Veľkú noc si nedokážeme predstaviť bez veľkonočných vajíčok. Avšak nemusí vždy ísť o tie klasické, ľudové. Tento rok si vyrobte dekorácie podľa seba a svojho štýlu, pomoc týchto jednoduchých tutoriálov. Nielenže vytvoríte unikátne vajíčka, ale aj podporíte svoju kreativitu a zrelaxujete sa. Ideálna víkendová aktivita, čo poviete?

Mramorové

Na tento vzor budete potrebovať viac času aj „nástrojov.“ Pripravte si väčšiu nádobu naplnené vodou v izbovej teplote asi to ¾. Pridajte do nej niekoľko kvapiek laku na nechty v akejkoľvek farbe, podľa intenzity, ktorú chcete dosiahnuť (viac kvapiek = tmavšia farba). Jemne premiešajte drevenou paličkou tak, aby sa vytvoril mramorovaný vzor. Oblečte si gumené rukavice, ponorte vajíčko do vody a druhou rukou premiešajte vodu, aby sa začal vytvárať malý vír. Nechajte vyschnúť. Aby ste farbu nepoškodili, zaobstarajte si penovú podložku, do ktorej nepichajte špendlíky. Na tie následne postavte vajíčka.

titleAlice & Lois

 

 

Inšpirované prírodou

Na prvý pohľad komplikovaný vzor, no stojí za nim jednoduchý proces. Vystačíte si bylinkami, lístkami či kvetinami podľa vášho výberu. Pripravte si aj tenkú, ľanové vreckovky alebo kúsky látky. Zabaľte do nej vajíčko spoločne s lístkami alebo bylinkami a ponorte do jemnej farby, takisto podľa vášho výberu.

2Style Me Pretty

 

 

Ombré

Veľmi rýchla metóda ako vytvoriť zaujímavé veľkonočné dekorácie. Stačí si farbu rozriediť s vodou a následne namáčať vajíčka. Prvé nechajte vo vode 30 sekúnd, druhé 1 minútu, tretie 1,5 minúty, štvrté 2 minúty a tak ďalej.

8Sugar & Charm

 

 

Tattoo Art

Kto by si pomyslel, že takýmto jednoduchým trikom vytvoríme štýlové veľkonočné vajíčka? Stačí si kúpiť zaujímavé tetovačky, ktorými následne ozdobíte vajíčka. Pokojne si vyberte tematiku, ktorá vám je blízka a experimentovať môžete aj s podkladovou farbou. Pokojne ju nechajte prírodnú, alebo ju zafarbite. Tetovačky aplikujte klasicky, ako na kožu.

7Wild Amor

 

 

Betón a kov

Niečo pre skutočných minimalistov. Vajíčka, ktoré pôsobia akoby boli vyrobené z betónu alebo kovu si jednoducho môžete vytvoriť doma aj vy. Pripravte si nádobu, do ktorej pridajte rovnaké pomery hroznového džúsu a octu. Ponorte do zmesi vajíčka a nechajte ich v nej cez noc. Vajíčka vyberte, jemne utrite a nechajte vyschnúť asi 4 hodiny. Na kovové vajíčka vám bude stačiť klasický sprej dostupný v domácich potrebách. Môžete ním nastriekať „betónové“ vajíčka a vytvoriť zaujímavé efekty, alebo čisto kovové vajíčka.

6Tera Janelle Designs

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.júl 2019

Legendárne hotely po svete

Nie je hotel ako hotel. Je síce pravda, že dnes je na svete množstvo zariadení, ktoré dokážu zaujať tými najrôznejšími...


Dizajn | 19.júl 2019

Šport s nádychom luxusu

Keď chcú módne domy dopriať svojim fanúšikom extra dávku luxusu, dopadnúť to môže aj takto. Vzniknú unikátne športové pomôcky, ktoré...


IRL | 19.júl 2019

Zuzana Kovačič Hanzelová: Komplimenty od...

Patrí medzi najznámejších slovenských novinárov a majú pred ňou rešpekt aj ostrieľaní politici. Zuzana sa však angažuje aj v sociálno-spoločenskej oblasti a je...


Dizajn | 18.júl 2019

Futuristická výstava Pierre Cardin

Na značku Pierre Cardin sa v dobe rýchlej módy a street-wearu akosi zabudlo. Pravdou však je jej bohatá história, ktorej počiatky siahajú...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...