu nahá, spredu oblečená. Taký dojem vyvoláva jeden z najpopulárnejších trendov tohto leta, ktorý môžeme pokojne nazvať aj naked top...

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 

Naše tipy

Všetko o celulitíde

Takmer každá žena s ňou bojuje a nenávidí. Pritom je to úplne bežná záležitosť, ktorá vôbe...

Vlasové doplnky tohto leta

Toto leto si medzi vlasovými doplnkami vybojovali najvyššie priečky v popularite najmä trendy z...

6 letných účesov z Instagramu

Keď sa povie letný účes, väčšina z nás si predstaví dnes už legendárne beach waves. Aj keď je p...