Cestovateľských rebríčkov je na svete mnoho, ak by sme si však mali vybrať len jeden, ktorým sa riadiť, bol by to tento. Vytvorila ho stránka Mr. and Mrs. Smith, ktorá svojim zákazníkom ponúka precízne vybraté boutique hotely a unikátne cestovateľské zážitky. Zostavili aj svoj vlastný výber tých najlepších hotelov po svete, pričom každý typ cestovateľa si nájde to svoje podľa špecifických kritérií.

 

titleCasa Fortunato

 

Najlepší z najlepších: Casa Fortunato, Lisabon

Portugalci majú skvelý vkus, no tento hotel je výnimočný v niekoľkých ohľadoch. Mestský dom bol pretvorený do moderného štýlu, no pritom si zachováva všetky svoje historické prvky. Hotel má iba 9 izieb, čiže ak hľadáte štýl aj súkromie, bude to tá správna voľba. Každá izba je pritom iná a osobitá.

1 2

 

 

 

Hotel s najkrajšou kúpeľňou: Joal Hotel, Maldivy

Nech už máte akýkoľvek vkus, určite sa zhodneme na tom, že stráviť čas v tejto kúpeľni musí byť skvelý zážitok. V tomto hoteli totiž kúpeľňa nadobúda nový rozmer a stáva sa doslova vašim súkromným spa. Plynulo totiž prechádza z interiéru do exteriéru a sofistikovane kombinuje luxus s prírodou.

6

4 25

 

 

 

Najkrajší budget boutique hotel: Sands Hotel & Spa, Palm Springs

Dnes sa už ani cestovatelia s obmedzeným rozpočtom nemusia obmedzovať na hostely a nepríťažlivé motely. Boutique hotely s priaznivými cenami im totiž začali konkurovať a poskytujú skutočne štýlové zážitky. Tento hotel v Kalifornii kombinuje old Hollywood glamour, pastelové farby a moderné technológie.

8

7 9

 

 

 

Hotel s najlepším jedlom: The Pig at the Bridge, Kent

Ak si vyberáte hotely podľa úrovne reštaurácia, urobte si výlet do anglického Kentu. Nájdete tam tento hotel v historickom sídle, ktorého interiéry sú dych-berúce a inšpirované starým svetom a vidieckym štýlom. Reštaurácia v hotely je preslávená, všetky jedlá sa pripravujú z lokálnych surovín, ktoré necestujú viac ako 25 kilometrov od hotela.

11

10 12

 

 

 

Hotel s nadštandardným servisom: North Island, Seychely

Na súkromnom ostrove North Island nájdete iba hotel s rovnakým názvom. Ponúka potápačské centrum, spa a rôzne procedúry, fitness centrum, hodiny jógy, vodné športy, bicykle či plavby. Infinity bazén, dokonalé interiéry a luxusné vybavenie je samozrejmosťou. Tento hotel je navyše eco-friendly a jeho služby sú postavené na rešpektovaní prírody.

15

13 14

 

 

 

Najlepšie hotelové spa: Euphoria Retreat, Mytras

Na Peloponéze, v mestečku Mytras nájdete hotel Euphoria Retreat, ktorý sa môže pochváliť tým najunikátnejším spa. Nachádza sa neďaleko byzantských ruín a kombinuje klasicistické prvky s tými minimalistickými- modernými. Spa sa nesie v duchu čistoty a jednoduchosti, ktoré vám na jednej strane pripomenú svet antiky, no zároveň vám poskytnú svetové wellness možnosti a procedúry.

eup

17 18

 

 

 

Najkrajšia vila: Uxua Calma Casa Anderson, Bahia

Vilový komplex v brazílskom dažďovom pralese kombinuje štýlové interiéry a dokonalé súkromie. Interiéry tvoria exkluzívne starožitnosti a luxusné materiály. Vily sú umiestnené v tropických záhradách a niektoré majú aj vlastné bazény. Dizajn je sústredený na prírodné prvky, vďaka čomu priestory pôsobia útulne aj exkluzívne. Objednať si môžete aj šéfkuchára, ktorý vám pripraví obed či večeru len pre vás.

21

19 20

 

 

 

Najlepší hotelový bar: Maison de la Luz, New Orleans

Tento hotel kedysi slúžil ako mestský úrad, dnes je jedným z najštýlovejších hotelov v New Orleans. Interiér kombinuje „Wes Andersonovské“ prvky s jazzovými detailmi, no jeho Bar Marilou sa takisto môže pochváliť unikátnym dizajnom, ktorý vytvára ešte výnimočnejšiu atmosféru. Avšak drinky, ktoré vám tu naservírujú nemajú v okolí konkurenciu.

22

23  24 

 

 

 

Najkrajší rodinný hotel: The Datai Langkawi, Langkawi

Hotel, ktorý nájdete v dažďovom pralese, neďaleko jednej z najkrajších pláži na ostrove Langkawi. Má tri bazény- jeden iba pre dospelých, druhý pre rodiny a tretí pre malé deti. Ponúka tiež babysitting ak by ste si chceli oddýchnu v exkluzívnom spa s tými najluxusnejšími procedúrami. Hotel je navyše ekologický, recykluje, využíva lokálne suroviny a prírodnú kozmetiku.

27

5 copy 26

 

 

 

Najkrajšie vybavenie: Palazzo Daniele, Puglia

Predstavte si historické fresky, klenuté stropy, ornamenty na stenách a obrovské okná, v kombinácii s najmodernejším nábytkom a doplnkami v minimalistickom dizajne. Toto vás čaká v historickej budove z 19.storočia, ktorá bola pretvorená na hotel. Každú miestnosť navyše zdobia umelecké diela, ktoré podčiarkujú charakter hotela.

29

28 30

 

 

 

Najlepší hotel pre nomádov: L'Otel at Dôce 18 Concept House, San Miguel de Allende

Digitálny nomád, ktorý počas roka strávi veľa času cestovaním, no zároveň potrebuje stimulujúce prostredie na prácu by mal vyskúšať tento hotel v Mexiku. Budova z koloniálnej éry ponúka čisté, moderné interiéry a niekoľko možností na prácu v kreatívnom prostredí. Pracovať môžete pri bazéne na streche, v lounge, kaviarni či knižnici. Jednoducho dokonalé miesto pre milovníkov módnych priestorov.

33

31 34

Foto: Mr. and Mrs. Smith, archív hotelov

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 06.dec 2019

Olympia Le-Tan pripravila kolaboráciu s ...

Dokonalá kolaborácia pre každú knihomoľku! Dizajnérka Olympia Le-Tan pripravila limitovanú kolekciu kabeliek v spolupráci s prestížnym vydavateľstvom Assouline. Inšpirovaná je cestovateľskými knihami...


Dizajn | 06.dec 2019

Stolovanie podľa LoveShackFancy

Newyorská značka LoveShackFancy je synonymom modernej boho romantičky. Známa je najmä svojim zasnívanými šatami, blúzkami a sukňami s tými najjemnejšími kvetinovými motívmi...


Dizajn | 06.dec 2019

V&A otvára výstavu venovanú kabelkám

V najnovšej výstave V&A múzea v Londýne sa budete môcť pokochať kabelkami, puzdrami či dokonca ruksakmi zo 16.storočia, ale aj kabelkami Birkin...


Dizajn | 05.dec 2019

Dizajnový dom pre mladé páry

Každý má svoju vlastnú predstavu o tom, ako by mal vyzerať ideálny dom a aké podmienky by mal spĺňať. Inú preferencie bude...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Vianočný stromček podľa Christiana Loubo...

Luxusný londýnsky hotel Clardige’s každoročne pripraví vianočný stromček v spolupráci so známym...

Najlepšie beauty adventné kalendáre

Beauty adventné kalendáre sa už etablovali na scéne adventných kalendárov a úplne vážne konkuru...

Vianočné nákupy ekologicky: Ako na to?

Vianočné nákupy sa pomaly rozbiehajú, no predtým ako sa do nich naplno ponoríte aj vy, chceli by sme...