Vypadnúť z domu je nutnosť. Mnohé parky sú stále uzavreté, tie otvorené sú plné ľudí, rovnako aj populárne miesta na relax v prírode. Stále však máte veľa možností. Ak máte auto, využite to a spravte si malý roadtrip.

 

roadtrip slovensko príroda pamiatky 

 

To, že „už naozaj nemáte kam“ uniknúť, je výhovorka. Minimálne ak máte auto. Ceny benzínu klesli, cesty sú prázdne, počasie výborné. Čo viac potrebujete? Stačí len natankovať plnú nádrž a vyraziť. Pokojne len tak bezcieľne, po starých cestách, bez GPS, podľa pocitu. Ak ste z Bratislavského kraja, cesty ako z „roadtrip filmu“ nájdete smerom na Dunajskú stredu, ďalej pomedzi dedinky až do okolia Banskej Štiavnice, kde sú nádherné tajchy. Rovnako krásne sú aj vedľajšie a poľné cesty na Myjave, Kopaniciach, Gemeri, Orave a Myjave. Na východe odporúčame výlet na najvýchodnejší bod Slovenska nová Sedlica a okolité dedinky.

 

cesty v okoli banskej stiavniceCesty v okolí Banskej Štiavnice

rremHrabová Roztoka  davNeďaleko Medzilaboriec 

 

Ak máte radšej pri výletoch vytýčený konkrétny cieľ, radi objavujete a fotíte, určite sa inšpiruje mapou Čiernych dier. Nájdete tam množstvo skvelých tipov na opustené a veľmi fotogenické miesta.

 

Niklová huta v Seredi

Polorozpadnutá „Niklovka“, sa nachádza v priemyselnom areáli, kde sa voľne dostanete. Rovnako bez problémom môžete vojsť aj dnu. Napriek tomu, že je budova výrazne zdevastovaná, stále má svoje čaro a je nesmierne fotogenická. Tí odvážnejší nájdu na najvrchnejšom poschodí hojdačku, na ktorej si môžete urobiť pôsobivé foto.

niklova huta

niklova huta2  niklova huta4 

niklova Huta3

 

 

Magnezitka Jelšava

Ako na Marse sa budete cítiť v okolí magnezitových závodov, ktoré stále fungujú. Do areálu vás pravdepodobne nevpustia, ale napriek tomu toto miesto stojí za návštevu. Ideálne, ak si cestu naplánujete tak, že tam dorazíte pri západe slnka! A keď tam už budete, nezabudnite pozrieť aj neďaleký Slavošovský tunel pod vrchom Homôľka, ktorý spája obce Slavošovce a Magnezitovce (časť Kopráš). Jeho dĺžka je asi 2,5 km a ak si trúfate, dajte si v ňom adrenalínovú prechádzku... S baterkou a gumákoch.

jelsava magnezitka  rrem 

 

 

 

Machnáč a Kúpele Sliač

Jednou z najväčších architektonických tragédií Slovenska sú chátrajúce budovy, ktoré patria k európskym unikátom. Jedným z nich je aj funkcionalistický skvost Liečebný dom Machnáč v Trenčianskych Tepliciach alebo chátrajúce budovy v areáli Kúpeľov Sliač. Napriek značným poškodeniam a žalostnému stavu sú stále krásne a je čo obdivovať.

machnač

machnac  machnac2 

machnac5

rrem  machnac4 

 

Text a foto: Jana GOMBOŠOVÁ

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 31.máj 2020

Ako bude vyzerať cestovanie po pandémii?

Neviete sa dočkať, kedy konečne vzlietnete a vydáte sa na svoju prvú cestu do zahraničia po pandémii? Alebo ste v tomto smere...


Voľný čas | 30.máj 2020

Kvety pomáhajú psychike

Patríte k milovníkom izbových rastlín a kvetín? Alebo ste naopak zástancovia minimalizmu, v ktorom sa nenájde priestor pre rastliny? V oboch prípadoch by ste...


Voľný čas | 27.máj 2020

Prenájom luxusných vozidiel na biznis i ...

Chystáte sa na dôležité obchodné rokovanie do zahraničia alebo v rámci Slovenska? Potrebujete sa vkusne a originálne prezentovať? Naplánujte si...


IRL | 26.máj 2020

Barbara Randušková: Väčšinu „problémov“ ...

„Keď sa do seba hlboko ponoríš, objavíš veci, ktoré si nikdy nevidela. Niektoré ťa desia, niektoré ťa prekvapia a ty...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Ako nosiť športové sandále?

Vnímanie turistických sandálov sa v poslednej dobe zmenilo o 180 stupňov. Kedysi nenáviden...

Jarné účesy z Instagramu

Účesy, ktoré zvládne každý. Môžete si nimi skrášliť prácu z domu alebo sa v nich vybrať do...

Must-have kúsky na jar

Ak plánujete svoj jarný či letný šatník dopĺňať, máme pre vás 12 tipov. Do týchto kúskov sa túto sez...