Tohtoročná vianočná edícia kávy Nespresso nesie v sebe slávnostného ducha inšpirovaného talianskymi tradíciami. Sviatočné obdobie si tak môžeme vychutnať s chuťou amaretti, torta di nocciole a klasickou robustnou chuťou kávy.

 

vianočná káva nespresso kolaborácia keramika šálky

 

Kolekcia Casa Nespresso z rady Variations Italia prinesie na váš sviatočný stôl talianske tradície, ktorou vzdáva poctu talianskej pohostinnosti, štedrosti a láskyplným momentom. Kávy v tejto limitovanej kolekcii si vás získajú tradičnými vianočnými chuťami, ktoré by ste našli v talianskych domácnostiach počas Vianoc.

 

Variations Italia Amaretti: Mandľové sušienky

Amaretti sú talianske mandľové sušienky z vaječných bielkov a cukru, ktoré sú známe svojou horko-sladkou chuťou. V káve Nespresso budete môcť tieto unikátne tóny nájsť vďaka juhoamerickým zrnám Arabica. V aróme zacítite nôty vanilky a cereálií, ktoré v káve vyzdvihujú jej mäkkosť a jemnosť.

Capsule OL Festive 2020 Amaretti Flavour Side Left Reflection Sleeve OL Festive 2020 Amaretti Flavour Front Reflection

 

 

Variations Italia Torta di Nocciole: Lieskovcový koláč

Ďalšou talianskou dobrotou, ktorú Nespresso prenieslo do svojej kávy je lieskovcový koláč známy svojou mäkkosťou a výraznou orieškovou chuťou. Vďaka juhoamerickým zrnám Arabica sa v káve podarilo vyzdvihnúť autentickú chuť lieskovcov, ktoré dopĺňajú akcenty vanilky. Táto káva je ako stvorená na kombináciu s vašim obľúbeným sviatočným dezertom.

Capsule OL Festive 2020 Torta Di Nocciole Flavour Top Shadow Sleeve OL Festive 2020 Torta Di Nocciole Flavour Front Reflection

 

 

Il Caffé

Ak je klasická chuť talianskeho espresso to, čo hľadáte. Siahnite po Il Caffé, Robuste z Vietnamu a Indonézie, ktorá má výraznú zemitú, zamatovú chuť. Dopĺňa ju káva z Kolumbie, ktorá prináša do chuti ľahkosť a plnosť. V šálke vás tak nakoniec prekvapí káva s výraznou arómou praženia a cereálnymi tónmi.

Capsule OL Festive 2020 Il Caffe Top Shadow Sleeve OL Festive 2020 Il Caffe Front Reflection

 

 

Servírujte sviatočne

Aj vy si vychutnávať Vianoce zo sviatočného porcelánu či špeciálnej keramiky? Prineste tento slávnostný dojem aj do svojho kávového rituálu. Podarí sa vám to aj vďaka novej kolekcii Nespresso Lume Collection, ktorá bola navrhnutá s talianskou dizajnérkou Federicou Biasi. Tradičný biely porcelán v nej dostal novú, modernú a najmä nadčasovú podobu, ktorému vďaka minimalistickým líniám nechýba exkluzívny nádych. Lume v preklade znamená svetlo a práve to chcela na naše stoly dizajnérka priniesť prostredníctvom jednotlivých kúskov.

 

Global All OL Festive Lume Dispenser Lume Cappuccino 2020 2035

 

Kľúčovým produktom vianočnej kolekcie Nespresso však je miska zo spolupráce s dizajnovou značkou Alessi. Minimalistická silueta sa v nej spája s prepracovanými detailmi ako granulovaný povrch a gravírovanie, ktoré sú odkazmi starých zlatníckych techník. Miska Alessi x Nespresso prinesie na každý stôl poriadne dávku slávnostného nádychu, ktorým oživíte každý interiér.

 

Global All OL Festive Coffee Moment Spread 2020 2035 kópia

 

Foto: Nespresso

 

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 14.apr 2021

MET Gala sa vráti už tento september!

MET Gala patrí k najprestížnejším galavečerom na svete a podobne ako mnohé ďalšie spoločenské udalosti, aj ona bola minulý rok...


Dizajn | 08.apr 2021

Insta-famous nábytok

Instagram je skvelou platformou na hľadanie inšpirácie aj nových trendov. Platí to nielen v prípade módy, ale aj pri interiérovom...


Voľný čas | 07.apr 2021

Vôňa jari v kolekcii Basil Verde od LUMI...

Ak by ste mali opísať jar pomocou vône, aké tóny by ju tvorili? Boli by svieže a sladké alebo skôr...


Dizajn | 07.apr 2021

H&M Home uvádza kolaboráciu s Diane von ...

Každý rok čakáme, s kým predstaví H&M najnovšiu módnu kolaboráciu. Počas rokov sa na jej konte nazbieralo množstvo zvučných mien...

 

Naše tipy

Predplatné, ktorým si urobíte radosť

Vedeli ste, že predplatné sa už netýka iba magazínov? Dnes si môžete veľmi jednoducho predplatiť vše...

Jarné outfity podľa Kalifornčaniek

Kalifornia sa takmer celoročne teší z príjemného počasia, ktoré by sme mohli prirovnať k teplejšej j...

Jarné upratovanie je terapia pre vás aj ...

Ku jari už tak autmaticky patrí aj veľké upratovanie, umývanie okien, organizácia šatníka a hĺbkové ...