Ak patríte k fanúšikom dizajnu, určite poznáte mená Virgil Abloh a Vitra. Teraz sa tieto ikony dizajnu spojili, aby predstavili unikátnu kolekciu nábytku, ktorá do každého priestoru prinesie poriadnu dávku výnimočnosti.

 

Virgil Abloh Vitra nábytok dizajn kolaborácia interiér bývanie

 

Virgil Abloh, zakladateľ a kreatívny riaditeľ značky Off-White, si získal módny svet a postupne si podmaňuje aj ten dizajnový. V minulosti už stihol vytvoriť kolekciu nábytku a interiérových doplnkov pre značku IKEA a teraz sa presúva ešte o niečo vyššie. Nasledovala spoločná kolekcia so švajčiarskou značkou Vitra. S touto značkou sa teraz spája druhýkrát, aby spolu predstavili kolekciu pastelovo modrého nábytku.

Táto kolaborácia vzdáva poctu ikonickým kúskom navrhnutým francúzskym architektom Jeanom Prouvé. Zachované boli historické prvky, ktoré sú typické pre tieto modely, avšak doplnené sú moderným dotyk a charakteristickými detailmi tvorby Virgila Abloh.

 

Virgil Abloh Vitra nábytok dizajn kolaborácia interiér bývanie kreslo antony

 

V tejto kolekcii nájdete 3 kúsky, prvým z nich je populárne kreslo Antony. Prepája v sebe kostru z plexiskla, jemné tóny bielej a pastelovo modrej. Rovnaké farby využíva ďalší kúsok, lampa Potence. Tento model bol zasa doplnený industriálne pôsobiacou mriežkou, čím nadobudol veľmi moderný a trendy look.

 

Virgil Abloh Vitra nábytok dizajn kolaborácia interiér bývanie potence lampa

 

Posledným kúskom z tejto kolaborácie je séria keramických blokov, ktoré slúžia ako dekoratívny objekt alebo úložný priestor na drobnosti. „Dizajn pre mňa vždy znamenal prepájanie minulosti s vyhliadkami do budúcnosti. Veľmi sa mi zapáčila idea toho, že by sme niektoré Prouvé klasiky predstavili dnešnej generácii a zároveň vyzdvihli dôležitosť jeho tvorby,“ povedal Virgil Abloh o kolaborácii.

 

Virgil Abloh Vitra nábytok dizajn kolaborácia interiér bývanie keramický blok

 

Celá kolaborácia Virgil Abloh c/o Vitra je momentálne v predaji na stránke Basic.Space a ceny jednotlivých modelov sa pohybujú od 179 dolárov až po 2800 dolárov.

 

Foto: archív značiek

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 22.jan 2021

Travel Guide: Island

Drsná krása nedotknutej prírody, čierne pláže, opar nad útesmi, rieky pretekajúce púšťami či vybuchujúce gejzíry. To je melancholický ostrov plný...


Dizajn | 21.jan 2021

Crème de la crème: Alebo ako si vysklada...

Ak máte módu v malíčku, určite viete, ako si vytvoriť kvalitný a nadčasový šatník. Podobne však možno pristupovať k tvorbe...


Dizajn | 14.jan 2021

Umelecká kolaborácia Louis Vuitton x Urs...

Spojenie umenia a módy je vždy fascinujúce. Je prísľubom zaujímavého prieniku sveta abstrakcie, fikcie, reality a dizajnu zhmotnených do nositeľných...


Voľný čas | 13.jan 2021

Smart chladnička, ktorá pomôže s príprav...

Mnohé moderné technológie v dnešnom svete získavajú označenie smart. To sa však netýka len hodiniek či telefónov, ale aj takých prístrojov...


Naše tipy

Aké náušnice sa nosia v roku 2021?

Vyberáte si náušnice podľa aktuálnych trendov alebo naopak, spoliehate sa na overené, nadčasové kúsk...

Oživte zimné outfity trendy detailmi

Ani vás už nebavia stále tie isté farby, rovnaké zimné kúsky a stále ten istý styling outfitov?...

Svieže farebné kombinácie na rozjasnenie...

Zimné počasie nie je len o magickom snehu a modrej oblohe, ale častokrát práve o sive...