Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 8. jún 2012

Naj obálky roku 2011

Hoci je rok 2011 už dávno za nami, nedá nám, aby sme sa ešte raz neohliadli späť. Aký bol rok 2011?

Naj obálky roku 2011

8. 6. 2012

Hoci je rok 2011 už dávno za nami, nedá nám, aby sme sa ešte raz neohliadli späť. Aký bol rok 2011? Bol to rok plný škandálov a intríg, verejných nepokojov a smrti. Ale bol to aj rok bohatý na svadby, nové prírastky, rekordné dražby a predovšetkým úžasné kusy oblečenia. Na svete je množstvo módnych magazínov, ktoré sa predbiehajú v tom, kto príde s lepšou, zaujímavejšou či nápaditejšou obálkou, ktorá bude kričať „Kúp si ma!" A hoci sme už tento rok videli veľa pútavých či dokonca šokujúcich tituliek, umenie zaujať je niekde inde. Preto sme sa rozhodli ukázať vám 15 najlepších a najštýlovejších tituliek minulého roka. Pretože dobrá inšpirácia nikdy nezaškodí ;) 


1 
Pri príležitosti svojho vydania si časopis W pozval mnoho umelcov, z rôznych umeleckých sfér. Avšak ani jedna obálka nebola taká silná, ako tá od čínskeho disidenta a umelca Ai Wei Wei, ktorý stvárnil moment svojho zatknutia prostredníctvom modelky Sui He, oblečenej v dizajnérskom kúsku od Alexandra Wang. 


2 
Táto kolekcia „plačúcich tituliek," uviedla hneď niekoľko zaujímavých ľudí – medzi nimi aj modelku Laru Stone a zázračnú detskú herečku Chloe Moretz. No skutočnú emóciu, z ktorej šli do kolien nielen módni kritici, ale aj bežní čitatelia, predviedla až herečka Hailee Steinfeld. Jednoduché, no zároveň také silné...


3 
Titulka, ktorá zachytáva Tavi Gevinson, svetoznámu blogerku, s jej detským optimizmom, dospelácku inteligenciou a vtipom jej vlastným. A to všetko v jednej fotke, v jedinom momente.


4 
Diabol stále nosí Pradu a Anna Wintour je stále pravdepodobne najvplyvnejším človekom v módnej brandži. Priama myšlienka, jednoduchá titulka a dokonalý výsledok.


5 
Bez ohľadu na to, čo si o Kim Kardashian myslíte, treba uznať, že na tejto titulke vyzerá jednoducho úžasne. Číslo tohto magazínu vyšlo iba pár dní po oznámení rozvodu s jej manželom, basketbalistom Krisom Humphriesom.


6 
Andrej Pejic a dokonale zachytené napätie medzi mužskou a ženskou sexualitou. Tento muž je symbolom toho, že aj v móde padajú hranice a že aj muži môžu predvádzať svadobné šaty. Zmazávať hranice medzi mužmi a ženami síce nemusí byť pochuti každému, no Andrej Pejic je osoba, ktorá sa o to neustále snaží. A nám sa takáto provokácia páči!


7 
Katy vyzerá dobre vo všetkom. A v šatách s podobizňou Šmoulinky, aj modrých či cukríkovo ružových vlasoch. No aj vo veľkej móde platí, že v jednoduchosti je krása. A Katy nikdy nevyzerala lepšie ako v jednoduchých nude šatách.


8 
Ak by existovala súťaž o najviac koncepčnú obálku roka, jednoznačne by ju vyhral umelec Damien Hirst. Garage magazine bol novinkou, ktorú bolo treba spropagovať. Treba uznať, že sa to podarilo. Veď čo láka ľudí viac ako „poburujúca" nahota?


9 
Dievča s tetovaním draka, obliekol Ralph Lauren do šiat v drakom vyšitým. Nápad síce nekypí originalitou, zato výsledok je obdivuhodný.


10 
Iste, nahota na obálkach časopisov mala svojich zarytých odporcov. Ale skúste povedať nie talianskej kráse? Belle vere – pravá krásna. Naozaj výstižná titulka.


pripravila: katarína Segešová

 

    4155

    Súvisiace články