Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 25. október 2012

Nedovoľte, aby nemé tváre trpeli

Máte radi psíkov? Potom by ste mali vedieť, že mnoho štvornohých chlpáčov trpí pre nekalé praktiky ľudí, ktorí si z ich chovu urobili veľký biznis.

Nedovoľte, aby nemé tváre trpeli

25.10.2012

Máte radi psíkov? Potom by ste mali vedieť, že mnoho štvornohých chlpáčov trpí pre nekalé praktiky ľudí, ktorí si z ich chovu urobili veľký biznis. Upozorňuje na to občianske združenie Majme srdce v kampani Lacnesteniatka.sk a najnovšie aj videoklipom, ktorý pripravilo v spolupráci s OZ Pes v núdzi a OZ Psia duša.

Steniatka_01
Obchodovanie so zvieratami sa stalo hitom. A rovnako chov domácich maznáčikov pre módny psí styling, alebo jednoducho preto, lebo niektoré plemená sú „in". V poslednom období je situácia doslova alarmujúca. V dôsledku chýbajúcej legislatívy sa na Slovensku ročne rodia stovky až tisícky šteniat. Výhodná kúpa a chov módnych plemien sú prvoradé. Zdravie zvierat, kvalita chovu a podmienky odchovu však idú do úzadia.

Cieľom stránky je oboznámiť (nielen) budúcich majiteľov psov o problematike takzvaného množiteľstva. Nájdete tu množstvo rád, napríklad, ako spoznať správneho chovateľa a ako ho odlíšiť od tých, ktorým ide len o peniaze. Dozviete sa, aký je rozdiel medzi psom s preukazom pôvodu a bez neho. Najviac však povedia skutočné prípady psíkov, ktorí prešli týmito „zvieracími koncentračnými tábormi".

Steniatka_02

Hlasom tých, čo nevedia hovoriť, sa stala pieseň Nestrácajme hodnoty, ktorú narapovali a naspievali DNA, Šegi 100 a Mišo Biely. Producentom dielka je G-bod, gitaru viedol M. Medek. Videoklip si budete môcť pozrieť už 29. októbra 2012. Produkovala ho spoločnosť Imagine Vision, ktorá spolupracovala s menami ako Dara Rolins, Rytmus, Tina či Chinaski. Klip k pesničke. „Chceli sme podporiť dobrú vec, keďže sme aj sami zapojení do tejto problematiky. Chceli sme, aby sa s ňou oboznámilo čo najviac ľudí a keďže muzikou na to máme dosah, nahrali sme túto pesničku," povedal o projekte DNA.

{youtube}gB0NOaI_DMw{/youtube}

Steniatka_03

Steniatka_04

Steniatka_05

Steniatka_06

Nezabudnite podporiť dobrú vec!:-)

Viac informácií: www.lacnesteniatka.sk

    4263

    Súvisiace články