Každý túži po svojom vysnívanom domove, no v skutočnosti to nie je vôbec jednoduchá úloha. Ktoré sú však najčastejšie chyby, ktoré pri zariaďovaní robíme?

intmis

 

 

1. Nesprávne proporcie

Túto chybu si najčastejšie uvedomíme až pri sťahovaní, či už do menšieho alebo väčšieho. Avšak nábytok hromadíme v priebehu rokov a postupne zabúdame na proprocie, s ktorými sme začali.

 

2. "Umenie" z obchodu

Aj laické oko dokáže rozoznať "lacné" umenie od toho skutočného. Vyhnite sa preto nákupu zbytočných obrazov, sošiek a iných dekorácií, ktoré síce pripomínajú umenie, no v skutočnosti sú to gýčové napodobeniny.

 

3. Lacné osvetlenie

Lampy a svietidlá sú považované za šperk interiérov. Preto by ste si na ich výbere mali dať záležať. A keď bývate v prenajatom byte, nebojte sa výmeny, prípadného doplnenia stojatých lámp, ktoré dokážu okamžite premeniť celý priestor.

 

4. Malé koberce

Nesprávny rozmer kobera takisto patrí k tým najčastejším chybám. Ak si vyberiete koberec, ktorý napríklad nedokáže pokryť celú plochu sedačky, okamžite vytvárate dojem, že ste si jednoducho nemohli dovoliť väčší. Takiso by ste sa mali sústrediť aj na to, aby sa koberec aspoň jemne dotkol každého kusu nábytku, vďaka čomu izbu prepojíte. 

 

5. Preplnená sedačka

Sedačka je ten kus nábytku, ktorý okamžite dokáže pozdvihnúť celý interiér. Oplatí sa do nej pre to investovať. Ak takúto sedačku doma máte, nezapĺňajte ju zbytočnými vankúšmi, dekami a inými doplnkami, ktoré jej cenu automaticky znižujú. 

 

6. Priveľa doplnkov

Pri zariaďovaní sa riaďte heslom- menej je viac. Nielenže vďaka tomu vytvoríte svojmu domovu charakter, vyhnete sa chaoticky pôsobiacemu interiéru. Ak však máte radi doplnky, sústreďte ich na jedno miesto- komodu, skrinku či konferenčný stolík, kde vytvoria príjemné zátišie. 

 

7. Rôzne vešiaky

Šatník síce nie je prvá miestnosť, ktorú vaša návšteva navštívi, avšak pre svoj vnútorný pokoj by ste ho mali udržiavať organizovaný. Na chaose mu napríklad pridávajú aj odlišné vešiaky. Preto si vešiaky z čiastiarní či obchodov nenechávajte a radšej priavidelne dopĺňate rovaký typ vešiaku.

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 17.júl 2018

10 street-food jedál zo sveta

Zvyknete ochutnávať lokálnu kuchyňu popri cestovaní? Pokiaľ áno, poteší vás náš zoznam street-food jedál, ktoré nájdete po celom svete.   Bánh Mì...


Dizajn | 16.júl 2018

7 kolaborácií módy a umenia

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe rôznordých kolaborácií, neznamená to, že je tento dizajnérsky prístup je záležitosťou len posledných...


Voľný čas | 12.júl 2018

Staňte sa hlavnou postavou vo filme z di...

Značka Hermés otvára novú výstavu s názvom Avec Elle v Národnom umeleckom centre v Tokiu. Nepôjde však o len takú...


Voľný čas | 11.júl 2018

V Picassovej kuchyni

Chystáte sa v lete do Barcelony? Potom by ste si nemali nechať ujsť výstavu venovanú Pablovi Picassovi. Nejde však o...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Plavkové trendy podľa Kim Kardashian

Kim Kardashian je priekopníčkou v plavkovej móde. Je známe svojim odvážnym štýlom, ktorý častokrát v...

Ako sa obliecť na pool party?

Leto sa nezaobíde bez štýlových pool parties! Pokiaľ sa žiadnu nechystáte zorganizovať, určite budet...

Najlepšie plážové kluby na svete

Ak patríte aj vy k tým cestovateľom, ktorí si radi doprajú dávku exkluzivity a luxusu počas letnej d...

20 rokov media st banner