Galérie v obývačke či spálni sú takou insta klasikou. Častokrát sú tvorené zaujímavými umeleckými dielami, spomienkami či hobby kúskami. Ako si takúto efektnú galériu rýchlo a ľahko vytvoriť doma?

Definujte stredobod pozornosti

Najjednoduchším spôsobom, ako začať budovať svoju vlastnú galériu na stene, je definovanie jej stredu. Vyberte si obraz, plagát či fotku, ktorá je výrazná a okamžite strhne na seba pozornosť. Okolo nej následne organizujte ďalšie kúsky.

galeria dekoracie steny interier dizajn@kerrieann_jones_stylist

 

 

Rámčeky

Namiesto toho, aby ste zarámovali všetky obrázky do jednotného rámu, pohrajte sa eklektickosťou a kombinujte rôznorodé dizajny. Primiešajte medzi nich vintage, kovové, minimalistické či okrúhle. Buďte kreatívni.

popsugar@popsugar

 

 

Jednotný štýl

Ak sa bojíte, že výsledok bude jeden miš-maš, sústreďte sa na jednotné farby a štýl obrázkov. Ideálna voľba je napríklad zvierka od jedného umelca či čiernobiele fotky.

bambetleblog@bambetleblog

 

 

Od zeme po strop

V prípade, že do toho chcete ísť naplno, pokojne vytvorte galériu od zeme až po strop. Pokojne môžete do nej zapojiť tie najrôznejšie veľkostí rámov, pričom vítané sú aj tie skutočne veľké.

gypsytribex @gypsytribex

 

 

Minimalisticky

Aj málo postačí na efektný výsledok. Niekedy takýto detail dokáže byť dokonca ešte viac zaujímavý ako príliš veľa všetkého. Skombinujte preto 3-4 zaujímavé a oku lahodiace obrázky, ktoré budú skvelou čerešničkou na torte vášho interiéru.

audenzahome@audenzahome

 

 

Vertikálne

Neobmedzujte sa len na šírku miestnosti, myslite vertikálne a vôbec sa nebojte vytiahnuť galériu do výšky. Krásne dotvorí napríklad úzke priestory pri dverách či kusoch nábytku.

skaynedesigns@skaynedesigns

 

 

Neobvyklé miestnosti

Galéria nemusí byť iba záležitosťou obývačiek a spální. Čo tak umenie na toalete? Netypické, no o to efektnejšie riešenie, ktoré prekvapí vašich hostí a spríjemní tieto intímne chvíle.

alisonkistinteriors@alisonkistinteriors

 

 

Na kraji

Nezarovnávajte do stredu! Či už umiestňujete galériu nad sedačku alebo posteľ vyskúšajte aj iné polohy ako len stredy. Veľmi efektne môže pôsobiť aj na okraji.

modsydesign@modsydesign

 

 

Do rohu

Vyskúšajte umiestniť galériu do prázdneho roku. Krásne ho oživí, prinesie do priestoru krásny dizajnový element a celkovo kreatívne osvieži to, čo by inak ostalo nepovšimnuté.

love nordic x @love_nordic_x

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 29.mar 2020

Ako efektívne pracovať z domu?

Práca z domu pre niekoho znie ako splnený sen, pre iného zase ako trest. Všetci sme nastavení inak a práca z pohodlia domova...


IRL | 29.mar 2020

Michal Sabo: Chcem veriť, že sa v ľuďoch...

Je zvláštne zoznamovať sa s niekým a nemôcť si podať ruku. Michal to pohotovo vyriešil s „high five“ podrážkami našich...


Voľný čas | 27.mar 2020

TOP FASHION SPRING

Hlavné heslo nového vydania je REGENERÁCIA. Výraz, ktorý vystihuje dobu, našu planétu, ľudí ale aj súčasné umenie a módu. Všetko...


Voľný čas | 26.mar 2020

Móda na bojovom fronte proti koronavírus...

Každý deň sa dozvedáme o inšpiratívnych počinoch módnych, kozmetických značiek, ale aj známych osobností, ktoré sa snažia pomôcť v situácii, ktorá bojuje...

 predplatne

 

 predplatne

 

 

Naše tipy

Gadgety, ktoré vám pomôžu so spánkom

Problémy so spánkom môžu mať najrôznejší pôvod. Niektoré sú psychologického charakteru, iné zase spô...

Simona Salátová: Nemáte pocit, že ste ne...

Je niečo ako prírodný úkaz. Žena, ktorá si už vo svojom mladom veku prešla cestu a skúšky života, ak...

Antihrdinky: Ženy zo strieborného plátna

8.marec každoročne patrí ženám po celom svete, kedy oslavujeme ich najrôznejšie tváre- matky, sestry...