Galérie v obývačke či spálni sú takou insta klasikou. Častokrát sú tvorené zaujímavými umeleckými dielami, spomienkami či hobby kúskami. Ako si takúto efektnú galériu rýchlo a ľahko vytvoriť doma?

Definujte stredobod pozornosti

Najjednoduchším spôsobom, ako začať budovať svoju vlastnú galériu na stene, je definovanie jej stredu. Vyberte si obraz, plagát či fotku, ktorá je výrazná a okamžite strhne na seba pozornosť. Okolo nej následne organizujte ďalšie kúsky.

galeria dekoracie steny interier dizajn@kerrieann_jones_stylist

 

 

Rámčeky

Namiesto toho, aby ste zarámovali všetky obrázky do jednotného rámu, pohrajte sa eklektickosťou a kombinujte rôznorodé dizajny. Primiešajte medzi nich vintage, kovové, minimalistické či okrúhle. Buďte kreatívni.

popsugar@popsugar

 

 

Jednotný štýl

Ak sa bojíte, že výsledok bude jeden miš-maš, sústreďte sa na jednotné farby a štýl obrázkov. Ideálna voľba je napríklad zvierka od jedného umelca či čiernobiele fotky.

bambetleblog@bambetleblog

 

 

Od zeme po strop

V prípade, že do toho chcete ísť naplno, pokojne vytvorte galériu od zeme až po strop. Pokojne môžete do nej zapojiť tie najrôznejšie veľkostí rámov, pričom vítané sú aj tie skutočne veľké.

gypsytribex @gypsytribex

 

 

Minimalisticky

Aj málo postačí na efektný výsledok. Niekedy takýto detail dokáže byť dokonca ešte viac zaujímavý ako príliš veľa všetkého. Skombinujte preto 3-4 zaujímavé a oku lahodiace obrázky, ktoré budú skvelou čerešničkou na torte vášho interiéru.

audenzahome@audenzahome

 

 

Vertikálne

Neobmedzujte sa len na šírku miestnosti, myslite vertikálne a vôbec sa nebojte vytiahnuť galériu do výšky. Krásne dotvorí napríklad úzke priestory pri dverách či kusoch nábytku.

skaynedesigns@skaynedesigns

 

 

Neobvyklé miestnosti

Galéria nemusí byť iba záležitosťou obývačiek a spální. Čo tak umenie na toalete? Netypické, no o to efektnejšie riešenie, ktoré prekvapí vašich hostí a spríjemní tieto intímne chvíle.

alisonkistinteriors@alisonkistinteriors

 

 

Na kraji

Nezarovnávajte do stredu! Či už umiestňujete galériu nad sedačku alebo posteľ vyskúšajte aj iné polohy ako len stredy. Veľmi efektne môže pôsobiť aj na okraji.

modsydesign@modsydesign

 

 

Do rohu

Vyskúšajte umiestniť galériu do prázdneho roku. Krásne ho oživí, prinesie do priestoru krásny dizajnový element a celkovo kreatívne osvieži to, čo by inak ostalo nepovšimnuté.

love nordic x @love_nordic_x

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 01.mar 2021

Premeňte svoje bývanie na exkluzívny dom...

V čase, keď sa väčšina z nás zdržiava najmä doma, máme chuť pracovať a zlepšovať aj priestor, v ktorom trávime toľko času. Pokiaľ aj...


Dizajn | 24.feb 2021

Interiérové trendy, ktoré oživia akýkoľv...

Aj malé zmeny sa dokážu postarať o wow efekt. Platí to v móde aj pri interiérovom dizajne. Nemusíte tak prerobiť celý interiér...


Voľný čas | 18.feb 2021

Beauty Day s Líviou Helen

„Terapeut tradičnej čínskej medicíny je vlastne tlmočník správ, ktoré telo vysiela,“ hovorí Lívia, ktorá sa pomocou nástrojov uceleného liečebného systému...


Dizajn | 17.feb 2021

Interiérové trendy podľa módnych ikon

Móda a interiérový dizajn majú k sebe veľmi blízko, no napriek tomu nie je veľa z nás, ktorým to perfektne ide v oboch smeroch...


Naše tipy

Značky, ktoré vyrábajú oblečenie z deads...

Niekto raz povedal, že na svete je už dosť oblečenia na to, aby sa vyrábalo ďalšie. Je to síce pravd...

Najnovšie K-Beauty trendy

Kórejskej starostlivosti o pleť vďačíme za množstvo vychytávok od zaujímavých ingrediencií až p...

Účesová inšpirácia na home office aj do ...

Práca z domu znie ako veľká výhoda, no nie každému takýto typ práce vyhovuje. V období, ke...