Každému občas padne vhod vychutnať si dokonalú romantiku uprostred dokonalej prírody. Či už hľadáte rustikálne historické sídla, moderné plážové rezorty či minimalistické boutique hotely, máme pre vás niekoľko tipov.

Island: Deplar Farm

Destinácia akou je Island je samá o sebe romantickou, keď však vstúpite do hotela Deplar Farm, celý zážitok sa posunie na nový level. Bazén s termálnou vodou uprostred prírody, štýlové izby, wellness či fitko vám pomôžu v dokonalom detoxe.

romanticke hotely na svete 

 

Maldivy: One&Only

Hotel na súkromnom ostrove vám ponúkne všetko, čo by ste mohli potrebovať, má 8 reštaurácií, požičia vám vodné skútre či výbavu na potápanie, luxusné masáže a 12 dych-berúcich pláží.

oneonly 

 

 

Čile: Awasi Patagonia

Dych-berúca Patagónia s dávkou luxusu. To je hotel Awasi uprostred nedotknutej prírody. Nájdete v ňom všetko na dokonale romantickú, dobrodružnú dovolenku plnú relaxu, pokoja dokonalého jedla, o ktoré sa stará vychýrený šéfkuchár.

awasi

 

 

Utah: Amangiri

Tento rezort patrí k tým známejším, nájdete ho uprostred kamenných úkazov v regióne Navajo v štáte Utah. Dokonalý minimalizmus snúbiaci sa s prírodou je ako stvorený na romantický pobyt vo dvojici.

amangiri

 

 

Nový Zéland: Huka Lodge

Tento luxusný hotel nájdete pri najväčšom novozélandskom jazere Taupo a zamiluje si ho každý nadšený rybár, turista či jednoducho obdivovateľ prírody. Neďaleko nájdete vodopády Huka a rieku Waikato.

huka lodge

 

 

Omán: Six Senses Zighy Bay

A v Ománe nájdete oázu pokoja a romantiky, nachádza sa pri pobreží fjordov Musandam. Okrem nádhernej prírody si tu však môžete vychutnať tie najrôznejšie vodné aktivity, nechať sa rozmaznávať dokonalou kuchyňou alebo si pozrieť film v kine na pláži.

six senses

 

 

Santorini: Perivolas

Na gréckom ostrove nájdete množstvo krásnych hotelov s dych-berúcimi výhľadmi, avšak tento vás očarí aj svojou architektúrou a atmosféru. Kombinuje moderný luxus s čarovnou históriou a tradíciami, ktoré nájdete všade od reštaurácií až po spa.

santorini

 

 

Provensálsko: La Colombe d’Or

Provensálsko láka prírodou, vinicami, históriou, ale aj umením. Všetko nájdete aj v hoteli La Colombe d’Or, rustikálnom historickom sídle v nádhernej záhrade. Ukrýva nielen klasické interiéry ale moderné vymoženosti ako bazén.

provence 

 

 

Limerick: Adare Manor

Krásny mix starého a nového ponúka aj írsky hotel Adare Manor, ktorý sa nachádza v bývalom aristokratickom sídle, v dokonale upravenej záhrade. Interiér kombinuje maximalistický retro štýl s modernými minalistickými prvkami.

limerick

 

 

Kalifornia: Ventana Big Sur

Kalifornská oblasť Big Sur je veľmi špecifická. Popri dramatických útesoch nájdete ihličnaté lesíky a v kopcoch sa skrýva aj takáto romantika. Hotel Ventana Big Sur kombinuje štýl klasických horských motelov a luxusný minimalizmus. Výhľad na oceán a okolité lesy je Ďalší bonus.

big sur 

Foto: archív hotelov

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 07.aug 2020

New wave

Módne trendy sa menia každú sezónu, aj keď nápady sa vracajú zväčša v recyklovanej podobe. Môžeme však to isté povedať...


Dizajn | 06.aug 2020

NOMINÁCIE CE ZA AR 2020

Ocenenie CE ZA AR už 19. rok upozorňuje na spoločenskú hodnotu architektonických diel a profesionálnych výkonov slovenských architektov. Jeho význam...


Voľný čas | 30.júl 2020

Jednotka v online vzdelávaní na Slovensk...

Spoločnosť Learn2Code je vzdelávacou inštitúciou, ktorá formou online štúdia ponúka až 140 odborných kurzov na rôzne témy. Na trhu pôsobí...


Cestovanie | 30.júl 2020

24 hodin v Českém Krumlově

Český Krumlov bývá označován jako Praha v kapesním provedení, nebo také město snů a kamenných růží. Toto starobylé město má...

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 

Naše tipy

Všetko o celulitíde

Takmer každá žena s ňou bojuje a nenávidí. Pritom je to úplne bežná záležitosť, ktorá vôbe...

Vlasové doplnky tohto leta

Toto leto si medzi vlasovými doplnkami vybojovali najvyššie priečky v popularite najmä trendy z...

6 letných účesov z Instagramu

Keď sa povie letný účes, väčšina z nás si predstaví dnes už legendárne beach waves. Aj keď je p...