Povedzme si to na rovinu, niekedy (alebo takmer vždy) sa nám po zazvonení budíka jednoducho nechce vstať a vydať sa do dňa s tým najvyšším nasadením. Niekomu s prebudením pomáha káva, iným zase ranné cvičenie. Poradíme vám, ako vkročiť do každého nového dňa správne a pozitívne. Stačí na to niekoľko jednoduchých trikov.

 

ranne navyky produktivny den

 

Upravte si posteľ

Jednoduchá aktivita, ktorá vám pomôže vkročiť do nového dňa správnou nohou. Aj taká banalita, akou je úprava postele totiž vášmu mozgu naznačí, že ste práve úspešne vykonali prvú úlohu dňa.

 

Postupnosť

Každý má niekde v hlave zafixované, čo všetko musí ráno urobiť. Väčšinou tam patria aktivity ako umývanie zubov, sprcha, make-up, raňajky a podobne. Nie všetci tieto aktivity vykonávajú v presnom poradí každý deň. Zostavte si takúto postupnosť, pomôže vám to opäť napĺňať úlohy a tým vás to správne naladí do dňa.

 

Nechajte telefón

Hneď ako začnete po prebudení scrollovať Instagramom vysielate mozgu množstvo stimulov, čo je pre neho šok, najmä po takej dlhej pauze akú od telefónu mal cez noc. Nechajte ho zobudiť sa a nesiahajte hneď po telefóne. Vybavte najskôr všetky základné potreby.

 

Napite sa

Každý vie, že hydratácia je extrémne dôležitá, no ranný pohár vody je takisto podstatný. Pomôže naštartovať všetky fyziologické procesy, ktoré boli v meditatívnom stave počas noci, ale pomôže aj vášmu organizmu prebudiť sa.

 

Zabavte sa

Áno, stále hovoríme o ráne. Kreatívna alebo zábavná činnosť totiž pripraví celý organizmus na nový deň kvôli tomu, že vás núti sústrediť sa na konkrétnu aktivitu, no pritom nevykonávate prácu, ale bavíte sa. Mnohí ľudia si zvyknú pred prácou dopriať jedno kolo na Playstation, alebo si vyhradia čas na prejdenie ďalšieho levelu na hre v smartfóne. Ak vás hry nebavia, kreslite, píšte, spievajte, hrajte na hudobný nástroj, jednoducho robte niečo, čo vás napĺňa šťastím.

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 29.mar 2020

Ako efektívne pracovať z domu?

Práca z domu pre niekoho znie ako splnený sen, pre iného zase ako trest. Všetci sme nastavení inak a práca z pohodlia domova...


IRL | 29.mar 2020

Michal Sabo: Chcem veriť, že sa v ľuďoch...

Je zvláštne zoznamovať sa s niekým a nemôcť si podať ruku. Michal to pohotovo vyriešil s „high five“ podrážkami našich...


Voľný čas | 27.mar 2020

TOP FASHION SPRING

Hlavné heslo nového vydania je REGENERÁCIA. Výraz, ktorý vystihuje dobu, našu planétu, ľudí ale aj súčasné umenie a módu. Všetko...


Voľný čas | 26.mar 2020

Móda na bojovom fronte proti koronavírus...

Každý deň sa dozvedáme o inšpiratívnych počinoch módnych, kozmetických značiek, ale aj známych osobností, ktoré sa snažia pomôcť v situácii, ktorá bojuje...

 predplatne

 

 predplatne

 

 

Naše tipy

Gadgety, ktoré vám pomôžu so spánkom

Problémy so spánkom môžu mať najrôznejší pôvod. Niektoré sú psychologického charakteru, iné zase spô...

Simona Salátová: Nemáte pocit, že ste ne...

Je niečo ako prírodný úkaz. Žena, ktorá si už vo svojom mladom veku prešla cestu a skúšky života, ak...

Antihrdinky: Ženy zo strieborného plátna

8.marec každoročne patrí ženám po celom svete, kedy oslavujeme ich najrôznejšie tváre- matky, sestry...