Patríte k milovníkom varenia, trávite v kuchyni množstvo času alebo často organizujete slávnostné rodinné obedy či posedenia pre kamarátov? Poradíme vám, ako si dokonale zorganizovať kuchyňu tak, aby bol váš zážitok z varenia dokonalý, ale aj estetický.

 

kitchen

 

Iba potrebné

V kuchyni by ste mali mať po roku iba to, čo používate skutočne na pravidelnej báze. To znamená, že všetky kuchynské roboty, drahý porcelán, strieborné príbory či kryštálové poháre po babke odložte do pivnice. V kuchyni si nechajte len veci, ktoré využívate takmer každý deň.

 

birdie farm@birdie_farm

 

Úložné systémy

Pomocou sklenených nádob efektívne trieďte. Pomôžu vám napríklad pri skladovaní potravín ako cestoviny, múka, cukor či dokonca ryža, oleje alebo keksíky. Ak sa vám podarí nazbierať dostatok rovnakých nádob, výsledný efekt bude ešte aj dizajnový.

 

Vertikálne

Pokiaľ nemáte kuchyňu vyrobenú na mieru, pravdepodobne máte medzi hornými kuchynskými skrinkami a stropom voľný priestor. Využite ho napríklad na odkladanie menej potrebných pomôcok, alebo ho dekorujte kvetinami, sušenými čili papričkami či bylinkami.

 

hierathc@hierathc

 

Uprataná linka

Čím menej vecí máte vyložených na kuchynskej linke, tým čistejšie a zorganizovanejšie bude celý priestor pôsobiť. Nenechávajte na linke preto žiadne košíky s ovocím, chlebník, nádoby s potravinami, dosky na krájanie a podobne.

 

Organizácia v zásuvkách

Veľkým zlepšovákom je organizér do zásuviek. Pomôže vám uskladňovať potraviny, riady a rôzne drobnosti, ktoré sa vám doma nahromadili.

 

 

metcabinet@metcabinet

 

Ukryte odpadkový kôš

Pokiaľ ste tak ešte neurobili, schovajte odpadkový kôš dovnútra linky. Takýto jednoduchý krok okamžite priestor vyčistí a vám sa navyše naskytne viac priestoru, napríklad aj na servírovací stolík, ktorý takisto môže slúžiť ako ďalšie miesto na uskladnenie.

 

drivenbydecor @drivenbydecor

 

Nevyužité plochy

Prázdne plochy v kuchyni sa vždy dajú kreatívne využiť. Napríklad taký bok konca kuchynskej linky je ideálny na inštaláciu závesného systému na utierky. Na stenu zase môžete upevniť magnetický držiak na nože a na dolnú časť horných kuchynských skriniek zase môžete umiestniť držiak na poháre.

cottagecozyhome@cottagecozyhome

Foto: Instagram, Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 01.mar 2021

Premeňte svoje bývanie na exkluzívny dom...

V čase, keď sa väčšina z nás zdržiava najmä doma, máme chuť pracovať a zlepšovať aj priestor, v ktorom trávime toľko času. Pokiaľ aj...


Dizajn | 24.feb 2021

Interiérové trendy, ktoré oživia akýkoľv...

Aj malé zmeny sa dokážu postarať o wow efekt. Platí to v móde aj pri interiérovom dizajne. Nemusíte tak prerobiť celý interiér...


Voľný čas | 18.feb 2021

Beauty Day s Líviou Helen

„Terapeut tradičnej čínskej medicíny je vlastne tlmočník správ, ktoré telo vysiela,“ hovorí Lívia, ktorá sa pomocou nástrojov uceleného liečebného systému...


Dizajn | 17.feb 2021

Interiérové trendy podľa módnych ikon

Móda a interiérový dizajn majú k sebe veľmi blízko, no napriek tomu nie je veľa z nás, ktorým to perfektne ide v oboch smeroch...


Naše tipy

Značky, ktoré vyrábajú oblečenie z deads...

Niekto raz povedal, že na svete je už dosť oblečenia na to, aby sa vyrábalo ďalšie. Je to síce pravd...

Najnovšie K-Beauty trendy

Kórejskej starostlivosti o pleť vďačíme za množstvo vychytávok od zaujímavých ingrediencií až p...

Účesová inšpirácia na home office aj do ...

Práca z domu znie ako veľká výhoda, no nie každému takýto typ práce vyhovuje. V období, ke...