Patríte k milovníkom varenia, trávite v kuchyni množstvo času alebo často organizujete slávnostné rodinné obedy či posedenia pre kamarátov? Poradíme vám, ako si dokonale zorganizovať kuchyňu tak, aby bol váš zážitok z varenia dokonalý, ale aj estetický.

 

kitchen

 

Iba potrebné

V kuchyni by ste mali mať po roku iba to, čo používate skutočne na pravidelnej báze. To znamená, že všetky kuchynské roboty, drahý porcelán, strieborné príbory či kryštálové poháre po babke odložte do pivnice. V kuchyni si nechajte len veci, ktoré využívate takmer každý deň.

 

birdie farm@birdie_farm

 

Úložné systémy

Pomocou sklenených nádob efektívne trieďte. Pomôžu vám napríklad pri skladovaní potravín ako cestoviny, múka, cukor či dokonca ryža, oleje alebo keksíky. Ak sa vám podarí nazbierať dostatok rovnakých nádob, výsledný efekt bude ešte aj dizajnový.

 

Vertikálne

Pokiaľ nemáte kuchyňu vyrobenú na mieru, pravdepodobne máte medzi hornými kuchynskými skrinkami a stropom voľný priestor. Využite ho napríklad na odkladanie menej potrebných pomôcok, alebo ho dekorujte kvetinami, sušenými čili papričkami či bylinkami.

 

hierathc@hierathc

 

Uprataná linka

Čím menej vecí máte vyložených na kuchynskej linke, tým čistejšie a zorganizovanejšie bude celý priestor pôsobiť. Nenechávajte na linke preto žiadne košíky s ovocím, chlebník, nádoby s potravinami, dosky na krájanie a podobne.

 

Organizácia v zásuvkách

Veľkým zlepšovákom je organizér do zásuviek. Pomôže vám uskladňovať potraviny, riady a rôzne drobnosti, ktoré sa vám doma nahromadili.

 

 

metcabinet@metcabinet

 

Ukryte odpadkový kôš

Pokiaľ ste tak ešte neurobili, schovajte odpadkový kôš dovnútra linky. Takýto jednoduchý krok okamžite priestor vyčistí a vám sa navyše naskytne viac priestoru, napríklad aj na servírovací stolík, ktorý takisto môže slúžiť ako ďalšie miesto na uskladnenie.

 

drivenbydecor @drivenbydecor

 

Nevyužité plochy

Prázdne plochy v kuchyni sa vždy dajú kreatívne využiť. Napríklad taký bok konca kuchynskej linky je ideálny na inštaláciu závesného systému na utierky. Na stenu zase môžete upevniť magnetický držiak na nože a na dolnú časť horných kuchynských skriniek zase môžete umiestniť držiak na poháre.

cottagecozyhome@cottagecozyhome

Foto: Instagram, Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 04.dec 2020

Virgil Abloh predstavuje kolaboráciu s z...

Ak patríte k fanúšikom dizajnu, určite poznáte mená Virgil Abloh a Vitra. Teraz sa tieto ikony dizajnu spojili, aby predstavili unikátnu kolekciu...


Voľný čas | 02.dec 2020

Vôňa čistoty a sviežosti pre všetky text...

Koncentrované parfumy na bielizeň Kifra vynikajú svojou intenzitou, prirodzenou a príjemnou vôňou. Stačí pár kvapiek z koncentrátu pridať do bielizne...


Voľný čas | 02.dec 2020

Vzdelávacie kurzy momentálne so zľavou 5...

Akciový Black Friday si získava čoraz väčšiu obľubu aj na Slovensku. Zľavy na tovary a služby môžete využiť pri nákupe...


Voľný čas | 02.dec 2020

Vianočný zoznam: Tipy na darčeky pre vaš...

Ani sme sa nenazdali a Vianoce sú za rohom. Ak už pomaly začínate podliehať nákupným zhonom, poradíme vám s výberom. V našich tipoch...


Naše tipy

Jesenný styling: Chatová móda v meste

Rok 2020 a situácia okolo pandémie výrazne zmenili prístup k móde a obliekaniu. Zatia...

Najlepšie adventné kalendáre na rok 2020

V prípade, že nie ste veľmi na čokoládu a sladkosti alebo si držíte líniu, siahnite tento ...

Pleteniny vládnu jeseni, ktoré sú must-h...

Nič nie je lepšie ako obliecť sa do príjemných, hrejivých pletenín počas jesene. Extra bonusom však ...