Turistický priemysel je dnes v rozmachu. Môžu za to neustále klesajúce ceny leteniek do celého sveta a obrovská konkurencia medzi ubytovacími zariadeniami. My tak vďaka tomu môžeme objavovať aj tie najviac zastrčené zákutia a to všetko v tých najštýlovejších hoteloch. Niektoré z nich však vynikajú ešte jedným elementom- sú zabudované do svojho prirodzeného prostredia.

Adrére Amellal, Egypt

Na Sahare toho veľa okrem piesočných dún a občasnej oázy neuvidíte, vašim dokonalým útočiskom sa však stane eko hotel Adrére Amellal, ktorý sa nachádza len 15 minút od oázy Siwa. Hotel akoby vystupoval na povrch z piesočných dún, no pritom je vybudovaný z materiálu kershef- zmesi sušenej hliny, soli a slamy. Jeho steny počas dňa absorbujú teplo a tým otepľujú chladné noci. V hoteli nie je elektrina a na osvetlenie sa využívajú fakle.

title

 


Icehotel, Švédsko

Dnes už je na svete množstvo zaujímavých ľadových hotelov, no tento patrí k tým pôvodným. Každý rok však postavený nanovo z viac ako 5-tisíc ton ľadu. O dizajn izieb sa starajú rôzni dizajnéri a každá miestnosť je tak unikátna.

2

 

 

Iglu Dorf, Rakúsko

Dedinka pozostávajúca z iglu sa nachádza v rakúskom Kuhtai, švajčiarskom Gstaade či nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Rakúsku dedinku trvalo vybudovať 3000 hodín a vnútro vyzdobili medzinárodní umelci. Noc v igloo je ideálna pre tých, ktorí sa boja ľadového hotela, pretože o je značne teplejšie.

3

 

 

Kayaki Premium Caves, Turecko

Určite ste postrehli fotografie z výhľadom na nezvyčajné kamenné úkazy a medzi nimi desiatky farebných balónov, toto miesto sa volá Cappadocia a nachádza sa v Turecku. Na tomto mieste nájdete aj unikátny, „jaskynný“ hotel, ktorý je vybudovaný do spomínaných kamenných úkazov. V ňom je ukrytý turecký hammam, sauny, jaskynné bazény a zelená záhrada.

4

 

 

Felsenhotel La Claustra, Švajčiarsko

La Claustra je pôvodná vojenská základňa, no teraz bola prebudovaná na zaujímavý boutique hotel. Budova je vytesaná do pohoria Saint Gotthard a ukrýva 17 izieb. O interiér sa postaral umelec Jean Odermatt, ktorý zabezpečil unikátny dojem v každej miestnosti. Okrem toho nájdete dnu bazén, reštauráciu a spoločenskú miestnosť, avšak na mobilný signál či internet môžete zabudnúť. Vynahradí vám to však dokonalý výhľad na okolité hory.

5

 

 

Les Hautes Roche, Francúzsko

Budova bola využívaná ako útočisko mníchov v 17.storočí a v roku 1989 bola prerobená na hotel s 12 izbami. Väčšina nábytku je takisto vytesaná z kameňa a dopĺňajú ho dizajnérske detaily ako svietidlá či závesy. Okrem toho tu nájdete aj Michelinovú reštauráciu a panoramatické výhľady na okolité vinice.

6

Foto: archív hotelov

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 22.mar 2019

Vidiecka klasika

Dvojpodlažný dom s piatimi izbami, Pavla 10A, predstavuje inováciu v rade domov Pavla.  


Dizajn | 22.mar 2019

Nádherné veci objektívom Tima Walkera

Londýnske múzeum V&A otvára ďalšiu zaujímavú výstavu venovanú móde. Po úspešnej výstave Dior tak nasleduje expozícia venovaná módneJ fotografii, konkrétne...


Dizajn | 21.mar 2019

Ponorte sa do prvej európskej podmorskej...

Prvú európsku reštauráciu, ktorá sa nachádza pod hladinou mora nájdete v ďalekej nórskej dedinke Båly, konkrétne Severnom mori. O jej dizajn sa...


Dizajn | 21.mar 2019

Versace otvorí výstavu venovanú svojej l...

Značka Versace pretavuje svoju módnu estetiku a inšpiráciu aj do kolekcií nábytku už od roku 1992. Tie sa odrazia aj v najnovšej...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Privée lounge na MBPFW

Keď sa povie Fashion Week, väčšine z nás napadnú módne prehliadky. Aj keď je pravda, že sú veľm...

Móda a biznis na MBPFW

MBPFW sa bude venovať móde aj z iného pohľadu a to biznisového. V spolupráci s B...

Must-have kúsky pre jarný šatník

Už počas Týždňov módy sa ukázalo, že jarné kúsky sa dajú nosiť už teraz. Niektoré sa objavovali v&nb...