Izbové rastliny sú jedným z dôkazov, že nielen moderné technológie vstupujú do našich domov, ale aj príroda. Začíname sa vracať k tejto forme dekorovania interiérov, no okrem vzhľadu nám izbové rastliny prinášajú aj ďalší benefit- dokážu totiž čistiť vzduch.

Sanseveria aka Svokrin jazyk

Veľmi odolná rastlina, ktorá sa dokáže prispôsobiť aj neprajným podmienkam. Neutralizuje prítomnosť benzénu, amoniaku aj formaldehydu. Ideálne miesto pre svokrin jazyk je spálňa, kde vám vytvorí ideálny vzduch na zdravý spánok a obývačka, kde zase zredukuje škodliviny z koberca a dreva.

title@plantandcurio

 

 

Potosovec zlatý

Nenáročné rastliny, ktoré okamžite zaujmú svojim vzhľadom, no okrem toho si poradí aj s výrazným zápachom. Dokáže redukovať dokonca dym z cigariet, čiže ak pracujete vo fajčiarskej kancelárii, toto je ideálna rastlina pre vás.

1@jungleintheattic

 

 

Lopatkovec

Krásna a elegantná rastlina, ktorá je známa svojimi lesklými listami. Okrem vzhľadu však ponúka aj schopnosť odstraňovať zo vzduchu toxické látky ako benzén, toluén či formaldehyd.

 

2@desislavagencheva

 

 

Zelenec chochlatý

Podľa výskumov NASA ide o rastlinu s najsilnejšími čistiacimi schopnosťami, zo vzduchu odstraňuje 85% nečistôt. Oproti predchádzajúcim navyše nie je jedovatá, takže neublíži domácim zvieratkám ani deťom.

3@gigi__bella 

 

 

 

Figovník kaučukový

Rastliny ideálne do malých priestorov, pretože vyniknú aj v malých kvetináčoch. Čistí vzduch od prachu aj toxínov a je ideálnym doplnkom v prípade alergií či respiračných ochorení. Takisto si skvele poradí s dymom od cigarier.

4@folaige 

 

 

Brečtan

Ak vám nenapadlo priniesť do interiéru brečtan, tak jeho schopnosť čistiť vzduch vás presvedčí o opaku. Neutralizuje benzén, oxid uhoľnatý aj formaldehyd a navyše redukuje aj niektoré alergény vrátane plesní.
@dewessentials

6@dewessentials

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.nov 2019

Naspäť k oldschool drevenými hodinkami

V dnešnej technickej dobe smartfónov a iných vymožeností nie je problém zistiť koľko je hodín a z minulosti známa veta:...


Voľný čas | 10.nov 2019

Svetlom proti zimnej depresii

Poznáte termín SAD? Seasonal affestive disorder (SAD) opisuje zmeny v nálade, ktoré postihujú čoraz väčšie percento populácie počas jesenných a zimných mesiacov...


Cestovanie | 09.nov 2019

Najlepšie hotely na svete pre každý typ ...

Cestovateľských rebríčkov je na svete mnoho, ak by sme si však mali vybrať len jeden, ktorým sa riadiť, bol by...


Dizajn | 08.nov 2019

Chôdza a krok: Výstava venovaná topánkam

Musée des Arts décoratifs v Paríži otvorilo 7.novembra novú výstavu venovanú topánkam, ich histórii a vzťahu k telu a móde...

predplatne

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Very Ralph: Životný príbeh módneho velik...

Ralph Lauren je jednou z najväčších a zároveň posledných žijúcich módnych ikon na svete. 80-ročný za...

Ligotavá jeseň v znamení minimalizmu

Jeseň je na jednej strane krásna, farebná a romantická, no niekedy dokáže byť aj poriadne melan...

Jesenné deco trendy

Ak aj vy uvažujete nad jemným upgrade-om vášho interiéru, poradíme vám, aké kúsky si vybrať. Medzi n...