Galérie v obývačke či spálni sú takou insta klasikou. Častokrát sú tvorené zaujímavými umeleckými dielami, spomienkami či hobby kúskami. Ako si takúto efektnú galériu rýchlo a ľahko vytvoriť doma?

Definujte stredobod pozornosti

Najjednoduchším spôsobom, ako začať budovať svoju vlastnú galériu na stene, je definovanie jej stredu. Vyberte si obraz, plagát či fotku, ktorá je výrazná a okamžite strhne na seba pozornosť. Okolo nej následne organizujte ďalšie kúsky.

galeria dekoracie steny interier dizajn@kerrieann_jones_stylist

 

 

Rámčeky

Namiesto toho, aby ste zarámovali všetky obrázky do jednotného rámu, pohrajte sa eklektickosťou a kombinujte rôznorodé dizajny. Primiešajte medzi nich vintage, kovové, minimalistické či okrúhle. Buďte kreatívni.

popsugar@popsugar

 

 

Jednotný štýl

Ak sa bojíte, že výsledok bude jeden miš-maš, sústreďte sa na jednotné farby a štýl obrázkov. Ideálna voľba je napríklad zvierka od jedného umelca či čiernobiele fotky.

bambetleblog@bambetleblog

 

 

Od zeme po strop

V prípade, že do toho chcete ísť naplno, pokojne vytvorte galériu od zeme až po strop. Pokojne môžete do nej zapojiť tie najrôznejšie veľkostí rámov, pričom vítané sú aj tie skutočne veľké.

gypsytribex @gypsytribex

 

 

Minimalisticky

Aj málo postačí na efektný výsledok. Niekedy takýto detail dokáže byť dokonca ešte viac zaujímavý ako príliš veľa všetkého. Skombinujte preto 3-4 zaujímavé a oku lahodiace obrázky, ktoré budú skvelou čerešničkou na torte vášho interiéru.

audenzahome@audenzahome

 

 

Vertikálne

Neobmedzujte sa len na šírku miestnosti, myslite vertikálne a vôbec sa nebojte vytiahnuť galériu do výšky. Krásne dotvorí napríklad úzke priestory pri dverách či kusoch nábytku.

skaynedesigns@skaynedesigns

 

 

Neobvyklé miestnosti

Galéria nemusí byť iba záležitosťou obývačiek a spální. Čo tak umenie na toalete? Netypické, no o to efektnejšie riešenie, ktoré prekvapí vašich hostí a spríjemní tieto intímne chvíle.

alisonkistinteriors@alisonkistinteriors

 

 

Na kraji

Nezarovnávajte do stredu! Či už umiestňujete galériu nad sedačku alebo posteľ vyskúšajte aj iné polohy ako len stredy. Veľmi efektne môže pôsobiť aj na okraji.

modsydesign@modsydesign

 

 

Do rohu

Vyskúšajte umiestniť galériu do prázdneho roku. Krásne ho oživí, prinesie do priestoru krásny dizajnový element a celkovo kreatívne osvieži to, čo by inak ostalo nepovšimnuté.

love nordic x @love_nordic_x

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie lifestyleGastro | 01.júl 2020

Letné drinky pre krajšiu pleť

So stúpajúcimi teplotami stúpa aj naša spotreba vody, alebo teda, mala by stúpať. Len dostatočne hydratovaný organizmus totiž dokáže správne...


Voľný čas | 26.jún 2020

Iryna Zelyk: Moje knihy vymažú deťom boľ...

Talentovaná spisovateľka Iryna Zelyk prináša na pulty kníhkupectiev nový manuál pre rodičov ako zvládať hnev svojich detí. Autorka, ktorej motívom...


Dizajn | 26.jún 2020

BAUHAUS: Fluidum života samého

„Cieľom nie je žiadny štýl, dogma ani móda! Bauhaus bude živý, len pokiaľ nebude lipnúť na forme, ale práve naopak...


Dizajn | 22.jún 2020

Miradel – home fragrances by Aroma Natur...

Adela je žena ako mnohé z nás. Na začiatku jej voňavého podnikateľského príbehu bola veľká túžba vrhnúť sa po materskej...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Crop top na elegantný spôsob

Skrátené topy sú skvelou voľbou do letných outfitov. Ukážu kúsok kože, poskytnú voľnosť aj komfort a...

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...