Plesovú sezónu odštartoval jubilejný dvadsiaty ročník Plesu v opere, kde sa predviedli nielen príťažlivé dámy ale aj módni dizajnéri prostredníctvom svojej tvorby. Michael Kovačik známy svojou precíznosťou a minimalizmom svoj rukopis nezaprel ani pri navrhovaní plesových rób pre trojicu známych Sloveniek.

 

title

 

 

Michaela Kociánová

Michaela mala oblečené biele šaty s vlečkou. „Mám rada minimalistické veci, preto mi Miškov štýl veľmi sedí a stačilo nám dohodnúť sa na zopár základných veciach a čoho sa chceme držať. Pri prvom fitingu sme šaty jemne pozmenili a zrušili rukavice. Pri druhej skúške sme sa zamerali na štólu a jej správneho usadenia. Uvažovali sme, či zvolíme vlečku alebo nie. Vo finále som sa v nich cítila neskutočne príjemne a moje očakávania boli naplnené,“ hovorí Michaela.

 unnamed  unnamed 3 

 

A čím sa nechal inšpirovať pri týchto šatách módny návrhár? Dokonalou postavou topmodelky. „Chcel som nechať vyniknúť siluetu Michaely a jej reč tela. Zvolili sme bielu farbu. Podľa mňa je na červený koberec ideálna. Čo sa týka materiálu, použil som hodvábny žoržet a organzu. Pre ozvláštnenie sme zaexperimentovali s 3D aplikáciou, do ktorej sa dala vsunúť ruka ako do vrecka. Šaty sa šili na poslednú chvíľu a len 3 dni pred plesom sa konala prvá skúška. Dokonca ešte v deň plesu sa došívali a celá realizácia šiat trvala asi 40 hodín,“ hovorí Michael.

 

 unnamed 4Michaela Kociánová, topmodelka s dizajnérom.

 

 

Barbora Franeková

Barbora predviedla nádhernú čiernobielu róbu s vlečkou, zaujímavým riasením okolo pliec a dekoltu. „Pôvodne Michael plánoval veľkú objemnú sukňu, no nakoniec sme od tohto plánu upustili. Stavili sme na jednoduchší a užší strih, keďže mám rada minimalizmus. Rovnako mi sedela čiernobiela kombinácia, ktorá je overenou klasikou. Jediné, čo sme jemne pozmenili bol výstrih, kde sme pridali viac látky a tak ho zmenšili,“ hovorí Barbora, ktorej sa o styling a vizáž postarali Andrej Kusalík a Patrik Suši Veselý.

0D4A0217

 

Zmeny strihu šiat potvrdzuje aj dizajnér: „Počas skúšok sme experimentovali. Jemne sme pozmenili strih, zmenšili sme výstrih a dohodli sa na „tubovej“ sukni.“ Pre Michala bola čiernobiela kombinácia premiérou: „Doteraz som robil vždy len jednofarebné modely, takže kombinácia farieb bola pre mňa premiéra. Snažil som sa zvýrazniť Barborine prednosti, inšpiroval som sa pompéznym odovzdávaním Oscarov. Celé šaty sú z hodvábu a hodvábneho dišesu.“

 0D4A0199 2

 

Look hollywoodskej divy 40. rokov dotvorili diamantové šperky značky AHARON – 1. klenotnícky dom na Slovensku. Išlo o dva náramky (tennis bracelet a päťradový náramok), dva náhrdelníky a prsteň s farebnými diamantmi a jedným centrálnym bielym diamantom.

 

 0D4A0550 2Barbora Franeková, šéfredaktorka TOP FASHION a Michael Kováčik, módny návrhár, riaditeľ Miss Slovensko

 

 

Jana Hossová

Manželka hokejovej hviezdy Jana Hossová zažiarila v snehobielej minimalistickej róbe, ktorej návrhár presne trafil jej štýl „Janka všetko nechala na mňa. Jediné vodítko pre mňa bolo to, že má rada minimalizmus a bielu farbu. Navyše, bola na plese po prvýkrát a biela je farbou debutantiek. Stavil som na asymetrický strih, kombináciu viskózy a hodvábu. Dramatickosť a honosnosť sme dosiahli efektným plášťom,“ opisuje návrhár.

 

Jana HossovaJana Hossová v šatách Michaela Kovačika, o styling sa postaral Andrej Kusalík

Foto: Maria Alkhimova, Michael Kovačik, Ples v opere

Najnovšie zo sekcie módaŠtartujú castingy do najprestížnejšej m...

Agentúra Elite Bratislava vyhlasuje castingy, vďaka ktorým si môžeš splniť svoje sen aj ty! Už od 27. septembra do 3...


Trendy móda | 17.sep 2020

Prvé jesenné trendy sú tu!

September pre nás predstavuje akési prechodné obdobie medzi letom a jeseňou. Častokrát nás tešia dni ako počas dokonalého, slnečného leto, inokedy...


Inside the studio

Multitalentovaná Marika B Majorová je známa nielen svojou kreativitou, ale aj vášňou pre módu. Intenzívne sa zaujíma o prácu mladých...


Celebrity | 16.sep 2020

Beauty Day: Margaret de Heinrich de Omor...

Elegantní Američanka měla slibně rozjetou novinářskou a politickou kariéru. Osud ji však zavál do Budapešti, kde se vdala a založila...

 
 predplatné new

 
 predplatné new

 

Naše tipy

Rozmarín v kozmetike

Rozmarín bežne pridávame do jedál či drinkov, ako o ingrediencii do kozmetiky sa o ňom vša...

Letné farby, ktorých sa nevzdáme ani na ...

Koniec leta sa blíži, je na čase si to priznať. Aj keď toto leto bolo zvláštne a úplne iné ako ...

Šperkové trendy z Instagramu

Niektoré šperky nikdy nevyjdú z módy, iné sa na scéne objavia len na chvíľu. Aké sa nosia aktuá...