Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 21. október 2012

Čo robiť pre správny nákupný apetít?

Ľudia, ktorí mali problémy s nadváhou a podarilo sa im dosiahuť optimálnu hmotnosť, často v záchvate „hladu" po vytúžených trendových kúskoch zapĺňajú svoj šatník zbytočnosťami. Viete, ako sa tomu vyhnúť?Módne kolekcie ponúkajú na túto jeseň a zimu rozmanité štýly, od luxusnej elegancie, cez farebnú hravosť, až po vášnivú dramatickosť, nepochybne si teda vyberie každá z vás.

Čo robiť pre správny nákupný apetít?

21.10.2012

Ľudia, ktorí mali problémy s nadváhou a podarilo sa im dosiahuť optimálnu hmotnosť, často v záchvate „hladu" po vytúžených trendových kúskoch zapĺňajú svoj šatník zbytočnosťami. Viete, ako sa tomu vyhnúť?

House_of_Fraser_02


Módne kolekcie ponúkajú na túto jeseň a zimu rozmanité štýly, od luxusnej elegancie, cez farebnú hravosť, až po vášnivú dramatickosť, nepochybne si teda vyberie každá z vás. Určite vám pomôže, ak si uvedomíte, čo vášmu telu sluší a čomu by ste sa mali vyhýbať. Platí však, že aj nakupovať treba s rozvahou. Už nie je treba zapĺňať skrine lacnými výstrihmi, pretože - a na to nezabúdajte - ohurujete celým telom. Vieme, že vaša túžba po všetkom novom a peknom je priam obrovská, veď ste na sebe tvrdo "makali", ale odporúčame vám ísť na to triezvo. Ušetríte tak mnoho peňazí aj času.

Pár malých rád:
1. Myslite na to, že nič nepríde zo dňa na deň. A keďže chudnete mesiace, je dobré mať zopár flexibilných kúskov, ktoré sa s vami budú po celú dobu zmenšovať, napríklad legíny, takzvané oversize šaty, svetre rôznych prevedení a veľké šály.
02_MangoMango2. Pri nakupovaní myslite na to, čo chcete svojím oblečením povedať.
3. Najprv sa orientujte na nadčasové základné kúsky oblečenia, ktoré by vám v šatníku nemali chýbať. Vďaka nim nič nepokazíte.
4. Doprajte si čas a vyberajte pokojne. Môže sa vám totiž ľahko stať, že keď váš záchvat nakupovania trochu ustúpi, zistíte, že máte dvanásť nepoužiteľných sák, pretože nesedia až tak dobre, ako by ste si predstavovali. Vždy platí: Radšej jeden kus, ktorý padne ako uliaty, ako plná skriňa iba skoro dobre padnúcich kúskov.


04_ReservedReserved
5. Pri tvorbe nového šatníka myslite na to, že každá vec, ktorú si kúpite, by mala ladiť s inými.
6. Ak viete, aký by mal byť váš nový štýl, máte o problém menej. Ak si nie ste istá, môžete sa inšpirovať súčasnými trendmi v aktuálnom vydaní magazínu Top Fashion.
05_s.Olivers.Oliver

7. Je jasné, že móda je pominuteľná, preto sa netreba striktne držať najnovších "vychytávok". Často padnú len niekomu, navyše majú krátke trvanie. Na druhej strane, prepadnú im všetci a vy predsa nechcete vyzerať ako každá druhá... Vyberajte si vždy to, čo sa páči vám, v čom sa cítite dobre. Buďte uvoľnená a inšpirujte sa, tým nič nepokazíte.
8. Hľadajte reakcie vo svojom okolí, často vám napovedia, či ste na dobrej ceste, alebo ste šliapli úplne vedľa.
9. Ak máte napriek všetkému pochybnosti, stále sa môžete obrátiť na odborníkov v odbore stylingu a vizáže, tí vás navedú na správnu cestu.

Barbora_YurkovicBarbora Yurkovic (23)
Stylistka a make-up artist. Vyštudovala v odbore dizajn a navrhovanie odevov, nasledoval titul bakalár na Univerzite Komenského v odbore výtvarné umenie. Stylingu sa popri štúdiu venuje päť rokov, make-up vizážistike tri roky. Jej klientelu tvoria bežní zákazníci, ale aj mnohé známe osobnosti. Podieľala sa na fotení testov pre modelky, reklamách, módnych editoriáloch, ale aj svadbách. Spolupracuje napríklad s Máriou Čírovou a Dominikou Mirgovou, ako aj s ďalšími ľuďmi zo sféry kultúry a šoubiznisu.

text: Anna Salvová v spolupráci s Barborou Yurkovic
foto: archív značiek, Oxfam, House of Fraser, archív Barbory Yurkovic

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní magazínu Top Fashion.

 

    3889

    Súvisiace články