Nie všetky kúsky sú si rovné, nielen po dizajnovej stránke, ale aj v oku zákona. V niektorých krajinách dodnes nájdete oficiálne zákony, ktoré sú nepochopiteľné, ale aj vtipné. Mnoho z nich je samozrejme ignorovaných, no stále figurujú v oficiálnych pravidlách. Tieto patria k tým najzaujímavejším.

 

vtipne modne zakony

 

 

Zákaz „nevhodných“ plaviek

Plavky boli v histórii veľmi problémovým kusom odevu. V roku 1922 vás mohli zatknúť za príliš odhaľujúce plavky. Zakrytý musel byť krk, ramená aj stehná.

 

Zákaz pyžám

V Chicagu je dodnes zakázané rybárčiť v pánskom pyžame.

 

Ženy a nohavice

Vedeli ste, že do roku 2013 bolo ženám oficiálne v Paríži zakázané nosiť nohavice? Vraj to bolo kvôli tomu, aby si ich nepomýlili s mužmi. Týmto zákonom sa samozrejme nikto v modernej dobe neriadil, no francúzska vláda ho napokon aj oficiálne zrušila. Podobné zákony sú stále platné v Sudáne, Severnej Kórei. Takýto zákon v roku 2012 zrušila tiež Arizona.

 

Kovbojské čižmy

V kalifornskom meste Blythe platí zákon, ktorý zakazuje nosiť kovbojské čižmy, pokiaľ nevlastníte aspoň dve kravy.

 

14 metrov látky

V Severnej Karolíne by teoreticky stále mohli zatknúť ženy, ak na sebe nemajú aspoň 14 metrov látky.

 

Lesklé, kožené topánky

Veľmi zaujímavý zákon platil v Clevelande, zakazoval ženám nosiť lesklé kožené topánky a uchrániť ich mál od zvedavých pohľadov mužov, ktorí v odraze mohli nakúkať pod sukne.

 

Pozor na klobúky

V meste Saco v štáte Missouri si musíte dať pozor na to, aký klobúk zvolíte. Zakázané sú kúsky, ktoré by mohli vydesiť deti či zvieratá.

 

Žiadne traky

V arizonskom meste Nogales je nelegálne nosiť traky. Ženy môžu dostať pokutu až do 500 dolárov a muži až do 1000.

 

Šoférovanie v župane

Ak sa chystáte niekedy do Kalifornie, určite si dajte pozor na župany, minimálne pri šoférovaní. Pri tejto aktivite je to totiž nelegálne.

 

Muži v róbach

Medzi oficiálnymi zákonmi na Floride nájdete aj zákaz pre mužov nosiť večerné róby. Aj tento zákon patrí k tým, ktoré už dnes neplatia, no stále sú oficiálne.

 

Bez podpätkov

Do roku 2009 bolo zakázané navštevovať akýkoľvek antický monument či pamiatku v Grécku vo vysokých podpätkoch. Týmto mali predchádzať ničeniu pamiatok. Podobný zákon dodnes platí v kalifornskom meste Carmel, ktorý zakazuje vyššie podpätky ako 5 cm. Dôvod je však iný, týmto sa chcelo mesto chrániť žalobám pri akýchkoľvek pádoch či podknutí.

 

All Black

V Austrálii je zakázané nosiť all-black outfity, ktoré sú pripisované lupičom. Tento zákon je síce platný, no z veľkej časti je ignorovaný.

 

Kamufláž

V krajinách ako Barbados, Grenada, Jamajka, Sv. Vincent, Sv. Lucia a Dominica, je potlač kamufláže zakázaná pre každého, kto nie je súčasťou armády. Kedysi ste za takýto kúsok mohli dostať poriadne vysokú pokutu.

 

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 12.aug 2020

Když se sen stane realitou

Pětihvězdičkový boutique hotel Chateau Herálec nabízí unikátní designové ubytování a exkluzivní servis na jednom z nejkrásnějších romantických zámků v Čechách...


Dizajn | 11.aug 2020

Bytové doplnky podľa Diptyque

Určite sa zhodneme na tom, že značka Diptyque nie je len o úžasných vôňach, ale aj o celkovom dizajne. Či už parfumy...


Dizajn | 07.aug 2020

New wave

Módne trendy sa menia každú sezónu, aj keď nápady sa vracajú zväčša v recyklovanej podobe. Môžeme však to isté povedať...


Dizajn | 06.aug 2020

NOMINÁCIE CE ZA AR 2020

Ocenenie CE ZA AR už 19. rok upozorňuje na spoločenskú hodnotu architektonických diel a profesionálnych výkonov slovenských architektov. Jeho význam...

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 

Naše tipy

Všetko o celulitíde

Takmer každá žena s ňou bojuje a nenávidí. Pritom je to úplne bežná záležitosť, ktorá vôbe...

Vlasové doplnky tohto leta

Toto leto si medzi vlasovými doplnkami vybojovali najvyššie priečky v popularite najmä trendy z...

6 letných účesov z Instagramu

Keď sa povie letný účes, väčšina z nás si predstaví dnes už legendárne beach waves. Aj keď je p...