Izbové rastliny sú jedným z dôkazov, že nielen moderné technológie vstupujú do našich domov, ale aj príroda. Začíname sa vracať k tejto forme dekorovania interiérov, no okrem vzhľadu nám izbové rastliny prinášajú aj ďalší benefit- dokážu totiž čistiť vzduch.

Sanseveria aka Svokrin jazyk

Veľmi odolná rastlina, ktorá sa dokáže prispôsobiť aj neprajným podmienkam. Neutralizuje prítomnosť benzénu, amoniaku aj formaldehydu. Ideálne miesto pre svokrin jazyk je spálňa, kde vám vytvorí ideálny vzduch na zdravý spánok a obývačka, kde zase zredukuje škodliviny z koberca a dreva.

title@plantandcurio

 

 

Potosovec zlatý

Nenáročné rastliny, ktoré okamžite zaujmú svojim vzhľadom, no okrem toho si poradí aj s výrazným zápachom. Dokáže redukovať dokonca dym z cigariet, čiže ak pracujete vo fajčiarskej kancelárii, toto je ideálna rastlina pre vás.

1@jungleintheattic

 

 

Lopatkovec

Krásna a elegantná rastlina, ktorá je známa svojimi lesklými listami. Okrem vzhľadu však ponúka aj schopnosť odstraňovať zo vzduchu toxické látky ako benzén, toluén či formaldehyd.

 

2@desislavagencheva

 

 

Zelenec chochlatý

Podľa výskumov NASA ide o rastlinu s najsilnejšími čistiacimi schopnosťami, zo vzduchu odstraňuje 85% nečistôt. Oproti predchádzajúcim navyše nie je jedovatá, takže neublíži domácim zvieratkám ani deťom.

3@gigi__bella 

 

 

 

Figovník kaučukový

Rastliny ideálne do malých priestorov, pretože vyniknú aj v malých kvetináčoch. Čistí vzduch od prachu aj toxínov a je ideálnym doplnkom v prípade alergií či respiračných ochorení. Takisto si skvele poradí s dymom od cigarier.

4@folaige 

 

 

Brečtan

Ak vám nenapadlo priniesť do interiéru brečtan, tak jeho schopnosť čistiť vzduch vás presvedčí o opaku. Neutralizuje benzén, oxid uhoľnatý aj formaldehyd a navyše redukuje aj niektoré alergény vrátane plesní.
@dewessentials

6@dewessentials

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 07.aug 2020

New wave

Módne trendy sa menia každú sezónu, aj keď nápady sa vracajú zväčša v recyklovanej podobe. Môžeme však to isté povedať...


Dizajn | 06.aug 2020

NOMINÁCIE CE ZA AR 2020

Ocenenie CE ZA AR už 19. rok upozorňuje na spoločenskú hodnotu architektonických diel a profesionálnych výkonov slovenských architektov. Jeho význam...


Voľný čas | 30.júl 2020

Jednotka v online vzdelávaní na Slovensk...

Spoločnosť Learn2Code je vzdelávacou inštitúciou, ktorá formou online štúdia ponúka až 140 odborných kurzov na rôzne témy. Na trhu pôsobí...


Cestovanie | 30.júl 2020

24 hodin v Českém Krumlově

Český Krumlov bývá označován jako Praha v kapesním provedení, nebo také město snů a kamenných růží. Toto starobylé město má...

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 

Naše tipy

Must-have rúže na leto

Rúže sú skvelou pomôckou aj na tie dni, kedy sa nám nechce líčiť alebo na to jednoducho nemáme čas. ...

Dovolenkové outfity podľa módnych ikon

Kto povedal, že si dovolenkovú atmosféru nemôžeme dopriať aj v prípade, že ostávame cez leto do...

Póry po kontrolou

So stúpajúcimi teplotami v lete sa zvyšuje aj aktivita našej pokožky, konkrétne mazových žliaz...