Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 15. február 2012

Romantika naša každodenná

Užili ste si včerajšieho Valentína? Ruže, srdiečka a romantická večera?

Romantika naša každodenná

15. 2. 2012

Užili ste si včerajšieho Valentína? Ruže, srdiečka a romantická večera? Nás tento sviatok zamilovaných dostal natoľko, že sme sa rozhodli zostaviť rebríček 10 najromantickejších filmov všetkých čias. Ste zvedavé, ktoré sú to?


10-Things-I-Hate-About-You
10 Things I Hate About You (10 vecí, ktoré na tebe nenávidím):
Romantická komédia, v ktorej hlavnú úlohu hrajú Heath Ledger a Julia Stiles, nás preniesla do sladko/horkých čias stredoškolského života. Samozrejme, končiaceho sa happy endom. 


Titanic
Titanic: tak je treba k tomu ešte niečo dodať? Azda najklasickejší a zároveň najromantickejší príbeh o dvoch ľudí z rozdielnych sociálnych prostredí. 


Amlie
Amélie: Všetci sme sa pred pár rokmi zamilovali do zvláštnej Amélie a Nina. Atmosféru celého filmu podčiarkol fakt, že tento príbeh lásky sa odohrával v najromantickejšom meste sveta – v Paríži. 


Bonnie-Clyde
Bonnie a Clyde: kto by nepoznal príbeh lásky medzi dvoma najznámejšími zločincami Ameriky? Vždy elegantná a sexi Bonnie dokázala zlomiť srdce aj tomu najdrsnejšiemu mužovi. 


Breakfast-Tiffanys
Breakfast at Tiffany's (Raňajky u Tiffanyho): Kultové elegantné čierne šaty sú len jedným z dôvodov, prečo sa tento film stal fenoménom. Jeho čaro a romatickosť sú totiž nadčasové. 


Gone-Wind
Gone With the Wind (Odviate vetrom): Naslávnejší americký film všetkých čias. Dramatický milostný príbeh Scarlett O' Hara a svetáckeho Rhetta Butlera, odohrávajúci sa počas občianskej vojny. Tento film natoľko presiahol svoju dobu, že dokáže okúzliť i dnes vďaka silnému príbehu, veľkolepej výprave a v neposlednom rade i hereckým výkonom. 


Grease
Grease (Pomáda): Olivia Newton-John ako dievča odvedľa a švihácky John Travolta boli zaručeným úspechom. Ak sa k tomu pridajú chytľavé songy, ktoré pretrvávajú dodnes, producenti si môžu povedať: Tak toto sa vydarilo. 


Romeo-Juliet
Romeo & Juliet: kto by mohol zabudnúť na biele šaty a motýlie krídla Claire Danes. A na Leonardo DiCaprio, ktorý v brnení recituje Shakespeara? Nikto, tento film je nezabudnuteľný. 


Sex-City
Sex and the City (Sex v meste): Najprv seriál, potom film. Každopádne si Carrie a Pán Božský zaslúžia byť v našom Valentínskom zozname. 


How-Lose-Guy-10-Days
How to Lose a Guy in 10 Days (Ako prísť o muža za 10 dní): Stávka novinárky a agenta reklamnej agentúry. Ona sa staví, že dokáže muža od seba odpudiť za desať dní. On sa staví, že dokáže s akokoľvek hysterickou ženou vydržať desať dní. A námet na megaúspešnú romantickú komédiu je na svete. 

foto by fabsugar.com
pripravila: Katarína Segešová 

    17141

    Súvisiace články