pilulka top fashion 2

Turistický priemysel je dnes v rozmachu. Môžu za to neustále klesajúce ceny leteniek do celého sveta a obrovská konkurencia medzi ubytovacími zariadeniami. My tak vďaka tomu môžeme objavovať aj tie najviac zastrčené zákutia a to všetko v tých najštýlovejších hoteloch. Niektoré z nich však vynikajú ešte jedným elementom- sú zabudované do svojho prirodzeného prostredia.

Adrére Amellal, Egypt

Na Sahare toho veľa okrem piesočných dún a občasnej oázy neuvidíte, vašim dokonalým útočiskom sa však stane eko hotel Adrére Amellal, ktorý sa nachádza len 15 minút od oázy Siwa. Hotel akoby vystupoval na povrch z piesočných dún, no pritom je vybudovaný z materiálu kershef- zmesi sušenej hliny, soli a slamy. Jeho steny počas dňa absorbujú teplo a tým otepľujú chladné noci. V hoteli nie je elektrina a na osvetlenie sa využívajú fakle.

title

 


Icehotel, Švédsko

Dnes už je na svete množstvo zaujímavých ľadových hotelov, no tento patrí k tým pôvodným. Každý rok však postavený nanovo z viac ako 5-tisíc ton ľadu. O dizajn izieb sa starajú rôzni dizajnéri a každá miestnosť je tak unikátna.

2

 

 

Iglu Dorf, Rakúsko

Dedinka pozostávajúca z iglu sa nachádza v rakúskom Kuhtai, švajčiarskom Gstaade či nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Rakúsku dedinku trvalo vybudovať 3000 hodín a vnútro vyzdobili medzinárodní umelci. Noc v igloo je ideálna pre tých, ktorí sa boja ľadového hotela, pretože o je značne teplejšie.

3

 

 

Kayaki Premium Caves, Turecko

Určite ste postrehli fotografie z výhľadom na nezvyčajné kamenné úkazy a medzi nimi desiatky farebných balónov, toto miesto sa volá Cappadocia a nachádza sa v Turecku. Na tomto mieste nájdete aj unikátny, „jaskynný“ hotel, ktorý je vybudovaný do spomínaných kamenných úkazov. V ňom je ukrytý turecký hammam, sauny, jaskynné bazény a zelená záhrada.

4

 

 

Felsenhotel La Claustra, Švajčiarsko

La Claustra je pôvodná vojenská základňa, no teraz bola prebudovaná na zaujímavý boutique hotel. Budova je vytesaná do pohoria Saint Gotthard a ukrýva 17 izieb. O interiér sa postaral umelec Jean Odermatt, ktorý zabezpečil unikátny dojem v každej miestnosti. Okrem toho nájdete dnu bazén, reštauráciu a spoločenskú miestnosť, avšak na mobilný signál či internet môžete zabudnúť. Vynahradí vám to však dokonalý výhľad na okolité hory.

5

 

 

Les Hautes Roche, Francúzsko

Budova bola využívaná ako útočisko mníchov v 17.storočí a v roku 1989 bola prerobená na hotel s 12 izbami. Väčšina nábytku je takisto vytesaná z kameňa a dopĺňajú ho dizajnérske detaily ako svietidlá či závesy. Okrem toho tu nájdete aj Michelinovú reštauráciu a panoramatické výhľady na okolité vinice.

6

Foto: archív hotelov

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 22.jan 2019

8 dostupných michelinových reštaurácií

Keď sa povie michelinová reštaurácia, väčšine z nás zrejme ihneď napadne fine dining, dress code a menu z exotických surovín a ceny, pri ktorých...


Voľný čas | 22.jan 2019

Najkrajšie izbové rastliny

Interiérový dizajn nie je len o dizajnových kúskoch a kvalitných materiáloch. Tú pravú atmosféru domova vytvárajú práve rastliny, ktoré do...


Cestovanie | 22.jan 2019

Ako cestovať udržateľne?

Udržateľnosť a ekológia zasahujú do každej sféry našich životov. Zatiaľ čo o móde a kozmetike sa hovorí relatívne často, cestovný priemysel má tiež...


Voľný čas | 18.jan 2019

Zo sveta Zuzany Gregorovej: 5- sekundové...

Neverím v novoročné predsavzatia, preto som si ich nikdy nedávala. Vo väčšine prípadov ide aj tak len o ďalšiu formu prokrastinácie, čiže...

predplatne

predplatne

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

5 vzorcov ako nosiť skinny džínsy

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy si popularitu získali zvonové džínsy a pracovné no...

Nohavicový kostým podľa pravidiel street...

Nohavicové kostýmy sa na scéne objavili veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie si vybudovali svoju stab...

Insta značky, ktoré by ste v roku 2019 m...

Módna scéna je v dnešnej dobe rôznorodá a neustále premenlivá. Popularita trendov, ale aj ...