Rozmýšľate nad dovolenkou, no nemáte veľmi chuť na klasické hotely a kamping nie je veľmi váš štýl? Práve pre také prípady vznikol pred niekoľkými rokmi glamping, čiže glamour camping. Prepája dizajnové bývanie aké môžeme poznať z hotelov a samotu, súkromie a čaro prírody typické pre camping. Tieto glampingy po Európe patria k tým najštýlovejším!

Areias do Seixo, Portugalsko

Portugalsko patrí k pomerne neprebádaným európskym destináciám, avšak pre cestovateľov ponúka všetko, na čo si len spomeniete. V rámci hotelového komplexu Areias do Seixo máte k dispozícii aj štýlové stany, v ktorých si vychutnáte dokonalý mix dizajnu a prírody v súkromí.Vaše ubytovanie sa nachádza len pár krokov od pláže, v romantickej atmosfére a rustikálnom štýle.

glamping európa dovolenka cestovanie leto inšpirácia

areiasdoseixo2

 

 

Luxury Camping Experience, Chorvátsko

V obľúbenom Chorvátsku, konkrétne v Pule, nájdete aj takéto chic stany, v ktorých si môžete vychuntať všetko, čo by vám ponúkla hotelová izba, avšak s tým rozdielom, že ste zasadení v prírode. Stany sa nachádzajú priamo na pláži a poskytujú tak dokonalý výhľad a prístup k moru. K dispozícii je niekoľko veľkostí, vhodné pre 2 až 4 osoby.

croatia croatia2

 

 

Eco Dome, Lanzarote

Kanárske ostrovy sú považované za Starlight rezerváciu, čo v praxi znamená, že je tu prostredie neznečistené svetelným smogom. To umožňuje sledovať hviezdy v takej kráse, ako len málokde. Eco Dome túto výhodu využíva naplno a vo svojich bunkách tak láka na transparentné steny, cez ktoré môžete sledovať nočnú oblohu. Interiér je moderný, jemne bohémsky a má všetko, čo by ste mohli potrebovať.

lanzarote lanzarote2

 

 

Vila San Vento, Španielsko

Ukrytú v lesíku v španielskej A Coruña nájdete Vilu San Vento, komplex, ktorý disponuje aj perfektne malebnými chatkami poskytujúcimi štýlové ubytovanie uprostred prírody. Exteriér skvelo splýva so svojim okolím a interiér pôsobí veľmi chic a moderne. Sú poriadne priestranné, väčšina z nich má až dve poschodia a vlastnú terasu v súkromí.

vilasanvento vilasanvento2

 

 

Dream House, Chalkidiki

Na Chalkidiki nájdete tento romantický príves, ktorý bol transformovaný na štýlové ubytovanie priamo na súkromnej pláži. Z vnútra sa vám tak naskytuje neopakovateľný výhľad plný pokoja a prírodnej krásy, zatiaľ čo interiér vás očarí svojou nadčasovou eleganciou a moderným duchom.

chalkidiki chalkidiki2

 

 

Galo Resorts Hotel, Madeira

Krásny portugalský ostrov je známy skvelým počasím počas celého roka, ale aj dramatickými útesmi a divokým oceánom. V rámci hotelu Galo Resorts však môžete siahnuť aj po štýlovej eko chatke, ktorá je umiestnená priamo na útese, odkiaľ sa vám naskytujú dych-berúce výhľady. Je to ideálna voľba pre páry, kde si vychutnáte súkromie a romantiku.

madeira madeira2

 

 

Glamping Tree House, Slovinsko

V očarujúcom prostredí údolia Vipava nájdete aj tento magický domček, ktorý je ako stvorený an digitálny detox a načerpanie energie z okolitej prírody. V minimalistickom, ale modernom interiéri sa budete cítiť príjemne, no zároveň v ňom nájdete všetko pre svoj maximálny oddych. V okolí chatky môžete zase relaxovať a skúmať najrôznejšie lesné chodníčky.

slovinsko slovinsko2

 

 

Terme di Vulci, Taliansko

Krásny glampingový komplex nájdete aj v Taliansku. Terme di Vulci vás pozýva do svojich štýlových stanov, ktoré mixujú estetiku safari a moderného dizajnu. Stany sú v rôznych veľkostiach, niektoré majú dokonca vlastné bazény. Pôsobia upokojujúco a štýlovo zároveň.

taliansko taliansko2

 

 

 

Pella Roca, Francúzsko

Na polceste medzi Toulouse a Bordeaux nájdete ukrytý krásny komplex, ktorý ponúka štýlové spa chatky prepájajúce rustikálny chic vzhľad a prírodné elementy. Interiéri sú romantické, založené na prírodných prvkoch, ktoré pôsobia štýlovo, zatiaľ čo na terasách si môžete vychutnať nielen výhľady na okolitú prírodu, ale aj vlastnú vírivku.

francúzsko francúzsko 2

 

Foto: archív zariadení

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 10.sep 2021

Travel Stories s Barborou Bruškovou

Svet modelingu a cestovanie sú prepojené. Každá modelka je počas celej kariéry nútená cestovať nielen z mesta do mesta, ale...


Dizajn | 09.sep 2021

Tiffany & Co. predstavuje kolaboráciu s ...

Newyorský umelec Daniel Arsham bezpochyby patrí k najobľúbenejším osobnostiam v módnom priemysle. Na konte má už spoluprácu so značkami ako...


Cestovanie | 02.sep 2021

Travel Stories s Bé Hà Nguyen

Sympatická Youtuberka Bé Hà je stelesnením pozitívnej energie, ktorú šíri prostredníctvom svojho Youtube kanálu, ale aj Instagramu. Pred pandémiou bola...


Cestovanie | 23.aug 2021

Glamour camping po Európe

Rozmýšľate nad dovolenkou, no nemáte veľmi chuť na klasické hotely a kamping nie je veľmi váš štýl? Práve pre také...

YR2109 AK 31 SK trees banners 300x300 

300x600 GOLD SK

 

Naše tipy

Štýlové módne ikony z Copenhagen Fashion...

Na týždňoch módy je skvelé to, že módnu inšpiráciu načerpáte aj mimo prehliadkových mól. V uliciach ...

Interiérové doplnky do štýlových domácno...

Ak rozmýšľate nad malým refreshom svojho bývania, nemusíte hneď uvažovať nad rekonštrukciou. Aj malm...

Ako nosiť maxi sukne?

Maxi sukňa je skvelý kúsok, ktorý sa dokáže prispôsobiť rôznym udalostiam. V stylingu vám poskytuje ...