Počas tohtoročného leta sa mnohí z nás obzerajú za alternatívnymi dovolenkami. Vyhnúť hotelom sa dá vďaka súkromným vilkám, vidieckym domčekom, ale aj jachtám. Dnes už neplatí, že jachtenie je určené len elitám, vďaka širokej ponuke si ho môže dopriať omnoho širšia skupina ľudí. Ak ste sa rozhodli, že toto leto uprednostníte aj vy dovolenku so súkromím, poradíme vám, kde v Európe nájdete tie najkrajšie miesta na dovolenku na jachte. Augustom sa leto nekončí, ak môžete, doprajte si dovolenku pokojne aj v septembri či októbri, kedy je počasie stále príjemné, všade je menej ľudí a ceny sú prívetivejšie.

Turecko

Stredozemné more je známe svojou krásou, tyrkysovou vodou, farebnými kríkmi lemujúcimi pobrežia a samozrejme perfektnou kuchyňou. Keď sa povie Stredozemné more, väčšina z nás si predstaví Taliansko, Španielsko, niekto ešte možno Francúzsko. Skrytým tajomstvom v tejto oblasti je však Turecko a jeho prestížne destinácie ako Bodrum či Marmaris. Keďže sa nachádza na križovatke medzi Európou a Áziou, krásne sa t miešajú rôzne vplyvy a kultúry, čo mu pridáva na zaujímavosti. Bohatá história, unikátna kuchyňa a bohaté možnosti vodných športov, ktoré milujú aj svetové celebrity, vás prinútia zamilovať si toto miesto.

dovolenka na jachte európaBodrum

 

 

Chorvátsko

Pre Čechov a Slovákov zrejme najpopulárnejšia dovolenkovú destinácia aj v prípade jachtenia. Ak ste si však doteraz mysleli, že Chorvátsko je plné betónových pláží, presvedčíme vás o opaku. Táto krajina je neuveriteľne pestrá a ponúka zo všetkého niečo. Nájdete tu síce kamenisté pláže, no kryštálovo čistá voda to perfektne vykompenzuje a vzhľadom na to, že väčšinu času aj tak strávite na lodi, vás to nemusí veľmi hnevať. Nájdu sa samozrejme aj piesočnaté pláže, ktoré vás privítajú v okolí Dubrovníku, Splitu či ostrove Korčula. Krásne miesta objavíte aj na Krku, Rabe v Zadare či Pule. Všade kam prídete vás však počká nádherné more, skvelá kuchyňa a historické zákutia.

spencer davis rjtYkV8HxNY unsplashDubrovník

 

 

Taliansko

Krajina, ktorá má všetko, od dokonalej kuchyne po dych-berúcu prírodu až po históriu. Okrem toho v nej nájdete jedny z najkrajších zákutí na dovolenku na jachte. Z jednej strany sa delí s Chorvátskom o Jadranské more, kde nájdete známe destinácie ako Rimini či Lignano Sabbiadoro, ktorým sa odporúčame vyhnúť kvôli masám. Ak ich preskočíte, objavovať mlžete dych-berúce Polignano a Mare, Lecce či Otranto. Na druhej strane v Stredozemnom mori vás zase budú lákať pobrežia Amalfi, Capri či Sardínia, ktoré vás myšlienkami prenesú do Karibiku. Nehovoriac o dokonalej zmesi lokálnej kuchyne a histórie na každom kroku.

andy holmes oi3UuspyK4k unsplashCapri

 

 

Španielsko

Aj Španielsko má čo ponúknuť a vôbec toho nie je málo! Preslávené Baleáre vás okamžite očaria, Mallorca a Menorca sú ideálne na dovolenkovanie deťmi, zatiaľ čo Ibiza poteší aj párty duše, tento rok síce skromnejšie, no predsa. Pre menej davov si však zaplavte na Formenteru. Zabudnú nemôžeme ani na Kanárske ostrovy, kde je dovolenka na jachte perfektnou voľbou v prípade, že sa chcete vyhnúť davom, no stále si chcete vychutnať dovolenku na otvorenom oceáne, nie na mori. Objaviť môžete viacero ostrovov počas jednej dovolenky, pričom každý z nich je unikátny. Na Fuerteventure nájdete biele pláže s tyrkysovou vodou, na Tenerife staré pralesy a na Gran Canarii zase masívne piesočné duny.

vladyslav cherkasenko xGZ 9BUsOVY unsplashIbiza

 

 

Grécko

V Grécku je toľko nádherných miest, ktoré sa dajú objavovať z lode či jachty, že je ťažké vybrať len niektoré. Za zmienku však určite stoja Kyklady – Mykonos, Paros či Milos, Iónske ostrovy – Zakynthos, Lefkada či Korfu či Sporady, Sarónske ostrovy a mnoho, mnoho ďalších. Každá oblasť je iná, jediné čo ich spája je neuveriteľne krásne more, niekde hlboko modré, inde tyrkysové. Pobrežia lemujú dramatické útesy, niektoré oslňujúco biele, iné zarastené zeleňou. Každý z ostrovov, známy či menej známy, má svoju unikátnu históriu, bohatú kultúru a nepopísateľnú atmosféru, ktorú musíte zažiť na svojej vlastnej koži.

erica magugliani miazfAFxGX0 unsplashZakynthos 

 

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 11.jún 2021

Spánok v lete: Ako zvládnuť horúce noci?

Na dni, kedy si budeme môcť konečne obliecť len šaty a obľúbené sandále sme dlho čakali. Teraz sa tu a...


Gastro | 10.jún 2021

Tyčinky Binchio urobia z bežnej vody náp...

Nechutí vám voda z vodovodu? Máme pre vás riešenie   Dnes každý z nás dbá o to, aby sme žili čo najzdravšie...


Gastro | 09.jún 2021

Probiotiká: Aké sú ich benefity?

Probiotiká sú známe ako “dobré” baktérie, ktoré doslova vyhľadávame kvôli rôznym zdravotným benefitom. Momentálne sa tešia popularite v kozmetickom priemysle...


Cestovanie | 09.jún 2021

Najlepšie pláže pre každý typ cestovateľ...

Plážová dovolenka nemusí byť iba o slnení a ničnerobení, tento čas sa dá stráviť aj aktívne, či už plavbami v...

 

Naše tipy

Džínsy na jar: 6 štýlových outfitov

Ak patríte k milovníčkam džínsov, určite sa im neplánujete vyhýbať ani na jar. Avšak v tomto období ...

SOM STORE otvára POP-UP predajňu so slov...

Concept store SOM môžete poznať najmä z online sveta, kde ponúka to najlepšie zo slovenskej a českej...

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sm...