Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Gastro / 6. september 2012

Šampanské s menom filmového génia Davida Lyncha

V priebehu uplynulého roku si značka Dom Pérignon a David Lynch vychutnávali úzku a plodnú spoluprácu. Výsledkom je limitovaná kolekcia šampanského v darčekovom balení Dom Pérignon Vintage 2003 by David Lynch.Davida Lyncha snáď ani netreba predstavovať.

Šampanské s menom filmového génia Davida Lyncha

6.9.2012

V priebehu uplynulého roku si značka Dom Pérignon a David Lynch vychutnávali úzku a plodnú spoluprácu. Výsledkom je limitovaná kolekcia šampanského v darčekovom balení Dom Pérignon Vintage 2003 by David Lynch.

David_Lynch


Davida Lyncha snáď ani netreba predstavovať. Patrí k jedným z najvplyvnejších umelcov našej doby. Zoznam jeho diel zahŕňa majstrovské tituly Sloní muž (1980), Modrý zamat (1986), Zbesilosť v srdci (1990), ktorý vyhral Zlatú palmu na Filmovom festivale v Cannes, Twin Peaks (1992), Lost Highway (1992) či Mulholland Drive (2001). Pre všetky jeho filmy je typická pochmúrna, neobyčajná, snivá a fantáziou nabitá atmosféra. David Lynch je však umelcom mnohých tvárí, pôsobí aj ako hudobník, maliar, fotograf či herec.

DP_2003_by_David_Lynch_Limited_Edition
Šampanské v plnej miere odráža umelecké videnie Davida Lyncha. Na prvý pohľad nás zavedie do tajomného sveta science-fiction, ktorý žiari vzdialenými odleskami svetla v temnote noci. Zreteľný podpis autora sa ukrýva v mihotajúcich sa odrazoch, ktoré sa menia spolu s hrou svetla a tieňa, zdôrazňujúce zvodné vábenie, náboj a nevyspytateľnosť. Možno si všimnúť jemný reliéf prebiehajúci cez povrch tohto holografického sveta. Slávny umelec navrhol fľašu aj špeciálnu vinetu v brondzovej farbe. Buket šampanského sa rozvíja z kvetinovej delikátnosti smerom k vápenito minerálnemu charakteru, ktorý je pre Dom Pérignon taký typický. Rozpoznateľné sú aj akcenty kandizovaného ovocia, vegetácie a kafrových listov. Na konci svojho aromatického vývoja sa víno posúva do temnej sféry korenia a škorice.

Zdroj: Dom Pérignon

 

    3499

    Súvisiace články