Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 25. jún 2012

Louis Vuitton prehral súd s Warner Brothers

 Videli ste film Vo štvorici po opici II.? Ak áno, tak potom si určite spomínate na scénu, kde Zach Galifianakis (filmový Alan) cestuje s batožinou, na ktorej je legendárne logo LV.

Louis Vuitton prehral súd s Warner Brothers

 25. 6. 2012

thumb89Videli ste film Vo štvorici po opici II.?
Ak áno, tak potom si určite spomínate na scénu, kde Zach Galifianakis (filmový Alan) cestuje s batožinou, na ktorej je legendárne logo LV. Svojim priateľom pritom hovorí: Pozor, to je Louis Vuitton." Samozrejme, že názov značky nevyslovil správne, vo filme totiž o svojej exkluzívnej batožine hovorí ako o „Lewis Vuitton." Tento vtip sa však očividne nepáčil samotnej značke Louis Vuitton, ktorá podala na filmovú spoločnosť Warner Brothers žalobu za používanie falošných tašiek. Taktiež žiadali, aby boli všetky kópie filmu, ako aj propagačný materiál, ktorý je súčasťou scény, zničené.

Tento návrh však sudca zamietol. Argumentoval tým, že batožina s monogramom LV sa vo filme objavila len na pár sekúnd a požiadavky značky „sú neprijateľné." Značka LV bola samozrejme z rozhodnutia súdu veľmi sklamaná: „Sme hlboko sklamaní z rozhodnutia súdu. Sme aj naďalej odhodlaní chrániť našu značku a v našom úsilí nepoľavíme. Našou prioritou je ochrana známky v prospech našich zákazníkov." 

pripravila: Katarína Segešová

 

 

    3668

    Súvisiace články