Bytové vône v akejkoľvek podobe sú skvelým spestrením každého priestoru. Dodávajú mu individualitu, atmosféru a charakter. Do každého priestoru okamžite prinesú želanú zmenu, aj keď takmer neviditeľnú. Zároveň sú ideálnym prostriedkom na spríjemnenie si bežných aj výnimočných dní. Tieto značky to s bytovými vôňami vedia a v ich ponuke nájdete tie najexkluzívnejšie vonné sviečky. 

Cire Trudon

Jedna z najznámejších a zrejme aj najstarších značiek bytových vôní, ale aj parfumov je Cire Trudon. Jej príbeh začal už v roku 1643, kedy v parížskom butiku predávali koreniny a vône. Interiérovými vôňami dokonca neskôr zásobovali francúzsky kráľovský dvor.

vonné sviečky bytové vône interiérové vône značky luxusné@apartment_bee

 

 

Jo Loves

Realtívne nová značka, ktorú založila preslávená Jo Malone po tom, ako predala svoju prvú, dnes už kultovú značku Jo Malone London. Sviečky sú oblečené do nadčasových, minimalistických pohárov a vône sú rôzne. Všetky sú inšpirované spomienkami samotnej Jo a okrem sviečok sú v ponuke aj rôzne ďalšie produkty.

frommudtomaison@frommudtomaison

 

 

Byredo

Jedným z najväčších miláčikov vo svete sviečok a parfumov je štokholmská značka Byredo, ktorú založil Ben Gorham v roku 2006. Cieľom značky je objavovať rôzne možností vôní a zároveň odkrývať spomienky prostredníctvom kreatívnych kombinácií. Využíva luxusné materiály a exkluzívny dizajn, ktorý prispieva k obrovskej popularite značky.

sandraguerreroalvhem@sandraguerreroalvhem

 

 

Amen

Menej známa a mladá, no o to viac zaujímavá je francúzska ekologická značka Amen. Založená bola len v roku 2020 s cieľom nájsť svetlo v každodennom živote. Prepája v sebe luxusný prístup ku výrobe s udržateľnosťou a ekológiou, čo vytvára skutočne výnimočné produkty. Vďaka svojmu minimalistickému a nadčasovému dizajnu si okamžite získala množstvo fanúšikov.

janeybutlerinteriors@janeybutlerinteriors

 

 

Diptyque

Ďalšou z kultových značiek vo sfére bytových vôní a parfumov je parížska značka Diptyque. Založená bola v roku 1961, značka najskôr predávala exotické materiály no na základe záujmu verejnosti presedlali na výrobu vlastných sviečok. Dodnes si značka zachovala svoj dizajnový prístup, ktorý prepája historické prvky a moderný dizajn.

emmahoareau2@emmahoareau

 

 

Fornasetti

Úplne iným štýlom vyniká talianska značka Fornasetti, ktorá je vo svete známa nielen svojimi sviečkami, ale aj nábytkom či interiérovými doplnkami a dekoratívnymi objektmi. Má silný umelecký vzhľad, no pritom ide o nadčasové statement prvky, ktoré v kombinácii s unikátnymi vôňami predstavujú malé umelecké diela.

itsmayoli@itsmayoli

 

 

Tom Dixon

Jedným z najinovatívnejších umelcov dneška je bezpochyby Tom Dixon, ktorý je známy svojou tvorbou vo sfére nábytku. Rád experimentuje a nebojí sa skúšať nové veci. Túto víziu pretavuje aj do interiérových vôní – vonných sviečok. Tie vynikajú nielen svojim netypickým a okamžite rozpoznateľným štýlom, ale aj vôňou. 

nadiacosylife@nadiacosylife

 

Loewe

Milovaná módna značka Loewe pridala do svojho portfólia vonné sviečky len minulý rok, no okamžite zožala úspech. Vône sú inšpirované rôznymi typmi záhrad a do interiérov prinášajú pokoj, komfort a poriadnu dávku luxusu. Dizajnovo sú takisto unikátne pretože predstavujú základy estetiky značky, nadčasovosť s dávkou unikátnosti.

lucywilliams@lucywilliams02

 

 

L’Objet

Značku L’Objet založil izraelský interiérový dizajnér pôsobiaci v Los Angeles, Elad Yifrach. V jeho portfóliu nájdete nábytok, ale aj bytové vône, ktoré sú inšpirované jeho vášňou v cestovaní a objavovaní nových perspektív. Jeho sviečky sú unikátne svojim vzhľadom, častokrát doslova surreálne a vône v nich ukryté sú luxusné, výnimočné vône.

karend7@karend7

 

 

Le Labo

Zabudnúť nemôžeme ani na kultovú značku Le Labo, ktorú miluje celý svet. Cieľom newyorskej značky je priniesť luxusnú atmosféru do každého priestoru a zároveň neustále nazerať do budúcnosti prostredníctvom vôní. Minimalistický a zároveň okamžite rozpoznateľný dizajn k tomu takisto napomáha.

co.nfused@co.nfused

 

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 17.máj 2021

Ste unavení, podráždení a bez energie? M...

Neistota prameniaca z dlhotrvajúcej pandémie, každodenná práca a vyučovanie z domu, nemožnosť vycestovať na dovolenku - všetko je iné ako...


Dizajn | 07.máj 2021

Miu Miu x Levi’s predstavujú kolaboráciu

Značka Miu Miu koncom minulého roka oznámila, že sa chce vydať na udržateľnejšiu cestu v módnom priemysle. Že to myslí...


Dizajn | 04.máj 2021

Mango uvádza líniu bytových doplnkov!

Vplyv módy siaha omnoho ďalej ako len do našich šatníkov, dôkazom toho je čoraz väčšie množstvo módnych značiek, ktoré rozširujú...


Dizajn | 29.apr 2021

Vytvorte si doma súkromnú galériu

Priniesť do svojho interiéru štýl a dizajn sa dá rôznymi spôsobmi. Jedným z tých najjednoduchších a zároveň veľmi efektných je...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...