Obdobie Fashion Weekov je v plnom prúde a dočkalo sa aj Slovensko. Bratislavské módne dni začali tento pondelok v Refinery Gallery a to vo veľkom štýle. Svoje aktuálne kolekcie predviedli dizajnéri Jana Polak, Michaela Ľuptáková, Taťána Kovaříková, Monika Vontszemuova, Ivana Rosová a značky Rozbora Couture, Alice & Alice, MARMARE fashion design či Coccinelle.

title

Módnu udalosť slávnostne otvorila riaditeľka podujatia Mária Reháková, ktorá vyslovila podporu mladým aj renomovaným dizajnérom, ktorí sa počas BMD predstavia. Aktuálne trendy sa premietli aj do odprezentovaných kolekcií.

 

Línia od Rozbora Couture stavila na výrazne štruktúrované pleteniny v kombinácii s pánskymi prvkami, no nechýbali ani ženské kúsky ako plisované sukne, ktorým na elegancii pridávali metalické elementy. Objavili sa transparentné látky, ktoré boli efektne doplnené čipkou či výšivkami, vďaka ktorým modeli získali na sofistikovanosti.

 

Ivana Rosova Fashion Group predstavila nežnú kolekciu plnú kvetov a ženských siluet. Odtiene ružovej, červenej aj tyrkysovej boli podčiarknuté nadčasovými strihmi, zatiaľ čo sukňový kostým stavil na tlmené púdrové odtiene sivomodrej.

 

Aktuálny športový look sa objavil v kolekcii od Jany Polak, ktorá ho zvýraznila výberom farieb. Miesto si tu však našli aj elegantné modely v slonovinovej a staroružovej.

 

Záplava čipky a volánov! Taká bola kolekcie z dielne MARMARE fashion design. Kolekcia plná zvodnosti a ženskosti predviedla modely z transparentných materiálov, ktoré sa vďaka strategicky umiestneným čipkovaným detailov zahrávali s fantáziou.

 

Ako sme mohli vidieť na svetových prehliadkových mólach, inšpirácia 80.rokmi je momentálne trendy, čo využila vo svojej kolekcii Michaela Ľuptáková. Rozšírené rukávy, kvetované vzory, ale aj veľmi aktuálne zamatové šaty, nás preniesli v čase do obdobia glam rocku.

 

Monika Vontszemuova tiež stavila na sofistikovanosť kolekcie. Predviedla prepracované modely doplnené o čipku a kvetované vzory, ale aj luxusnú kombináciu zlatej a čiernej.

 

Čierna bola dominantnou témou aj v kolekcii Taťány Kovaříkovej, ktorá ju predviedla v rôznych formách od kože až po čipku. Efektne ju zakomponovala do modelu aj popri výraznej žltej, kedy priamočiarosť strihov nechala vyniknúť jej krajčírskemu umeniu.

 

Priestor dostala aj módna značka Alice & Alice, ktorá svojou detskou kolekciou dokázala, že aj móda pre tých menších môže byť štýlová. Stačila na to biela a čierna, prúžky a štvorce, vďaka čomu dosiahli hravý, no moderný look.

 

Talianska značka Coccinelle opäť raz dokázala, že patrí k tým najštýlovejším. Predviedla farebnú a rôznorodú kolekciu, od ruksakov z brúsenej kože až po trendové crossbody kabelky. 

Foto: Ramon Leško

Najnovšie zo sekcie módaMódne prehliadky | 23.sep 2019

Neoromantika podľa SPORTMAX

Sloboda a ľahkosť typická pre kinetické sochy umelca Daniela Wurtzelema sa stali hlavnou inšpiráciou pre kolekciu jar-leto 2020 značky SPORTMAX. Kolekcia...


Módne prehliadky | 23.sep 2019

Šatník pre špiónky podľa MAX MARA

Seriál Killing Eve si získal obrovské publikum, vďačí za to nielen svojej zaujímavej zápletke, ale aj kostýmom s dokonalým citom pre...


Trendy móda | 23.sep 2019

Farby jesene v novej kolekcii Tiffany T

Jeseň bude podľa značky Tiffany patriť perleti, tyrkysovej a ónyxovo čiernej. Svoju ikonickú líniu Tiffany T totiž obliekla práve do týchto...


Módne ikony | 23.sep 2019

Street Style na MFW

Miláno nikdy nesklame. V prípade Týždňov módy to však platí ešte viac, pretože outfity, ktoré nám tu predviedli influencerky a...

fashionlive

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Vitamíny a minerály pre zdravé vlasy

Bohužiaľ nie všetkým nám príroda nadelila hustú, zdravú hrivu, ktorou by sme sa mohli chváliť za kaž...

5 typov manikúry: Ktorá je pre vás?

Mnohé z nás majú radi tú chvíľku pokoja a relaxu, ktorú nám prináša domáca úprava nechtov...

Najväčšie beauty trendy sezóny

Obdobie leta je vždy dobrodružné aj v prípade beauty trendov. Nebojíme sa farieb ani extravagan...