Izbové rastliny sú jedným z dôkazov, že nielen moderné technológie vstupujú do našich domov, ale aj príroda. Začíname sa vracať k tejto forme dekorovania interiérov, no okrem vzhľadu nám izbové rastliny prinášajú aj ďalší benefit- dokážu totiž čistiť vzduch.

Sanseveria aka Svokrin jazyk

Veľmi odolná rastlina, ktorá sa dokáže prispôsobiť aj neprajným podmienkam. Neutralizuje prítomnosť benzénu, amoniaku aj formaldehydu. Ideálne miesto pre svokrin jazyk je spálňa, kde vám vytvorí ideálny vzduch na zdravý spánok a obývačka, kde zase zredukuje škodliviny z koberca a dreva.

title@plantandcurio

 

 

Potosovec zlatý

Nenáročné rastliny, ktoré okamžite zaujmú svojim vzhľadom, no okrem toho si poradí aj s výrazným zápachom. Dokáže redukovať dokonca dym z cigariet, čiže ak pracujete vo fajčiarskej kancelárii, toto je ideálna rastlina pre vás.

1@jungleintheattic

 

 

Lopatkovec

Krásna a elegantná rastlina, ktorá je známa svojimi lesklými listami. Okrem vzhľadu však ponúka aj schopnosť odstraňovať zo vzduchu toxické látky ako benzén, toluén či formaldehyd.

 

2@desislavagencheva

 

 

Zelenec chochlatý

Podľa výskumov NASA ide o rastlinu s najsilnejšími čistiacimi schopnosťami, zo vzduchu odstraňuje 85% nečistôt. Oproti predchádzajúcim navyše nie je jedovatá, takže neublíži domácim zvieratkám ani deťom.

3@gigi__bella 

 

 

 

Figovník kaučukový

Rastliny ideálne do malých priestorov, pretože vyniknú aj v malých kvetináčoch. Čistí vzduch od prachu aj toxínov a je ideálnym doplnkom v prípade alergií či respiračných ochorení. Takisto si skvele poradí s dymom od cigarier.

4@folaige 

 

 

Brečtan

Ak vám nenapadlo priniesť do interiéru brečtan, tak jeho schopnosť čistiť vzduch vás presvedčí o opaku. Neutralizuje benzén, oxid uhoľnatý aj formaldehyd a navyše redukuje aj niektoré alergény vrátane plesní.
@dewessentials

6@dewessentials

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 31.máj 2020

Ako bude vyzerať cestovanie po pandémii?

Neviete sa dočkať, kedy konečne vzlietnete a vydáte sa na svoju prvú cestu do zahraničia po pandémii? Alebo ste v tomto smere...


Voľný čas | 30.máj 2020

Kvety pomáhajú psychike

Patríte k milovníkom izbových rastlín a kvetín? Alebo ste naopak zástancovia minimalizmu, v ktorom sa nenájde priestor pre rastliny? V oboch prípadoch by ste...


Voľný čas | 27.máj 2020

Prenájom luxusných vozidiel na biznis i ...

Chystáte sa na dôležité obchodné rokovanie do zahraničia alebo v rámci Slovenska? Potrebujete sa vkusne a originálne prezentovať? Naplánujte si...


IRL | 26.máj 2020

Barbara Randušková: Väčšinu „problémov“ ...

„Keď sa do seba hlboko ponoríš, objavíš veci, ktoré si nikdy nevidela. Niektoré ťa desia, niektoré ťa prekvapia a ty...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Ako nosiť športové sandále?

Vnímanie turistických sandálov sa v poslednej dobe zmenilo o 180 stupňov. Kedysi nenáviden...

Jarné účesy z Instagramu

Účesy, ktoré zvládne každý. Môžete si nimi skrášliť prácu z domu alebo sa v nich vybrať do...

Must-have kúsky na jar

Ak plánujete svoj jarný či letný šatník dopĺňať, máme pre vás 12 tipov. Do týchto kúskov sa túto sez...