MBPFW title

S pomalým príchodom jesene sa na scéne postupne objavujú kolekcie módnych domov, ktoré predstavujú nové trendy na sezónu jar/leto '17 . Počas 3. až 5.septembra sa atmosféra v Prahe niesla práve v tomto duchu. Najnovšie kolekcie prestavili poprední českí a slovenskí dizajnéri, ale svoje miesto si tu našla aj udržateľná móda, či nová generácia talentovaných návrhárov.

JEMNÉ NUDE TÓNY

Spoločným menovateľom kolekcií z dielne Kateřiny Geislerovej, Kateřiny Plamitzerovej či Zuzany Kubíčkovej sa stala „nude” farba. Dominantným prvkom bola najmä v kolekciách prvých dvoch menovaných, ktorý bol jemne podčiarknutý ženskými strihmi a jemnými materiálmi. V kombinácii s netradičné prvkami a strihmi, čiernymi kontrastnými detailmi a farebnými elementmi, tak dokázali priniesť nevšednosť kombinovanú s eleganciou.

1 2 3

 

90.ROKY a STREETSTYLE

Značky CHATTY a LaFormela stavila na farebné a pútavé tóny. LaFormela sa vyhrala s pastelovými farbami, ktoré skombinovala s výraznými prvkami pripomínajúce 90.roky, ktoré boli postavené do kontrastu so siluetami ako vystrihnutými z Veľkého Gatsbyho. CHATTY sa opäť postarala o nekonvenčný pohľad na módu. Modely, ktoré čerpali inšpiráciu zo street-stylu, priniesli zaujímavé strihy, farby a materiály.

CHATTY LaFormela 1 LaFormela 2

 

ASYMETRIA

Počas prvého dňa sa predstavila aj dizajnérska dvojica Filip Jakab & Daniela Pešková, ktorí sa stali víťazmi súťaže VAN GRAAF TALENT 2016. V ich kolekcii dominovala čierna a biela, ktorá bola doplnená jemnými pastelovými tónmi v asymetrických strihoch.

Jakab  Pešková 1 Jakab  Pešková 2 Jakab  Pešková 3

 

Sprievodný program prvého dňa bol doplnený o Shopping Night na Pařížskej ulici, do ktorého sa zapojilo 30 butikov. Súčasťou bolo aj hudobné predstavenie v podaní DJ Anche a DJ KLARA.

007 IMG 9601 050 IMG 3733

 

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 14.jún 2019

Letné klasiky pre každý šatník

Poznáte to, každý rok, každú sezónu a niekedy aj každý týždeň sa dozvedáme o nových trendoch. Tak, ako rýchlo prídu...


Trendy móda | 14.jún 2019

Givenchy predstavuje teniskovú kolaborác...

Prvá prehliadka pánskej kolekcie Givenchy pod vedením Clare Waight Keller predstavila aj zaujímavú kolaboráciu. Módny dom sa spojil so značkou...


Trendy móda | 13.jún 2019

Ako sa nosí crop top vo svete?

Jeden kúsok a má toľko tvárí. Každý si ho dokáže prispôsobiť k svojmu štýlu a pritom dokáže zachovať jeho podstatu...


Trendy móda | 13.jún 2019

Letné outfity, ktoré nikdy nesklamú

Dilema, ktorá nás dokáže zastihnúť v akomkoľvek ročnom období, pri akejkoľvek príležitosti a aj pri úplne zaplnenom šatníku. Čo si...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Leto farebnej čipky

Keď sa povie čipka, väčšine z nás okamžite napadne biela. Je to nesmrteľná kombinácia, ktorú milujú ...

Ako nosiť oranžovú?

Farbou roka sa síce stala Living Coral, no jej odvážnejšia sestra, oranžová, je bezpochyby farbou le...

Ako nosiť široké nohavice?

Toto leto zabudnite na všetky skinny modely nohavíc vo vašom šatníku a namiesto toho zvoľte tie širo...