Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 17. január 2012

Ako vyzerať na fotkách super

Facebook, pokec či twitter. Priznajte sa, na ktorej z týchto sociálnych sietí máte svoj profil?

Ako vyzerať na fotkách super

17. 1. 2012

Facebook, pokec či twitter. Priznajte sa, na ktorej z týchto sociálnych sietí máte svoj profil? A neodmysliteľnou súčasťou každého profilu sú skvelé fotografie. Väčšina z nás si svoje fotky s kamarátmi a priateľmi uploaduje často a rada. Každý z nás má „tú správnu stranu" z ktorej ho treba fotiť či úsmev, ktorý odzbrojuje. Ak si však myslíte, že ho nemáte a fotografovanie pre vás predstavuje nočnú moru, nezúfajte. My vám prinášame zopár osvedčených trikov, vďaka ktorým budete na každej fotografii vyzerať ako modelka.
portrait-high-perspectiveNelesknite sa: Trblietavé očné tiene, lesky na pery a ligotavá manikúra je fajn, ale lesklá pleť už také terno nie. Ak teda nechcete „žiariť" na každej fotografii svojou lesklou pleťou, nezabúdajte na pravidelné prepudrovanie sa. Malá labutienka veľa miesta v kabelke nezaberie a ako prvá pomoc je veľmi účinná.

STOP vysokým účesom:
Áno, vyčesané vlasy sú opäť v móde, ale dajte si na ne pozor najmä pri spoločných fotografiách. Ak ste súčasťou skupiny, bude problém vás umiestniť niekde, kde nebudete nikomu zakrývať tvár.

Decentné farby na pery a líca:
Vyretušované a dokonale nalíčené modelky v časopisoch nás môžu priviesť k nesprávnemu názoru, že fotografia znesie aj viac nake – upu. To je síce pravda, ale nezabúdajte, že v časopisoch sa jedná o profesionálne líčenie, modelku, fotografa, svetlá...Ak si chcete zdokumentovať príjemný večer s priateľmi, ostaňte sama sebou. Aj čo sa líčenia týka.
                                                                                                                                                                                                        photography backdrop
Červené oči: A
k práve nerobíte fotografie z haloweenskej párty, nezabudnite zapnúť funkciu redukcie červených očí. Tá funguje tak, že vyšle
niekoľko predbleskov. Tým sa zrenice rozšíria a vaše oči nebudú červené. Nezabudni však na predblesky svojich priateľov upozorniť. Aby sa vám nestalo, že budete mať veľa fotiek, kde budú mať všetci zavreté oči.

Zmeňte uhol:
Väčšina fotografií sa robí v úrovni očí. Je to praktické a rozumné. No čo keby sme kamarátov pousádzali na koberec a vyfotografovali ich postavená na konferenčnom stolíku? Budete prekvapená ako málo stačí k dosiahnutiu veľkého efektu.

Nepozerajte sa do fotoaparátu:
Táto požiadavka môže znieť na prvý pohľad absurdne, no fotka, ktorá zachytáva vás a vášho partnera ako si zaľúbene/vášnivo/romanticky/priateľsky/ pozeráte do očí, určite skončí v peknom rámiku na krbovej rímse. 

pripravila: Katarína Segešová 

    4410

    Súvisiace články