Vypadnúť z domu je nutnosť. Mnohé parky sú stále uzavreté, tie otvorené sú plné ľudí, rovnako aj populárne miesta na relax v prírode. Stále však máte veľa možností. Ak máte auto, využite to a spravte si malý roadtrip.

 

roadtrip slovensko príroda pamiatky 

 

To, že „už naozaj nemáte kam“ uniknúť, je výhovorka. Minimálne ak máte auto. Ceny benzínu klesli, cesty sú prázdne, počasie výborné. Čo viac potrebujete? Stačí len natankovať plnú nádrž a vyraziť. Pokojne len tak bezcieľne, po starých cestách, bez GPS, podľa pocitu. Ak ste z Bratislavského kraja, cesty ako z „roadtrip filmu“ nájdete smerom na Dunajskú stredu, ďalej pomedzi dedinky až do okolia Banskej Štiavnice, kde sú nádherné tajchy. Rovnako krásne sú aj vedľajšie a poľné cesty na Myjave, Kopaniciach, Gemeri, Orave a Myjave. Na východe odporúčame výlet na najvýchodnejší bod Slovenska nová Sedlica a okolité dedinky.

 

cesty v okoli banskej stiavniceCesty v okolí Banskej Štiavnice

rremHrabová Roztoka  davNeďaleko Medzilaboriec 

 

Ak máte radšej pri výletoch vytýčený konkrétny cieľ, radi objavujete a fotíte, určite sa inšpiruje mapou Čiernych dier. Nájdete tam množstvo skvelých tipov na opustené a veľmi fotogenické miesta.

 

Niklová huta v Seredi

Polorozpadnutá „Niklovka“, sa nachádza v priemyselnom areáli, kde sa voľne dostanete. Rovnako bez problémom môžete vojsť aj dnu. Napriek tomu, že je budova výrazne zdevastovaná, stále má svoje čaro a je nesmierne fotogenická. Tí odvážnejší nájdu na najvrchnejšom poschodí hojdačku, na ktorej si môžete urobiť pôsobivé foto.

niklova huta

niklova huta2  niklova huta4 

niklova Huta3

 

 

Magnezitka Jelšava

Ako na Marse sa budete cítiť v okolí magnezitových závodov, ktoré stále fungujú. Do areálu vás pravdepodobne nevpustia, ale napriek tomu toto miesto stojí za návštevu. Ideálne, ak si cestu naplánujete tak, že tam dorazíte pri západe slnka! A keď tam už budete, nezabudnite pozrieť aj neďaleký Slavošovský tunel pod vrchom Homôľka, ktorý spája obce Slavošovce a Magnezitovce (časť Kopráš). Jeho dĺžka je asi 2,5 km a ak si trúfate, dajte si v ňom adrenalínovú prechádzku... S baterkou a gumákoch.

jelsava magnezitka  rrem 

 

 

 

Machnáč a Kúpele Sliač

Jednou z najväčších architektonických tragédií Slovenska sú chátrajúce budovy, ktoré patria k európskym unikátom. Jedným z nich je aj funkcionalistický skvost Liečebný dom Machnáč v Trenčianskych Tepliciach alebo chátrajúce budovy v areáli Kúpeľov Sliač. Napriek značným poškodeniam a žalostnému stavu sú stále krásne a je čo obdivovať.

machnač

machnac  machnac2 

machnac5

rrem  machnac4 

 

Text a foto: Jana GOMBOŠOVÁ

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 17.máj 2021

Ste unavení, podráždení a bez energie? M...

Neistota prameniaca z dlhotrvajúcej pandémie, každodenná práca a vyučovanie z domu, nemožnosť vycestovať na dovolenku - všetko je iné ako...


Dizajn | 07.máj 2021

Miu Miu x Levi’s predstavujú kolaboráciu

Značka Miu Miu koncom minulého roka oznámila, že sa chce vydať na udržateľnejšiu cestu v módnom priemysle. Že to myslí...


Dizajn | 04.máj 2021

Mango uvádza líniu bytových doplnkov!

Vplyv módy siaha omnoho ďalej ako len do našich šatníkov, dôkazom toho je čoraz väčšie množstvo módnych značiek, ktoré rozširujú...


Dizajn | 29.apr 2021

Vytvorte si doma súkromnú galériu

Priniesť do svojho interiéru štýl a dizajn sa dá rôznymi spôsobmi. Jedným z tých najjednoduchších a zároveň veľmi efektných je...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...