Ralph Lauren je jednou z najväčších a zároveň posledných žijúcich módnych ikon na svete. 80-ročný zakladateľ globálnej značky Ralph Lauren a jej mnohých línií teraz svoj životný príbeh vyrozpráva v dokumentárnom filme Very Ralph z dielne HBO.

 

very ralph

 

„Je veľmi ťažké niekam ťa zaradiť, Ralph. Neexstuje jeden prívlastok alebo 10 z nich, ktoré by dôkladne opísali čo reprezentuješ. Je to neuveriteľné, vytvoril si nielen úplne nový koncept módy a štýlu, ale svojou integritou a konzistenciou nám vždy pripomínaš najlepšie veci v živote,“ povedala Audrey Hepburn pri odovzdávaní ocenenia CFDA za celoživotné dielo v roku 1992. Tieto slová zároveň tvoria úvodnú scénu dokumentárneho filmu, ktorý režíruje Susan Lacy.

 

113-ročný Ralph v Bronxe 2Ralph v 22 rokoch

 

3S manželkou Ricky na Jazere Como, 1969 4Ralph vykukujúci na mólo, 1980

 

V 108 minútach film popisuje jeho výnimočný život, ktorý však vôbec nebol jednoduchý. Opisuje ako sa z Bronxu dostal na vrchol americkej módy a zároveň sa stal jej symbolom. Rozpráva v ňom však aj o svojom detstve, manželstve, ale aj úplných začiatkoch svojej firmy a kritike, ktorej sa počas kariéry nevyhol. Spovedá však aj rôzne módne osobnosti, ktoré rozprávajú o Ralphovi zo svojho pohľadu, medzi nimi sú ikony ako Anna Wintour, Karl Lagerfeld, Naomi Campbell, Diane von Furstenberg či dokonca Hilary Clinton.

 

6Ralph v roku 1978 7Ralph na zápase Yankees, 2017

 

Premiéra filmu sa uskutočnila v múzeu MET v New Yorku a zúčastnili sa jej osobnosti ako Karlie Kloss, Jason Wu, Lily Aldridge, Anna Wintour a množstvo ďalších ľudí z prostredia módneho priemyslu, s ktorými Ralph počas života spolupracoval. Na HBO bude film Very Ralph odpremiérovaný 12.novembra.

 

Foto: HBO