Príroda je skutočným majstrom, no človek sa jej snaží neustále konkurovať. Aj napriek tisíckam dych-berúcich ostrovov sa jej snažíme vyrovnať a pretvárame tak prírodu podľa seba, čo výsledok sú umelé ostrovy. Avšak aj tie majú čosi do seba. Predstavujeme vám tie najzaujímavejšie.

The World Islands

Súostrovie umelých ostrovov sa nachádza ako inak, v Dubaji. Jeho vzhľad bol inšpirovaný práve glóbusom, ktorého tvar a umiestnenie kontinentov kopíruje.

islands

 

 

Palm Jumeirah

Zrejme najznámejší umelý ostrov nájdete takisto v Dubaji. Jeho tvar pripomína palmu a podľa nej bol aj pomenovaný.

2

 

 

Uros

Zatiaľ čo predchádzajúce ostrovy boli vybudované z piesku, tento peruánsky na jazere Titicaca využíva tŕstie. Ide o súostrovie plávajúce na hladine, pričom na každom z ostrovčekov nájdete 2-10 domov, ktoré obýva tradičné urosské obyvateľstvo.

4

 

 

The Pearl-Qatar

Súostrovie v Katare, ktoré sa rozprestiera na takmer 4-miliónoch štvorcových kilometroch. Vybudované bolo v roku 2011 pre trvalých rezidentov a dnes ponúka aj turistické možnosti.

5

 

 

Venetian Artificial Islands

Floridské súostrovie pripomínajúce svojim tvarom sieť bolo vybudované, aby prepojilo pevninu Miami a Miami Beach. Nachádzajú sa tu aj prominentné ostrovy vrátane Rivo Alto, Di Lido či San Marino.

6

Foto: Getty, Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.apr 2019

Vzory, farby a dedičstvo Missoni v knihe

Značka známa najmä svojim cik-cakovým vzorom, výraznými farbami a pletenými kúskami má za sebou bohatú históriu a pred sebou farebnú budúcnosť. Jej...


Dizajn | 17.apr 2019

Televízor ako dekorácia

Značky Vitra a Panasonic sa spojili v projekte, v ktorom vytvorili spoločný produkt. Ide o netradičnú verziu televízora, ktorý spĺňa dvojakú funkciu- dekoratívnu a zábavnú.  


Voľný čas | 17.apr 2019

ASVOFF Bratislava: Oslava módneho filmu

Bratislava sa 24. a 25. apríla zaradí medzi sériu svetových metropol, ktoré hostili medzinárodný fashion film festival ASVOFF. Kreatívny riaditeľ...


Dizajn | 16.apr 2019

Kráľovné značky Dolce & Gabbana

Kolekcie Alta Moda značky Dolce & Gabbana sú samé o sebe kráľovské, opulentné, bohaté aj dekadentné. Teraz nám módny dom ponúka...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...