Cestovanie. Sféra, ktorá bola výrazne a nekompromisne zasiahnutá pandémiou. Tejto obľúbenej aktivity sme sa museli na čas vzdať všetci. Lety boli zrušené, hotely zatvorené, na takmer celom svete vládne zákaz zhromažďovania, parky, pláže či turistické chodníky sú uzatvorené. Pre mnohých z nás je to rana, s ktorou sa len veľmi ťažko vyrovnáva. Kým sa však vrátime do staronových koľají, krásy našej krajiny si môžeme vychutnávať aspoň online. Niektoré svetové destinácie nám totiž umožňujú prejsť sa turistickými chodníkmi alebo historickými pamiatkami virtuálne. Tých 12 patrí k tým najkrajším.

 

virtuálna turistika cestovanie pandémia

 

Maraine Lake v Národnom parku Banff, Kanada

Ikonické jazero v Národnom parku Banff má na svojom bucket liste množstvo cestovateľov. Objavovať jeho krásy teraz môžete aj virtuálne prostredníctvom videa.

 

 

Indian Beach Trail, Oregon

Táto prehliadka vás vezme po pobreží štátu Oregon. Prechádzať sa budete krásnymi ihličnatými lesmi, ktoré sa stretávajú s oceánom.

 

 

Pyramídy v Gíze, Egypt

Ak ste nemali možnosť navštíviť jeden zo Siedmych divov sveta, ktorým sú pyramídy v Gíze, tak to môžete napraviť prostredníctvom tejto prehliadky, ktorá vás prevedie vás okolo pyramíd.

 

 

Vodopády Havasu, Arizona

Tyrkysovo modré vodopády a oranžové skaly. To sú poznávacie znaky ikonických vodopádov Havasu v Arizone. Vychutnajte si ich atmosféru prostredníctvom videa.

 

 

Tunel lásky, Ukrajina

Vedeli ste, že v susednej Ukrajine nájdete túto krásu? Ide o bývalú železničnú trať, ktorá je obrastená najrôznejšími kríkmi, ktoré okolo nej vytvorili tunel. Prejsť sa touto krásou môžete prostredníctvom videa.

 

 

James Irvine Trail v Redwood National Park, Kalifornia

Prechádzka týmto chodníkom v Redwood National Park v Kalifornii je doslova magická. Pôsobí akoby bola vystrihnutá z rozprávky a ukrývala tie najväčšie záhady. Prejdite sa ním pomocou videa.

 

 

Positano, Taliansko

Mestečko Positano na Amalfskom pobreží je obľúbenou dovolenkovou destináciou, či už kvôli nádherným výhľadom alebo malebnej architektúre. Vychutnať si ho môžete aspoň vo videu.

 

 

Pláž Wailea, Havaj

Na druhej strane sveta zase nájdeme pláž Wailea na ostrove Maui. Prostredníctvom videa môžete načerpať pozitívnu energiu zo slneného počasia, krásnych výhľadov a exotických paliem.

 

 

Bryce Canyon National Park, Utah

Úplne iný typ scenérie zase nájdete v Utahu, konkrétne v kaňone Bryce, ktorý sa pýši až oslepujúco oranžovými tónmi. Nádhernú púštnu idylku nájdete vo videu.

 

 

Hoh Rain Forest v Olympic National Park, Washington

Vedeli ste, že vo Washingtone nájdete aj takúto krásu? Machmi a lišajníky obrastené stromy, záhadné popínavé rastliny a takmer neustála hmla zahaľujú les Hoh Rain. Prejdite si ho vo videu.

 

 

Panorama Trail, Švajčiarsko

Turistický chodník, ktorý začína v Mannlichen vás vezme dole kopcom do Kleine Scheidegg, priesmyk medzi vrchmi Eiger a Lauberhorn. Po ceste si vychutnáte najkrajšie výhľady na údolia a pastviny aj so švajčiarskymi kravami.

 

 

Juan de Fuca Trail, Kanada

Na kanadskom pobreží v Britskej Kolumbii nájdete krásny chodník, ktorý vás prevedie hlbokým lesom až kým neprídete na dramatické pobrežie s výhľadom na Olympic Mountains.

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 17.máj 2021

Ste unavení, podráždení a bez energie? M...

Neistota prameniaca z dlhotrvajúcej pandémie, každodenná práca a vyučovanie z domu, nemožnosť vycestovať na dovolenku - všetko je iné ako...


Dizajn | 07.máj 2021

Miu Miu x Levi’s predstavujú kolaboráciu

Značka Miu Miu koncom minulého roka oznámila, že sa chce vydať na udržateľnejšiu cestu v módnom priemysle. Že to myslí...


Dizajn | 04.máj 2021

Mango uvádza líniu bytových doplnkov!

Vplyv módy siaha omnoho ďalej ako len do našich šatníkov, dôkazom toho je čoraz väčšie množstvo módnych značiek, ktoré rozširujú...


Dizajn | 29.apr 2021

Vytvorte si doma súkromnú galériu

Priniesť do svojho interiéru štýl a dizajn sa dá rôznymi spôsobmi. Jedným z tých najjednoduchších a zároveň veľmi efektných je...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...