Vplyv módy siaha omnoho ďalej ako len do našich šatníkov, dôkazom toho je čoraz väčšie množstvo módnych značiek, ktoré rozširujú svoje portfólio do sféry bytového dizajnu. Pokiaľ ste si aj vy obľúbili štýl ZARA Home, zamilujete sa aj do úplne prvej línie bytových doplnkov, ktorú uvádza značka Mango!

 

mango bytové doplnky textil obliečky posteľná bielizeň interiér bývanie

 

Značka Mango sa rozhodla uviesť líniu bytových doplnkov, aby doplnila ponuku pre svojich fanúšikov, ktorí majú radi ležérny vibe ich tvorby a stotožňujú sa ideou stredomorským životným štýlom a jeho kultúrou, ktorú do tejto kolekcie pretavila.

 

a casa 0421 1  a casa 0421 3 

 

V úvodnej kolekcii sa spojili textílie pre rôzne miestnosti vrátane spálne, kúpeľne či obývačky, no na jeseň sa rozšíri už aj o produkty pre kúpeľňu a jedáleň, čo uzatvorí hlavnú ponuku pre základné miestnosti v každej domácnosti. Kolekciu momentálne tvoria produkty ako deky, vankúše, uteráky alebo župany, ale aj vonné sviečky a tyčinky v rôznych vôňach.

 

a casa 0421 2

 

Estetika a celkový dizajn kolekcie bol výrazne ovplyvnený jednoduchosťou stredomorského štýlu, ktorý v sebe kombinuje moderný nádych, neutrálne tóny béžovej, hnedej, bielej či sivej a náznaky modrej alebo zelenej. Táto prírodná podstata zároveň nadväzuje na jemne rustikálny a tradičný charakter tohto štýlu.

 

a casa 0421 5  a casa 0421 6 

 

Mango aj v tomto prípade ostáva verné svojej filozofii udržateľnosti a preto má až 75% textílií udržateľný charakter. Využíva na to materiály ako ľan či udržateľná bavlna a dôraz sa kládol aj na výrobné procesy s nižším dopadom na životné prostredie. Až 80% produktov z tejto kolekcie bolo vyrobených v krajinách neďaleko Španielsko a využitie plastov na obaly v tejto kolekcie bolo takisto zredukované.

Kolekcia bytových doplnkov je momentálne dostupná exkluzívne online na webe Mango, avšak len vo vybraných krajinách Európskej Únie. Medzi nimi nájdeme napríklad Rakúsko, Česko či Poľsko, no Slovensko si zatiaľ bude musieť počkať alebo využiť dobrých priateľov v susedných krajinách.

 

Foto: Mango

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 17.máj 2021

Ste unavení, podráždení a bez energie? M...

Neistota prameniaca z dlhotrvajúcej pandémie, každodenná práca a vyučovanie z domu, nemožnosť vycestovať na dovolenku - všetko je iné ako...


Dizajn | 07.máj 2021

Miu Miu x Levi’s predstavujú kolaboráciu

Značka Miu Miu koncom minulého roka oznámila, že sa chce vydať na udržateľnejšiu cestu v módnom priemysle. Že to myslí...


Dizajn | 04.máj 2021

Mango uvádza líniu bytových doplnkov!

Vplyv módy siaha omnoho ďalej ako len do našich šatníkov, dôkazom toho je čoraz väčšie množstvo módnych značiek, ktoré rozširujú...


Dizajn | 29.apr 2021

Vytvorte si doma súkromnú galériu

Priniesť do svojho interiéru štýl a dizajn sa dá rôznymi spôsobmi. Jedným z tých najjednoduchších a zároveň veľmi efektných je...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...