Instagram je plný najrôznejších trendov, nielen tých módnych. Hľadáme na ňom inšpiráciu do varenia, na cestovanie, ale aj do nášho bývania a interiérov. Formuje sa tu preto množstvo trendov, ktoré následne prinášame do našich domovov. Jedným z tých najvýraznejších je váza, ktorá dostala prezývku donut. 

váza trendy inšpirácia interiérový dizajn bývanie domov dekorácie@frenzine

 

Donut vase alebo donutová váza dostala príznačné meno práve kvôli svojmu tvaru, ktorý pripomína šišku. Oválna váza s dierku v strede sa stala obľúbeným dekoračným doplnkom v interiéroch mnohých známych influenceriek či modeliek.

Táto váza v sebe prepája minimalistického ducha, ktorý momentálne interiérom dominuje, avšak vďaka donutovej forme pôsobí aj trochu nevšedne a zaujímavo. Do priestoru prináša element prekvapenia bez toho, aby vyznieval gýčovo a prehnane. Hodí sa do rôznych štýlov priestorov, nielen do tých minimalistických, v ktorých vznikol. Zapadne samozrejme aj do tradičnejších, do bohémskych aj maximalistických. Jeho všestrannosť si obľúbila dokonca aj modelka Elsa Hosk, ktorá je známa svojim citom pre bytový dizajn.

 

 

Táto váza je dôkazom toho, že aj jednoduchý doplnok dokáže do akéhokoľvek priestoru priniesť nádych unikátnosti a modernosti, aj bez toho, že by si vyžadoval veľkú investíciu. Donutové vázy sú dnes dostupné v ponuke najrôznejších značiek, od tých umeleckých a remeselných cez dizajnérske až po bežne dostupné v globálnych reťazcoch.

 

Naše tipy:

 

Foto: Instagram, archív značiek

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 08.apr 2021

Insta-famous nábytok

Instagram je skvelou platformou na hľadanie inšpirácie aj nových trendov. Platí to nielen v prípade módy, ale aj pri interiérovom...


Voľný čas | 07.apr 2021

Vôňa jari v kolekcii Basil Verde od LUMI...

Ak by ste mali opísať jar pomocou vône, aké tóny by ju tvorili? Boli by svieže a sladké alebo skôr...


Dizajn | 07.apr 2021

H&M Home uvádza kolaboráciu s Diane von ...

Každý rok čakáme, s kým predstaví H&M najnovšiu módnu kolaboráciu. Počas rokov sa na jej konte nazbieralo množstvo zvučných mien...


Voľný čas | 06.apr 2021

Jarný detox domácnosti

Už ho máte za sebou alebo vás ešte len čaká? Hovoríme o jarnom upratovaní, ktoré sa už v mnohých domácnostiach...

 

Naše tipy

Jarné klasiky pre všetky šatníky

Aký kúsok vám ako prvý napadne, keď sa povie jarná klasika? U nás to je nestarnúci trench coat či mo...

Kultové kozmetické produkty s bohatou hi...

Starostlivosť o pleť a kozmetika vo všeobecnosti sa dnes teší obrovskej popularite, čo potvdrzujú aj...

Trendy šperky, ktoré premenia každý outf...

Príležitosti vynosiť zaujímavé šperky je v tomto období pomenej, ale využiť ich môžeme pokojne aj do...