Obdobie Fashion Weekov je v plnom prúde a dočkalo sa aj Slovensko. Bratislavské módne dni začali tento pondelok v Refinery Gallery a to vo veľkom štýle. Svoje aktuálne kolekcie predviedli dizajnéri Jana Polak, Michaela Ľuptáková, Taťána Kovaříková, Monika Vontszemuova, Ivana Rosová a značky Rozbora Couture, Alice & Alice, MARMARE fashion design či Coccinelle.

title

Módnu udalosť slávnostne otvorila riaditeľka podujatia Mária Reháková, ktorá vyslovila podporu mladým aj renomovaným dizajnérom, ktorí sa počas BMD predstavia. Aktuálne trendy sa premietli aj do odprezentovaných kolekcií.

 

Línia od Rozbora Couture stavila na výrazne štruktúrované pleteniny v kombinácii s pánskymi prvkami, no nechýbali ani ženské kúsky ako plisované sukne, ktorým na elegancii pridávali metalické elementy. Objavili sa transparentné látky, ktoré boli efektne doplnené čipkou či výšivkami, vďaka ktorým modeli získali na sofistikovanosti.

 

Ivana Rosova Fashion Group predstavila nežnú kolekciu plnú kvetov a ženských siluet. Odtiene ružovej, červenej aj tyrkysovej boli podčiarknuté nadčasovými strihmi, zatiaľ čo sukňový kostým stavil na tlmené púdrové odtiene sivomodrej.

 

Aktuálny športový look sa objavil v kolekcii od Jany Polak, ktorá ho zvýraznila výberom farieb. Miesto si tu však našli aj elegantné modely v slonovinovej a staroružovej.

 

Záplava čipky a volánov! Taká bola kolekcie z dielne MARMARE fashion design. Kolekcia plná zvodnosti a ženskosti predviedla modely z transparentných materiálov, ktoré sa vďaka strategicky umiestneným čipkovaným detailov zahrávali s fantáziou.

 

Ako sme mohli vidieť na svetových prehliadkových mólach, inšpirácia 80.rokmi je momentálne trendy, čo využila vo svojej kolekcii Michaela Ľuptáková. Rozšírené rukávy, kvetované vzory, ale aj veľmi aktuálne zamatové šaty, nás preniesli v čase do obdobia glam rocku.

 

Monika Vontszemuova tiež stavila na sofistikovanosť kolekcie. Predviedla prepracované modely doplnené o čipku a kvetované vzory, ale aj luxusnú kombináciu zlatej a čiernej.

 

Čierna bola dominantnou témou aj v kolekcii Taťány Kovaříkovej, ktorá ju predviedla v rôznych formách od kože až po čipku. Efektne ju zakomponovala do modelu aj popri výraznej žltej, kedy priamočiarosť strihov nechala vyniknúť jej krajčírskemu umeniu.

 

Priestor dostala aj módna značka Alice & Alice, ktorá svojou detskou kolekciou dokázala, že aj móda pre tých menších môže byť štýlová. Stačila na to biela a čierna, prúžky a štvorce, vďaka čomu dosiahli hravý, no moderný look.

 

Talianska značka Coccinelle opäť raz dokázala, že patrí k tým najštýlovejším. Predviedla farebnú a rôznorodú kolekciu, od ruksakov z brúsenej kože až po trendové crossbody kabelky. 

Foto: Ramon Leško

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 18.jún 2019

Titul kabelka leta získava...

Bottega Venetta Pouch! Aj keď ju podľa názvu možno nepoznáte, určite ste ju už videli či už na Instagrame, červenom...


Trendy móda | 18.jún 2019

Shades of Green

Zelená sa dostávala na výslnie veľmi dlho a veľmi pomaly. Začalo to doplnkami, neskôr sme prešli na celé outfity. Po Millennial...


Trendy móda | 18.jún 2019

Ako nosiť biele tričko?

Klasické biele tričko je veľmi podceňovaným kúskom aj napriek tomu, že ho trendy nikdy nedokázali vytlačiť zo scény. V našich...


Trendy móda | 14.jún 2019

Letné klasiky pre každý šatník

Poznáte to, každý rok, každú sezónu a niekedy aj každý týždeň sa dozvedáme o nových trendoch. Tak, ako rýchlo prídu...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...