Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnetky, pre iných zase módne kúsky lokálnych značiek. Ak však chcete vymeniť typické suveníry (ktoré sú mimochodom väčšinou vyrobené aj tak v Číne), poradíme vám, ktoré produkty sú pre vybrané krajiny typické.

 

title@motelamiio

 

 

Portugalsko

Keď sa povie Portugalsko, mnohým z nás takmer okamžite napadnú dlaždice s tými najrôznejšími motívmi a farbami. Samozrejme nové dlaždice do kúpeľne si zrejme domov neprinesiete, no portugalská tradícia vo výrobe keramiky je takisto známa. Ornamenty a farby tak môžete vystaviť na konferenčnom stolíku či v knižnici. Najlepšie na tom je, že vôbec nemusíte chodiť do drahých turistických obchodov, kde nájdete masovo vyrábané série, ale tie najlepšie kúsky nájdete na blšom trhu. Lokálne značky sú takisto výbornou voľbou.

Screenshot 2019 06 06 at 18.23.01@motelamiio 

 

 

Ibiza

Ostrov, ktorého tradícia v handmade produkcii siaha do 60. a 70. vďačí svojmu umeleckému duchu práve bohémom, ktorí sa tu v tomto období masovo sťahovali. Práve preto tu začali vznikať rôzne ručne vyrábané produkty od prútených kreácií cez šperky až po sklo a keramiku. Aj do tohto segmentu dokázali vdýchnuť kúsok svojského ducha a netradičné taniere, poháre, ale aj vázičky zaručene zaujmu. Tie najlepšie výtvory nájdete na trhu Hippy Market Punta Arabí, kde vás prekvapí nádherná diverzita a široká ponuka.

shanti hippie chic@shanti_hippie_chic ksar@ksarliving


 

 

 

Mykonos

Ostrov známy svojimi bielymi uličkami, v hornatom prostredí, výhľadmi na nekonečné more a fuskiovo ružovými kríkmi lemujúcimi každé zákutie, má čo ponúknuť aj po remeselnej stránke. Týka sa to najmä textilnej a tkáčskej tvorby, ktorá je tu hlboko zakorenená. Tie najfarebnejšie koberce, tkané obliečky na vankúše, ale aj ľanové oblečenie v najsofistikovanejšej podobe tu nájdete na každom kroku. Váš najbližší suvenír vám môže čoskoro visieť v skrini, alebo ležať na podlahe.

wovennook@woven.nook wovennook2@woven.nook

 

 

 

Sicília

Talianska Sicília poteší každého milovníka ručne vyrábaného umenia akým sú sošky a rôzne keramické dekorácie najmä z okolia miest Caltagirone a Santo Stefano di Camastra. Ich motívy sú typicky sicílske- nájdete na nich citróny, hrozno a iné ovocie, v kombinácii s kvetinami, výhľadom na more, ale aj abstraktnými úkazmi, na ktoré sme zvyknutí napríklad z tvorby Dolce & Gabbana. Veľmi populárnou voľbou sú najmä vázy s motívom hlavy, či už panovníkov alebo mýtických bytostí.

5@maremoro 6@maremoro

 

 

 

Bali

Ostrov v Indonézii si ľudia zamilovali kvôli jeho bohatej, zelenej prírode a spolužití s ňou. Nikde na svete to nie je také, ako tu. Jednoducho spätosť s prírodou sa tu dostáva na novú úroveň, ktorú podporuje aj architektúra, dizajn či lokálna kuchyňa. Štýl, ktorí môžeme často vidieť práve tu si mnoho z nás chce priniesť aj domov, čo vôbec nie je ťažké, pretože mnohé značky sa takisto vracajú k tomuto modernému boho štýlu. Avšak priniesť si z Bali unikát, ktorý vyrobil lokálny remeselník, to už je iný level. Vyberte si niektorý z ich ratanových produktov, či už to bude soška, dekoratívna váza alebo miska, či košík na bielizeň alebo kabelka.

kimsoohome@kimsoohome kimsoohome2@kimsoohome

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 20.aug 2019

Nábytok ako talizman

Pokiaľ vám meno Tim Labenda nič nehovorí, nezúfajte. Nie je známy pred masami, ale v zákulisí módy je rešpektovaným profesionálom. Nepatrí...


Dizajn | 14.aug 2019

Off-White uvádza kolekciu bytových dopln...

“HOME”, tak sa volá kolekcia bytových doplnkov zančky Off-White, ktorá je exkluzívne dostupná v butiku značky na gréckom ostrove Mykonos...


Gastro | 13.aug 2019

Mansur Gavriel a Ladurée otvorili spoloč...

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Ladurée? Pravdepodobne to budú ich makrónky v najrôznejších farbách. Newyorskú značku Mansur...


Gastro | 10.aug 2019

Najlepšie vitamíny pre pleť

Koľko vitamínov máte vo svojich kozmetických produktoch? Vitamín C sa už dnes stal jedným z najväčších must-haves a rovnako na...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Beauty tajomstvá zo sveta

Predtým, ako sme boli obdarovaní tými najmodernejšími kozmetickými vychytávkami, si ľudia po celom s...

Dokonalá pokožka bez make-upu: Ako na to...

Pokiaľ aj vy patríte k tým z nás, ktorí si v lete nevedia predstaviť existovať pod vrstvou podkladov...

Zázrak na počkanie


Priekopnícka značka NIOD spôsobila v kozmetickom priemysle hotovú revolúciu. Za zložitými názvami pr...