Aj malé zmeny sa dokážu postarať o wow efekt. Platí to v móde aj pri interiérovom dizajne. Nemusíte tak prerobiť celý interiér či zrekonštruovať komplet váš domov, stačí, keď do interiéru prinesiete zaujímavé detaily. Týchto 5 interiérových trendov zaručene zapadne do každého priestoru, a keďže sú nadčasové, ich cieľom je pretrvať aj v čase meniacich sa trendov, ale aj vývoj vášho vlastného štýlu.

 

interiérové trendy dizajn inšpirácia interiérový dizajn bývanie dekorácie

 

 

Odtiene zelenej

Najrôznejšie farebné tóny zelenej sme si zamilovali v móde, nosíme všetko od hráškovej až po smaragdovú, tak prečo to s ňou nevyskúšať aj v interiéri? Priniesť ju do priestoru je pritom také jednoduché, pretože využiť sa dá skutočne multifunkčne. Je skvelou voľbou pre väčšie objekty ako sedačky či kreslá alebo dokonca steny a závesy. Krásny prírodný závan zase prinesie aj v podobe doplnkov ako vankúše alebo koberce. Výnimočne krásne v interiéri vyniknú najmä tlmené tóny olív či trávy.

emmalouiseconnolly@emmalouiseconnolly 

 

 

Nostalgia

V interiérovom dizajne hľadá čoraz viac ľudí kúsky, ktoré zvládnu test času, nevyjdú z módy, neprestanú baviť a svojou kvalitou nás ohúria. Také kúsky mali doma naše babky a možno aj rodičia. Ak máte možnosť, nebojte sa ich priniesť do svojho bývania. Kúsky ako porcelánové šálky, jedálenská keramika, ale aj old-schoolové maľby ako z babkinej obývačky sú nielen trendy, ale nostalgická spomienka. Do tejto kategórie samozrejme môže spadať takmer čokoľvek, vrátane prepracovaných kobercov, retro svietidiel či príborov a iných drobností.

lucywilliams02@lucywilliams02 

 

 

Farby zeme

Teplé zemité tóny sa z módy presúvajú aj do interiérového dizajnu. Vďaka nim dokážete do každej miestnosti priniesť príjemnú atmosféru evokujúcu teplo domova. Stavte na odtiene krémovej, hnedej či dokonca terakotovej v kombinácii s klasickou bielou, prípadne chladivou sivou na vytvorenie kontrastu. Aj materiálmi túto atmosféru dokážete podčiarknuť, skvelou voľbou je ratan, masívne drevo, buklé, hlina a mnoho ďalších.

50935056526 a3985a5d67 kWestwing Collection, kolekcia New Heritage, westwingnow.sk

 

 

Udržateľnosť

Ekológia a udržateľnosť sa čoraz častejšie začínajú ozývať aj v interiérovom dizajne. V tejto sfére je pritom také jednoduché priniesť do priestoru viac ekológie, stačí sa pozrieť na povalu či do garáže, alebo ak hľadáte skutočné skvosty, do bazárov a starožitníctiev. Ani možno netušíte, aké poklady máte niekde na povale zastrčené, niektoré možno budú vyžadovať trochu času a úprav, ale stojí to za to. Keď takýto kúsok prinesiete do moderného interiéru, nevkladáte do neho len obyčajný trend alebo kus nábytku, prinášate do neho spomienky a príbehy. Staré komody, regály, stolíky či stoličky sú to, čo nikdy nevyjde z módy.

wethepeoplestyle@wethepeoplestyle 

 

 

Osvetlenie inak

Svietidlá sú presne tým doplnkom, ktoré je nenáročné vymeniť a ich zmena je pre priestor doslova transformujúca. Sú totiž ako šperk pre interiér, dokážu podčiarknuť celú atmosféru, ktorú sa snažíte navodiť a pritom plnia a dôležitú funkciu. Pouvažujte preto nad vašim osvetlením v priestore, niekedy stačí vymeniť stropný model za zaujímavejší, inokedy vám pomôže pridanie stojacej lampy ku kreslu. Momentálne sú veľmi populárne prenosné lampy, ktoré vám umožnia so svetlom viac experimentovať.

 

lampalampa Neron Westwing Collection, kolekcia New Heritage, westwingnow.sk

 

Foto: Instagram

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 08.apr 2021

Insta-famous nábytok

Instagram je skvelou platformou na hľadanie inšpirácie aj nových trendov. Platí to nielen v prípade módy, ale aj pri interiérovom...


Voľný čas | 07.apr 2021

Vôňa jari v kolekcii Basil Verde od LUMI...

Ak by ste mali opísať jar pomocou vône, aké tóny by ju tvorili? Boli by svieže a sladké alebo skôr...


Dizajn | 07.apr 2021

H&M Home uvádza kolaboráciu s Diane von ...

Každý rok čakáme, s kým predstaví H&M najnovšiu módnu kolaboráciu. Počas rokov sa na jej konte nazbieralo množstvo zvučných mien...


Voľný čas | 06.apr 2021

Jarný detox domácnosti

Už ho máte za sebou alebo vás ešte len čaká? Hovoríme o jarnom upratovaní, ktoré sa už v mnohých domácnostiach...

 

Naše tipy

Jarné klasiky pre všetky šatníky

Aký kúsok vám ako prvý napadne, keď sa povie jarná klasika? U nás to je nestarnúci trench coat či mo...

Kultové kozmetické produkty s bohatou hi...

Starostlivosť o pleť a kozmetika vo všeobecnosti sa dnes teší obrovskej popularite, čo potvdrzujú aj...

Trendy šperky, ktoré premenia každý outf...

Príležitosti vynosiť zaujímavé šperky je v tomto období pomenej, ale využiť ich môžeme pokojne aj do...