Predpoveď trendov na určitú sezónu je jedna vec, avšak to, či sa aj ujmu je už druhá. Tieto dekoračné a interiérové trendy to majú podľa stránky Etsy našliapnuté najlepšie. Koľkým z nich ste podľahli aj vy?

Glam Modern

Štýl s názvom Mid-Century Modern definuje obdobie od 30. až do 60.rokov (významným predstaviteľom je napríklad Frank Lloyd Wright), dostáva modernú glam podobu. Takto vznikajú zaujímavé maximalistické kúsky plné luxusných materiálov, výrazných farieb a prepracovaných vzorov či potlačí, ale aj opulentných štruktúr a tvarov.

etsy

 

 

Batika

Áno, batikovaný vzor sa infiltroval do každého smeru dizajnu vrátane interiérov. Za posledné 3 mesiace Etsy zaznamenalo 267-tisíc vyhľadávaní batikovaných vzorov medzi interiérovými doplnkami. Dali by ste si povedať aj vy?

1 

 

 

Tapety

Tapety sú populárne už dlhšiu dobu, avšak teraz si nachádzajú svoju cestu aj na menej očakávané miesta, napríklad do kuchýň či kúpeľní. Zároveň ide o veľmi praktický trend pretože funguje na princípe nalepovania vzoru priamo na obklady, čiže keď vás prestane baviť, môžete prejsť na iný. Toto sa pozdáva obrovskému počtu ľudí, pretože Etsy za posledné tri mesiace zaznamenalo 385% nárast vo vyhľadávaní „zlupovacích tapiet“.

3 

 

 

Safari

Našu túžbu po dobrodružstvách začíname prinášať aj do domovov. Dekorácie inšpirované safari sú aktuálne veľmi trendy, a týkajú sa doplnkov, textilu, ale aj väčších kusov nábytku. Do tejto kategórie spadajú všetky vyhľadávania tyrkysovej farby, ako aj púštnych motívov či zemitých farieb, ktoré majú za posledné tri mesiace viac ako 4 milióny vyhľadávaní.

4

 

 

Kryštál

Určite ste postrehli obsesiu kryštálmi, ktorá sa rozmohla v beauty priemysle. O liečivej sile kryštálov síce môže drvivá väčšina pochybovať, avšak to nemení nič na fakte, že doplnky a detaily v podobe kryštálov si našli cestu do interiérov. Za posledné 3 mesiace na Etsy vyhľadávalo kryštály pre interiér viac ako 63-tisíc ľudí.

5

Foto: Etsy

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...