Galérie v obývačke či spálni sú takou insta klasikou. Častokrát sú tvorené zaujímavými umeleckými dielami, spomienkami či hobby kúskami. Ako si takúto efektnú galériu rýchlo a ľahko vytvoriť doma?

Definujte stredobod pozornosti

Najjednoduchším spôsobom, ako začať budovať svoju vlastnú galériu na stene, je definovanie jej stredu. Vyberte si obraz, plagát či fotku, ktorá je výrazná a okamžite strhne na seba pozornosť. Okolo nej následne organizujte ďalšie kúsky.

galeria dekoracie steny interier dizajn@kerrieann_jones_stylist

 

 

Rámčeky

Namiesto toho, aby ste zarámovali všetky obrázky do jednotného rámu, pohrajte sa eklektickosťou a kombinujte rôznorodé dizajny. Primiešajte medzi nich vintage, kovové, minimalistické či okrúhle. Buďte kreatívni.

popsugar@popsugar

 

 

Jednotný štýl

Ak sa bojíte, že výsledok bude jeden miš-maš, sústreďte sa na jednotné farby a štýl obrázkov. Ideálna voľba je napríklad zvierka od jedného umelca či čiernobiele fotky.

bambetleblog@bambetleblog

 

 

Od zeme po strop

V prípade, že do toho chcete ísť naplno, pokojne vytvorte galériu od zeme až po strop. Pokojne môžete do nej zapojiť tie najrôznejšie veľkostí rámov, pričom vítané sú aj tie skutočne veľké.

gypsytribex @gypsytribex

 

 

Minimalisticky

Aj málo postačí na efektný výsledok. Niekedy takýto detail dokáže byť dokonca ešte viac zaujímavý ako príliš veľa všetkého. Skombinujte preto 3-4 zaujímavé a oku lahodiace obrázky, ktoré budú skvelou čerešničkou na torte vášho interiéru.

audenzahome@audenzahome

 

 

Vertikálne

Neobmedzujte sa len na šírku miestnosti, myslite vertikálne a vôbec sa nebojte vytiahnuť galériu do výšky. Krásne dotvorí napríklad úzke priestory pri dverách či kusoch nábytku.

skaynedesigns@skaynedesigns

 

 

Neobvyklé miestnosti

Galéria nemusí byť iba záležitosťou obývačiek a spální. Čo tak umenie na toalete? Netypické, no o to efektnejšie riešenie, ktoré prekvapí vašich hostí a spríjemní tieto intímne chvíle.

alisonkistinteriors@alisonkistinteriors

 

 

Na kraji

Nezarovnávajte do stredu! Či už umiestňujete galériu nad sedačku alebo posteľ vyskúšajte aj iné polohy ako len stredy. Veľmi efektne môže pôsobiť aj na okraji.

modsydesign@modsydesign

 

 

Do rohu

Vyskúšajte umiestniť galériu do prázdneho roku. Krásne ho oživí, prinesie do priestoru krásny dizajnový element a celkovo kreatívne osvieži to, čo by inak ostalo nepovšimnuté.

love nordic x @love_nordic_x

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 04.dec 2020

Virgil Abloh predstavuje kolaboráciu s z...

Ak patríte k fanúšikom dizajnu, určite poznáte mená Virgil Abloh a Vitra. Teraz sa tieto ikony dizajnu spojili, aby predstavili unikátnu kolekciu...


Voľný čas | 02.dec 2020

Vôňa čistoty a sviežosti pre všetky text...

Koncentrované parfumy na bielizeň Kifra vynikajú svojou intenzitou, prirodzenou a príjemnou vôňou. Stačí pár kvapiek z koncentrátu pridať do bielizne...


Voľný čas | 02.dec 2020

Vzdelávacie kurzy momentálne so zľavou 5...

Akciový Black Friday si získava čoraz väčšiu obľubu aj na Slovensku. Zľavy na tovary a služby môžete využiť pri nákupe...


Voľný čas | 02.dec 2020

Vianočný zoznam: Tipy na darčeky pre vaš...

Ani sme sa nenazdali a Vianoce sú za rohom. Ak už pomaly začínate podliehať nákupným zhonom, poradíme vám s výberom. V našich tipoch...


Naše tipy

Jesenný styling: Chatová móda v meste

Rok 2020 a situácia okolo pandémie výrazne zmenili prístup k móde a obliekaniu. Zatia...

Najlepšie adventné kalendáre na rok 2020

V prípade, že nie ste veľmi na čokoládu a sladkosti alebo si držíte líniu, siahnite tento ...

Pleteniny vládnu jeseni, ktoré sú must-h...

Nič nie je lepšie ako obliecť sa do príjemných, hrejivých pletenín počas jesene. Extra bonusom však ...