Patríte k milovníkom varenia, trávite v kuchyni množstvo času alebo často organizujete slávnostné rodinné obedy či posedenia pre kamarátov? Poradíme vám, ako si dokonale zorganizovať kuchyňu tak, aby bol váš zážitok z varenia dokonalý, ale aj estetický.

 

kitchen

 

Iba potrebné

V kuchyni by ste mali mať po roku iba to, čo používate skutočne na pravidelnej báze. To znamená, že všetky kuchynské roboty, drahý porcelán, strieborné príbory či kryštálové poháre po babke odložte do pivnice. V kuchyni si nechajte len veci, ktoré využívate takmer každý deň.

 

birdie farm@birdie_farm

 

Úložné systémy

Pomocou sklenených nádob efektívne trieďte. Pomôžu vám napríklad pri skladovaní potravín ako cestoviny, múka, cukor či dokonca ryža, oleje alebo keksíky. Ak sa vám podarí nazbierať dostatok rovnakých nádob, výsledný efekt bude ešte aj dizajnový.

 

Vertikálne

Pokiaľ nemáte kuchyňu vyrobenú na mieru, pravdepodobne máte medzi hornými kuchynskými skrinkami a stropom voľný priestor. Využite ho napríklad na odkladanie menej potrebných pomôcok, alebo ho dekorujte kvetinami, sušenými čili papričkami či bylinkami.

 

hierathc@hierathc

 

Uprataná linka

Čím menej vecí máte vyložených na kuchynskej linke, tým čistejšie a zorganizovanejšie bude celý priestor pôsobiť. Nenechávajte na linke preto žiadne košíky s ovocím, chlebník, nádoby s potravinami, dosky na krájanie a podobne.

 

Organizácia v zásuvkách

Veľkým zlepšovákom je organizér do zásuviek. Pomôže vám uskladňovať potraviny, riady a rôzne drobnosti, ktoré sa vám doma nahromadili.

 

 

metcabinet@metcabinet

 

Ukryte odpadkový kôš

Pokiaľ ste tak ešte neurobili, schovajte odpadkový kôš dovnútra linky. Takýto jednoduchý krok okamžite priestor vyčistí a vám sa navyše naskytne viac priestoru, napríklad aj na servírovací stolík, ktorý takisto môže slúžiť ako ďalšie miesto na uskladnenie.

 

drivenbydecor @drivenbydecor

 

Nevyužité plochy

Prázdne plochy v kuchyni sa vždy dajú kreatívne využiť. Napríklad taký bok konca kuchynskej linky je ideálny na inštaláciu závesného systému na utierky. Na stenu zase môžete upevniť magnetický držiak na nože a na dolnú časť horných kuchynských skriniek zase môžete umiestniť držiak na poháre.

cottagecozyhome@cottagecozyhome

Foto: Instagram, Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 05.júl 2020

Ako sa starať o izbové rastliny v letnýc...

Izbové rastliny si vyžadujú úplne iný prístup k starostlivosti v lete ako v zime. Čo teda potrebujú počas vyšších teplôt v lete? Dostatok vlahy...


Dizajn | 05.júl 2020

Dior otvára exkluzívny pop-up na Capri

Taliansky ostrov Capri je populárnou dovolenkovou destináciou Európanov, ale aj svetových celebrít. Je plný nádherných výhľadov, dramatických útesov, ovocných stromov...


Dizajn | 04.júl 2020

Surfovanie s Burberry

Keď sa luxusné módne domy objavia vo svete dizajnu najrôznejších produktov, vždy to stojí za to. Značka Saint Laurent pravidelne...


Gastro | 01.júl 2020

Letné drinky pre krajšiu pleť

So stúpajúcimi teplotami stúpa aj naša spotreba vody, alebo teda, mala by stúpať. Len dostatočne hydratovaný organizmus totiž dokáže správne...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...