Aj napriek tomu, že sme nikdy predtým nemali viac rôznorodých zdrojov inšpirácie, ani dnes sa nevyhneme občasnej strate kreativity či vôle pracovať. Aby vás čím skôr tieto stavy opustili a vy ste boli opäť správne naladení na pracovnú vlnu, našli sme niekoľko aplikácií, ktoré vám pomôžu pri rozvíjaní kreativity a sústredenia.

 

title

 

 

Writing Prompts

Aplikácia ako stvorená pre spisovateľov či novinárov. Určí vám niekoľko špecifík pre váš príbeh (napríklad typ hlavnej postavy, miesto deja či žáner) a vy by ste následne mali podľa zadania vymyslieť príbeh.

1 

 

 

 

Sketch Book

V tejto aplikácii sa môžu realizovať všetci umelci, ale aj neumelci. Vyberiete si kategóriu, v ktorej by si chceli vytvoriť svoje dielo a následne ho umiestnite medzi ostatné výtvory ľudí z celého sveta.

2 

 

 

 

Instant Poetry

V tejto aplikácii sa naučíte skladať básne. Vyberte si jednu z fotografií v galérii, alebo nahrajte vašu vlastnú, a zo slov, ktoré vám aplikácia vygeneruje poskladajte báseň.

3 

 

 

 

Brain Sparker

V tejto aplikácii objavíte inú stránku vašich nápadov. Je ako stvorená pre fotografov, dizajnérov, ale aj umelcov či marketérov. Aplikácia vygeneruje rôzne citáty alebo myšlienky, ktoré by vás mali prinútiť myslieť inak.

4 

 

 

 

Unstuck

Táto aplikácia ide na to váš blok úplne inak. V sérii otázok sa snaží zistiť, čo je príčinou tohto bloku, a následne vám odporučí vhodné riešenie.

7 

 

 

 

Colorfy

Omaľovánky pre dospelých sa stávajú hitom, nielenže pomôžu zrelaxovať, ale aj stimulujú kreativitu a rozvíjajú netradičné myslenie. Túto omaľovánku môžete mať pri sebe hocikedy a navyše môžete vyfarbovať rôzne motívy.

8

Foto: archív aplikácií

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 16.júl 2019

Fast Life Neons: For your viewing pleasu...

Bratislava má nový priestor venovaný urban umeniu. Love Them Space nájdete na Miletičovej ulici a prvá výstava tu odprezentovala v...


Voľný čas | 16.júl 2019

Premeňte svoje izbové rastliny na Tamago...

Kto si pamätá obľúbenú hračku Tamagotchi z 90.rokov? Všetci sme sa starali o svojich virtuálnych domácich miláčikov, kŕmili sme ich, kúpali a hrali...


Voľný čas | 16.júl 2019

Niksen: Umenie ničnerobenia po holandsky

Čo keby bolo ničnerobenie produktívne? Môže to síce znieť zvláštne, no digitálne doba, v ktorej žijeme naše návyky zdeformovala a častokrát sa...


Dizajn | 16.júl 2019

Pohľad na módu zozadu vo výstave

Módne výstavy vždy poskytujú unikátny pohľad na tento priemysel. Najnovšia výstava Dos à la Mode—Back Side/Fashion from Behind sa pozerá...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...