Konečne sme sa dočkali sezóny grilovačiek, garden parties či večerného vínka na terase. Aby ste z letných dní a večerov vyťažili tú najkrajšiu atmosféru plnú pozitívnej energie a krásy, poradíme vám, ako svoju terasu, balkón či záhradu vynoviť. Pozrite si najväčšie exteriérové trendy na tento rok.

Prírodné prvky

Príroda v prírode. Aj tak by sme mohli popísať tento trend, ktorý preferuje prírodné materiály, štruktúry a motívy. Nebojte sa prútených kresielok, tkaných koberčekov či vankúšov s kvetinovými motívmi. Nezabudnite ani na masívne drevo či ľahké drevené doplnky.

titleWestwing kolekcia Modern Natural

 

 

Biela

Nič sa k prírodným prvkom a letu nehodí viac ako biela. Je stelesnením ľahkosti a pozitívnosti a aj keď sa môže zdať ako odvážny element pre exteriéry, stojí za vyskúšanie. Nemusíte ísť do toho vo veľkom, stačí keď hodíte na záhradný nábytok biele vankúše, alebo dáte na balkón biely koberec a zavediete „no shoes“ pravidlá.

33939016488 f129700c84 kWestwing kolekcia Modern Natural

 

 

Inšpirácia architektúrou

Výrazné architektonické prvky dodajú záhrade úplne iný rozmer. Bude pôsobiť rozprávkovo a moderne. Betónové konštrukcie sú síce komplikovanejšie na realizáciu, no postarajú sa o ohromujúci efekt. Ak hľadáte niečo menšie, skúste to napríklad so zaujímavou geometrickou dlažbou, prípadne využite prázdne okenné rámy či dvere v neohraničenom priestore.

1Society of Garden Designers

 

 

Výrazné farby

Výrazné, plné farby sa postarajú o presne tú dávku energie, ktorú od prírody žiadate. V kombinácii s prekvapivými materiálmi ako je zamat či ľan sa postaráte o senzoricky zaujímavý exteriér, ktorý poteší nielen oko. Navyše nechajú nádherne vyniknúť okolitú zeleň, rastliny a kvety.

33939021978 2d58b565d5 kWestwing kolekcia Modern Natural 46887001215 7d0cd9fccf kWestwing kolekcia Modern Natural

 

 

Minimalizmus

Aj záhrady sa vracajú k minimalizmu. Čisté, jednoduché línie vyniknú na balkónoch aj v záhradách a kombinovať sa dajú medzi sebou v nenáročnom kontexte, ale aj v rustikálnych záhradách. Hodia sa k bazénu a učesaným trávnikom, ale aj do bohatej záhrady vo vidieckom štýle.

46887002235 28fee80675 kWestwing kolekcia Modern Natural 47764004892 f87886f45c kWestwing kolekcia Modern Natural

 

 

Interiér v exteriéri

Ak patríte k tým z nás, ktorých interiér v lete takmer vôbec neláka, poteší vás trend, ktorý vám umožní tráviť celé dni vonku. Jednoducho preneste všetko, čo by ste mohli počas dňa potrebovať von. Môže to byť precízne vybavená mini kuchynka, v ktorej jednoducho navaríte, či knižnica s obľúbenými dielami. Ak vás neobmedzuje priestor, pokojne hoďte na zem beanbag a postavte na zem projektor s plátnom, kde môžete premietať vaše obľúbené filmy či seriály.

2MSGD

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 17.jún 2019

Povzbudzujúce osvieženie s príchuťou aus...

Predstavte si ten najhorúcejší okamih dňa, kedy si neželáte nič iné len skočiť do vody. Ak práve nemáte túto možnosť...


Cestovanie | 14.jún 2019

Najlepšie alternatívy AirBnB

Dovolenková sezóna je tu, no pokiaľ nie ste fanúšikom cestovných kancelárií a svoje letné dobrodružstvá plánujete samostatne, určite hľadáte ubytovanie...


Dizajn | 13.jún 2019

História pánskej módy vo výstave

Pitti Uomo je najdôležitejšou módnou akciou venovanou pánskej móde. Preto nie je vôbec prekvapujúce, že organizátori pri tejto príležitosti otvárajú...


Cestovanie | 13.jún 2019

Najlepšie európske ostrovy

Svet je plný nádherných destinácií, ktoré vynikajú rozličnými faktormi. Niektoré sa pýšia svojou históriou, iné modernou architektúrou či panenskou prírodou...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...