Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnetky, pre iných zase módne kúsky lokálnych značiek. Ak však chcete vymeniť typické suveníry (ktoré sú mimochodom väčšinou vyrobené aj tak v Číne), poradíme vám, ktoré produkty sú pre vybrané krajiny typické.

 

title@motelamiio

 

 

Portugalsko

Keď sa povie Portugalsko, mnohým z nás takmer okamžite napadnú dlaždice s tými najrôznejšími motívmi a farbami. Samozrejme nové dlaždice do kúpeľne si zrejme domov neprinesiete, no portugalská tradícia vo výrobe keramiky je takisto známa. Ornamenty a farby tak môžete vystaviť na konferenčnom stolíku či v knižnici. Najlepšie na tom je, že vôbec nemusíte chodiť do drahých turistických obchodov, kde nájdete masovo vyrábané série, ale tie najlepšie kúsky nájdete na blšom trhu. Lokálne značky sú takisto výbornou voľbou.

Screenshot 2019 06 06 at 18.23.01@motelamiio 

 

 

Ibiza

Ostrov, ktorého tradícia v handmade produkcii siaha do 60. a 70. vďačí svojmu umeleckému duchu práve bohémom, ktorí sa tu v tomto období masovo sťahovali. Práve preto tu začali vznikať rôzne ručne vyrábané produkty od prútených kreácií cez šperky až po sklo a keramiku. Aj do tohto segmentu dokázali vdýchnuť kúsok svojského ducha a netradičné taniere, poháre, ale aj vázičky zaručene zaujmu. Tie najlepšie výtvory nájdete na trhu Hippy Market Punta Arabí, kde vás prekvapí nádherná diverzita a široká ponuka.

shanti hippie chic@shanti_hippie_chic ksar@ksarliving


 

 

 

Mykonos

Ostrov známy svojimi bielymi uličkami, v hornatom prostredí, výhľadmi na nekonečné more a fuskiovo ružovými kríkmi lemujúcimi každé zákutie, má čo ponúknuť aj po remeselnej stránke. Týka sa to najmä textilnej a tkáčskej tvorby, ktorá je tu hlboko zakorenená. Tie najfarebnejšie koberce, tkané obliečky na vankúše, ale aj ľanové oblečenie v najsofistikovanejšej podobe tu nájdete na každom kroku. Váš najbližší suvenír vám môže čoskoro visieť v skrini, alebo ležať na podlahe.

wovennook@woven.nook wovennook2@woven.nook

 

 

 

Sicília

Talianska Sicília poteší každého milovníka ručne vyrábaného umenia akým sú sošky a rôzne keramické dekorácie najmä z okolia miest Caltagirone a Santo Stefano di Camastra. Ich motívy sú typicky sicílske- nájdete na nich citróny, hrozno a iné ovocie, v kombinácii s kvetinami, výhľadom na more, ale aj abstraktnými úkazmi, na ktoré sme zvyknutí napríklad z tvorby Dolce & Gabbana. Veľmi populárnou voľbou sú najmä vázy s motívom hlavy, či už panovníkov alebo mýtických bytostí.

5@maremoro 6@maremoro

 

 

 

Bali

Ostrov v Indonézii si ľudia zamilovali kvôli jeho bohatej, zelenej prírode a spolužití s ňou. Nikde na svete to nie je také, ako tu. Jednoducho spätosť s prírodou sa tu dostáva na novú úroveň, ktorú podporuje aj architektúra, dizajn či lokálna kuchyňa. Štýl, ktorí môžeme často vidieť práve tu si mnoho z nás chce priniesť aj domov, čo vôbec nie je ťažké, pretože mnohé značky sa takisto vracajú k tomuto modernému boho štýlu. Avšak priniesť si z Bali unikát, ktorý vyrobil lokálny remeselník, to už je iný level. Vyberte si niektorý z ich ratanových produktov, či už to bude soška, dekoratívna váza alebo miska, či košík na bielizeň alebo kabelka.

kimsoohome@kimsoohome kimsoohome2@kimsoohome

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 17.jún 2019

Povzbudzujúce osvieženie s príchuťou aus...

Predstavte si ten najhorúcejší okamih dňa, kedy si neželáte nič iné len skočiť do vody. Ak práve nemáte túto možnosť...


Cestovanie | 14.jún 2019

Najlepšie alternatívy AirBnB

Dovolenková sezóna je tu, no pokiaľ nie ste fanúšikom cestovných kancelárií a svoje letné dobrodružstvá plánujete samostatne, určite hľadáte ubytovanie...


Dizajn | 13.jún 2019

História pánskej módy vo výstave

Pitti Uomo je najdôležitejšou módnou akciou venovanou pánskej móde. Preto nie je vôbec prekvapujúce, že organizátori pri tejto príležitosti otvárajú...


Cestovanie | 13.jún 2019

Najlepšie európske ostrovy

Svet je plný nádherných destinácií, ktoré vynikajú rozličnými faktormi. Niektoré sa pýšia svojou históriou, iné modernou architektúrou či panenskou prírodou...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...